مدیرعامل سابق ایرنا خواهان پیگرد قضایی عوامل اعدام افکاری شد

العربیه :عبدالله ناصری، مدیرعامل سابق ایرنا در نامه‌ای به ابراهیم رئیسی، رئیس قوه قضائیه اعدام نوید افکاری را «از جنس اعدام‌های مرداد 1367 و مشابه قتل‌های زنجیره‌ای» توصیف کرد.

در این نامه که در سایت های اپوزسیون ایرانی انعکاس یافته، با اشاره به بازتاب جهانی اعدام افکاری، کشتی‌گیر ایرانی از رئیسی خواسته شده «به عنوان مجری این ظلم با صدور بیانیه، صادقانه و رسما از خانواده نوید و ملت ایران عذرخواهی» کند و «شخصا تعقیب شفاف قضایی آمران و عاملان آن را بر عهده» بگیرد.

در نامه ناصری با اشاره به آنچه که «زوایای دروغ و مبهم پرونده» خوانده شده، آمده است: «قصاص تعجیلی او که من اعدامش می‌خوانم که جنابعالی از دست‌اندرکاران‌اش بودید دوباره پس از 32 سال نقطه عطف کردار حقوقی حکومت ایران شد».

گفتنی بسیاری از محافل حقوق بشری و مراکز جهانی ورزشی از جمله کمیته جهانیالمپیک در کنار بسیاری از مقامات رسمی کشورها، اعدام افکاری از سوی دستگاه قضایی ایران برغم فرخوان های متعدد برای لغو این حکم را «شوکه آور» توصیف کردند.
+16
رأی دهید
-1

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۳
  Alphabet - پترس، یونان
  صادقانه و رسما از خانواده نوید و ملت ایران عذرخواهی کند!!! بهمین آسانی. پدر کشتی و تخم کین کاشتی/ پدر کشته را کی بود آشتی. اینها باید بشدت مجازات شوند از ریز تا درشتشون. عذر خواهی کیلو چند؟
  0
  15
  یکشنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۹ - ۰۷:۳۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.