زردچوبه؛ ادویه‌ای برای درمان دردهای ناشی از آرتروز

دویچه وله :نتایج مطالعه‌ای که به تازگی در مجله Annals of Internal Medicine منتشر شده، نشان می‌دهد که ادویه زردچوبه باعث تسکین درد ناشی از آرتروز زانو می‌شود.

به گزارش نیویورک تایمز، محققان دانشگاه تاسمانیا در استرالیا (UTAS) با مطالعه بر روی ۷۰ بیمار بالای ۴۰ سال مبتلا به آرتروز زانو، دریافتند که مصرف مرتب این ادویه، درد ناشی از آرتروز زانو را در بیماران کاهش می‌دهد.

زردچوبه مدت زیادی است که در طب چینی و آیورودا برای درمان آرتروز استفاده می‌شود و تحقیقات نشان داده که مواد فعال موجود در آن به نام کورکومین، دارای خواص ضد‌التهابی است.

این تحقیقات امیدوار‌کننده است زیرا در حالی که آرتروز زانو تقریباً ۲۵۰ میلیون نفر در سراسر جهان را درگیر کرده، تعداد کمی از داروها برای درمان موثر آن موجود است و روش‌های درمانی موجود از جمله مصرف استامینوفن، ایبوپروفن و ناپروکسن می‌تواند عوارض جانبی مانند مشکلات گوارشی، نفخ و دل‌درد به همراه داشته باشد.

آرتروز یک بیماری تخریبی پیش‌رونده در غضروف مفاصل است و هنگامی به‌وجود می‌آید که غضروف‌های مفصلی زانو به مرور زمان خراب و منجر به علائمی مانند درد، سفتی و کاهش دامنه حرکتی می‌شوند.
+6
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟