یکی از معترضان آبان ۹۸ «در بازداشتگاه کهریزک جان باخت»

 نادر مختاری، ۳۵ ساله در جریان اعتراض‌های ‌آبان ۹۸ بازداشت شدرادیو فردا :نادر مختاری، یکی از معترضان بازداشت‌شده آبان ۹۸ که مدت‌ها به دلیل خوردن ضربات باتوم در کما بوده، روز شنبه ۲۹ شهریور در بازداشتگاه کهریزک جان باخته است.

به گزارش وب‌سایت کلمه، آقای مختاری ۳۵ ساله بوده و در جریان اعتراض‌های آبان ۹۸ در شهر کرج حضور داشته است.

نادر مختاری در جریان این اعتراض‌ها به علت خوردن ضربات باتوم به کما می‌رود و پس از یک ماه خانواده‌اش او را در بیمارستانی در شهر ری پیدا می‌کنند.

وب‌سایت کلمه گزارش داده که این فرد معترض قبل از نوروز ۹۹ به هوش می‌آید ولی با وجود مخالفت پزشکان، «توسط ماموران امنیتی به بازداشتگاه کهریزک (سروش ۱۱۱ کنونی) منتقل شده و در بهداری این زندان، با وضعیتی وخیم بستری و زندانی می‌شود».

او در چند ماه گذشته در این بازداشتگاه‌ به سر برده و روز ۲۹ شهریور جان باخته است.

به گزارش کلمه، جسد آقای مختاری هنوز تحویل خانواده او داده نشده و خانواد او به شدت «تحت فشار» هستند و «تهدید شده‌اند».

در جریان اعتراض‌های آبان ۹۸، بر اساس گزارش سازمان عفو بین‌الملل، دستکم ۳۰۶ نفر از معترضان در شهرهای مختلف توسط ماموران امنیتی و انتظامی کشته شدند.

خبرگزاری رویترز در گزارشی اما تعداد افراد کشته شده در جریان اعتراض‌های آبان ۹۸ را ۱۵۰۰ نفر اعلام کرده است.

حکومت ایران تاکنون به صورت رسمی گزارش دقیقی از تعداد کشته‌ها و افراد بازداشت‌شده در جریان اعتراض‌ها اعلام نکرده است.

این نخستین بار است که گزارشی درباره وضعیت آقای مختاری منتشر می‌شود. انتشار چنین گزارش‌هایی نگرانی‌ها درباره وضعیت و سرنوشت افراد بازداشت‌شده در جریان اعتراض‌های آبان ۹۸ که بر اساس برآوردهای رادیو فردا بیش از ۸ هزار نفر بوده‌اند را افزایش می‌دهد.
+67
رأی دهید
-6

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۸
  freedom of the press - تهران، ایران

  ننگتان باد ایرانی‌ها . کسانی که برای کشورمان می جنگند را تنها گذاشتیم. بی شرف تر ‌ولی وجود تر و بی معرفت تر و وطن فروش تر از ایرانی خودش هست. تمام عزیزانی که برای حق و حقوق ایرانی قیام کرده در زندان است، چکار کردیم براش!؟ جوانانی که قیام کردند را دارند اعدام می‌کنند ، چکار کردیم براشون . وطن را که ناموس هست را ۴۰ ساله دادیم دست دشمن ، فروختنش،، چکار کردیم. بی شرف بی غیرت این در تاریخ ثبت می‌شود : پدر با ۳۰۰۰ تومان یک ماشین خرید، پسر با ۳۰۰۰ تومان یک لیتر بنزین زد. ایران کشورم شرمنده داشتن مردمش هست در تاریخ. مردمی بی غیرت کشوری به نام ایران را به باد دادند. تف تف تف‌
  2
  31
  دوشنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۹ - ۲۱:۴۹
  نظر شما چیست؟