نماینده خامنه‌ای در کیهان: دونالد ترامپ یکی از اهداف اصلی سپاه است، چه رئیس جمهور باشد چه نباشد

 حسین شریعتمداری، نماینده رهبر جمهوری اسلامی در مؤسسه کیهانحسین شریعتمداری، نماینده رهبر جمهوری اسلامی در مؤسسه کیهان، روز یکشنبه ۳۰ شهریور، در مطلبی که در روزنامه کیهان منتشر کرده شخص دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، را تهدید کرد.

حسین شریعتمداری در مقاله‌ای تحت عنوان «دست‌مریزاد سردار سلامی» نوشت که برای انتقام‌گیری از کشته شدن فرمانده سابق نیروی قدس، دونالد ترامپ «یکی از اهداف اصلی سپاه در تلاش برای انتقام از عاملان شهادت سردار دل‌ها خواهد بود و فرقی هم نمی‌کند که در پست ریاست جمهوری باشد یا نباشد.»

او در تأیید بر گفته خود اضافه کرد که آیت‌الله علی خامنه‌ای هم پیش از این گفته است: «آن دستی که به جمهوری اسلامی و به ایران عزیز تجاوز بکند، این دست را ملت ایران قطع خواهد کرد. فرقی هم نمی‌کند که این دست جنایتکار، در مسئولیت دولتی باشد یا نباشد؛ اینجور نیست که بگوئیم رئیس‌جمهور فعلی آمریکا در این ماه‌های آخر ممکن است یک غلطی بکند و دردسرش بیفتد برای دولت بعدی آمریکا؛ نه، فقط این نیست.»

نماینده رهبر جمهوری اسلامی در مؤسسه کیهان سپس این پرسش را مطرح کرده که «تاکنون سپاه کدام تهدید و هشداری را مطرح کرده که به آن عمل نکرده باشد؟»

قاسم سلیمانی ۱۳ دی ماه با حمله پهپادهای آمریکایی به دستور دونالد ترامپ کشته شد. مقامات آمریکا می‌گویند که دست او به خون آمریکایی‌ها آلوده بود و طرح‌هایی برای حمله به سفارتخانه‌های این کشور در نقاط مختلف داشت.

دونالد ترامپ و مقام‌های دیگر آمریکایی می‌گویند قاسم سلیمانی «بزرگ‌ترین تروریست دنیا» بود و پیش از این‌که هدف قرار بگیرد در حال برنامه‌ریزی بیشتر برای انجام عملیات مرگبار علیه نیروهای آمریکایی بود.

نشریه آمریکایی پولیتیکو روز دوشنبه نوشته بود مقامات دولت آمریکا به استناد گزارش‌های اطلاعاتی گفته‌اند که جمهوری اسلامی ایران به عنوان انتقام کشته شدن قاسم سلیمانی، فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران، در حال توطئه برای کشتن لانا مارکس، سفیر ایالات متحده در آفریقای جنوبی است.

حسین شریعتمداری در مقاله خود به واکنش تازه حسین سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران به این موضوع، اشاره کرده است.

حسین شریعتمداری نوشت که حسین سلامی «با تأسی به فرمول اعلام‌شده از جانب رهبر» جمهوری اسلامی تأکید کرده است که: «شما فکر می‌کنید ما در برابر خون برادر شهیدمان یک سفیر زن در آفریقای جنوبی را می‌زنیم، ما کسانی را می‌زنیم که در شهادت این مرد بزرگ مستقیم و غیرمستقیم نقش داشتند و شما بدانید هر که در این ماجرا نقش داشته است زده خواهد شد و این پیامی جدی است».
+8
رأی دهید
-105

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۶۷
  پیکان۵۸ - مالمو، سوئد

  رئیس قاتل ها،یا مرده متحرک،روح خر خاکی پیداش شد،.
  4
  71
  یکشنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۶
  ۳۰
  grizzly - برلین، آلمان

  حالا قاسم یک تپولی بود ازش میشد کتلت درست کرد تو استوخونی رو بندازند جلو سگها؛ یک مثقال گوشت هم که نداری
  4
  69
  یکشنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۳
  ۵۹
  vg2000 - اسلو، نروژ

  اسرائیل منتظر براتون اسرائیل و فراموش نکن
  3
  63
  یکشنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۹
  ۵۳
  ایران کهن - هوستن، ایالات متحده امریکا

  چه کتلتی از شما لاشخورا میشه درست کرد. در ضمن قاسی را ترامپ نکشت فقط چشماتو خوب باز کن خر فهم میشی. شاه بخشید وزیر نمیبخشه. دخترش که بخشید پولا را هم برد و داره با عربا حال میکنه شما چی میگید
  2
  55
  یکشنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۹
  ۵۹
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا

  آره بابا، اژ پای منقل میژنیم پدرشونو در میاریم.
  2
  60
  یکشنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۴:۴۱
  ۶۳
  اقای شاکی - برمن، آلمان

  فکر کنم بزودی کتلت ایشون را هم مشاهده کنیم . کافیست که ۱۰۰۰ دلار جایزه براش بگذارند
  1
  43
  یکشنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۶:۲۲
  ۴۵
  -xAdolf - اخن، آلمان

  بابا تو یکی خفه ...نکن حسین شیره ای، اینا همش ... پای منقلیه، اینا میشینن پای منقل چار تا بس که می زنن سه بار همونجا دنیارو فتح کردن برگشن. اخرشم میبینن از همه ی اون فتح الفتوح فقط اب دماغشون راه افتاده ، دباره قرار می زارن برای فردا سر منقل بعدی پوز امریکارو بزنن.
  1
  24
  یکشنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۶:۳۴
  ۳۸
  Chokam - ری، ایران
  اون دفعه حکم دستگیری دونالد ترامپ رو صادر کرده بود این دفعه هم میخواد دستگیرش کنه!
  0
  9
  یکشنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۹ - ۲۳:۵۹
  ۶۰
  zavareh - رودسر، ایران
  عجب، این مرتیکه را اگر بچلونی دو من شیره تریاک ازش در میاد، حالا داره برای رئیس جمهور بزرگترین قدرت جهان اره تیز میکنه.
  0
  16
  دوشنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۹ - ۰۰:۱۵
  نظر شما چیست؟