ایران با تایید انفجار در پارچین آن را به یک رزمایش ربط داد

العربیه :معاون امنیتی و انتظامی استاندار تهران با تایید وقوع انفجار در پارچین که صدای آن بامداد جمعه در شرق تهران شنیده شد، اعلام کرد که این اتفاق مربوط به یک رزمایش در اطراف پارچین بوده و هیچ‌گونه خسارتی در رابطه با آن گزارش نشده است.

بر اساس گزارش خبرگزاری ایرنا، شنبه 19 سپتامبر 2020 حمیدرضا گودرزی ادعا کرد که هیچ واقعه‌ای طی 24 ساعت گذشته در داخل پارچین روی نداده و شرایط «عادی» است.

او رسانه‌های خارج از ایران را به «فضاسازی‌ با هدف تشویش افکار عمومی» متهم کرد.

گودرزی اظهار کرد که صدای انفجار بامداد جمعه در شرق تهران با برگزاری یک رزمایش در اطراف پارچین مرتبط بوده و هیچ‌گونه خسارتی در رابطه با آن گزارش نشده است.

حمیدرضا گودرزی روز شنبه با اعلام این خبر افزود: اجرای این رزمایش از روز پنجشنبه در حوالی این منطقه آغار شده بود و تا ظهر روز جمعه ادامه داشت.

مجموعه نظامی پارچین در جنوب ‌شرقی تهران و در مجاورت شهر پاکدشت قرار دارد.

با افزایش حوادث انفجار در مراکز حساس نظامی و هسته‌ای در ایران، هر بار تایید این اخبار و اطلاع‌رسانی در رابطه با آنها دیرهنگام انجام شده و هر بار علت را «انفجار کپسول گاز» اعلام کرده‌اند.

روز گذشته نیز حدود ساعت یک بامداد جمعه 18 سپتامبر 2020 در منطقه پارچین انفجار مهیبی روی داد که متعاقب آن آتش مهیبی به مدت چند ثانیه از زمین بلند شد. در حالی که مسئولان مربوطه در این باره هیچ اظهارنظری نکردند و رسانه‌های داخلی نیز اطلاع‌رسانی انجام ندادند، ساکنان منطقه شرق تهران، مشاهدات خود از این انفجار را در شبکه‌های اجتماعی اطلاع‌رسانی کردند.
+3
رأی دهید
-25

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۲
  Chokam - ری، ایران
  یه عامل زلزله تهران می تونه همین انفجارها باشه،سبب جابجایی لایه های گسل در عمق ده کیلومتری زمین میشه. گوگل کنین توی دنیا هم سابقه داشته ازمایشهای انفجاری سبب زلزله شده، زلزله های سبک . توی تهران که گسل داره خطرناکتره
  3
  4
  شنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۹ - ۲۲:۵۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۹
  shirazi - کالیفرنیا، ایالات متحده امریکا
  رزمایش در ساعت یک بامداد؟؟؟!!!. رزمایش را کدام کشور اجرا کرد؟
  2
  14
  شنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۹ - ۲۲:۵۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  ایران کهن - هوستن، ایالات متحده امریکا
  بازم دروغ بازم دروغ. آخه کی میخواید دست از حماقت بردارید
  1
  14
  شنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۹ - ۲۳:۱۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۶
  Salabat - تهران، ایران
  طبق روال همیشگی؛ اول کلا منکر قضیه میشن و بلال فروش محله رو شاهد می یارن که اصلا هیچ اتفاقی نیوفته، بعد قبول میکنن که اتفاق افتاده ولی مانور بوده، بعد میگن که مانور نبوده یه حادثه بوده که بدلیل خطای انسانی رخ داده، ولی در نهایت معلوم میشه که اسرائیل یه موشک دیگه در ماتحتشون فرو کرده! نوش جونتون! مرگ بر اصل ولایت وقیح!
  1
  18
  یکشنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۹ - ۰۰:۱۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۸
  ادوینو - گوالف، کانادا
  از این رزمایشها زیاد خواهید ،اسرائیل نفستونو میگیره رویتان نمی شود اعتراف کنید که خرابکاریست اگه شما اینو نگید از غصه دق میکنید نوش جان رزمندگان جاهل بگردید شاید بی گناهانی را پیدا بکنید مثل پهلوان نوید افکاری که بیعرضگی خودتان را گردنشان بندازید به امید نابودی ظالم و رهای ایران ازاین بختکی که بر سینه ملت نشسته و شیره جانشان را میدوشد.
  1
  3
  یکشنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۹ - ۰۴:۲۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  همایون نروژ - اسلو، نروژ
  یه بار رزمایش . یه بار آزمایش . یه بار وردارش . یه بار بذارش . آخرشم که خواهش و نهایتاٌ مالش . رفتنی هستین آخودای کثیف .
  1
  3
  یکشنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۹ - ۰۶:۰۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.