پرونده مرگ ۴ کودک افغانستانی در انتظار نتیجه پزشکی قانونی

با گذشت بیش از یک هفته از کشف اجساد 4 کودک در کانال آبی در شاهین شهر اصفهان دادستان این شهر اعلام نتیجه نهایی در این پرونده را منوط به وصول نظریه پزشکی قانونی و تکمیل تحقیقات عنوان کرد.

به گزارش ایسنا، روز دوشنبه 17 شهریور خبر ناپدید شدن 4 کودک افغانستانی که به قصد بازی در گیم نت از خانه خارج شده بودند به پلیس اعلام شد. در حالی که تحقیقات برای یافتن آنها ادامه داشت روز چهارشنبه ۱۹ شهریور پیکر سه نفر از این کودکان در کانال آب روبه‌روی شرکت هواپیما‌سازی (هسا) و پیکر نفر چهارم نیز دو روز بعد پیدا شد.

در نخستین اظهارنظر پیرامون این حادثه، روابط عمومی فرمانداری شاهین‌شهر و میمه با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرد، اجساد این کودکان که ۷، ۹، ۱۰ و ۱۲ ساله افغانستانی و مقیم و ساکن شاهین‌شهر بودند در کانال آب پیدا شده و آنها غرق شده‌اند.

اما پدر یکی از این کودکان افغانستانی به ایسنا گفت: پسرم، برادر زنم و دو کودک همسایه برای بازی در گیم نت از خانه خارج شدند و پیکر بی‌جان سه تن از آنها ۳ روز بعد در کانال انتقال آب هسا پیدا شد.

وی با بیان اینکه پیکر کودک چهارم نیز پیدا شد و پس از طی روند اداری به خاک سپرده شد، افزود: فاصله محل سکونت و گیم نت تا کانال آب حدود ۴ تا ۵ کیلومتر است و با توجه به پولی که آنها همراه داشتند امکان رفتن به نزدیکی اتوبان و محلی که پیدا شدند میسر نبوده‌ است.

سیدنصر‌الدین صالحی، دادستان عمومی و انقلاب شاهین شهر و میمه نیز با تأیید کشف پیکر بی‌جان ۴ کودک در کانال انتقال آب کشاورزی در نزدیکی بهشت معصومه، به ایسنا گفت: کشف لباس‌ها و کفش‌های کودکان در کنار کانال آب و همچنین تحقیقات اولیه و بررسی دوربین‌های سطح شهر، حاکی از غرق شدگی کودکان است، اما اعلام نظر قطعی و نهایی تا وصول نظریه پزشکی قانونی و تکمیل تحقیقات ممکن نیست.
صالحی تأکید کرد: بلافاصله با وصول نظر نهایی پزشکی قانونی، بررسی‌ها برای یافتن علت حادثه با ارجاع موضوع به تیم کارشناسی متخصص، ادامه خواهد داشت و مطابق قانون با مقصر یا مقصرین و مدیرانی که احیاناً با ترک فعل، مرتکب قصور شده باشند، برخورد خواهد شد.

دادستان عمومی و انقلاب شاهین‌شهر و میمه، هم‌ چنین با تکذیب قاطعانه خبر منتشر شده در مورد وجود قاتلان زنجیره‌ای در شاهین‌شهر، خاطرنشان‌ کرد: در چند روز گذشته، پیامی با مضمون هشدار نیروی انتظامی به خانواده‌ها مبنی بر وجود قاتل یا قاتلان زنجیره‌ای در شاهین‌شهر در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده، که کذب محض است.
+6
رأی دهید
-1

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.