ترامپ: توافق‌های اخیر صلح در خاورمیانه در نتیجه خروج ایالات متحده از برجام به دست آمد

صدای آمریکا :رئیس جمهوری آمریکا روز پنجشنبه طی سخنانی با برشمردن کاستی‌های توافق هسته‌ای ایران، به دست آمدن توافق‌های اخیر صلح در خاورمیانه را نتیجه تصمیم او در خارج کردن آمریکا از برجام دانست.

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا، پنجشنبه ۲۷ شهریور در ایالت ویسکانسین گفت: «اگر ما [در انتخابات] پیروز شویم، ایران طی هفته اول به ما زنگ خواهد زد. آنها به شدت مشتاقند که با ما به توافق برسند. تولید ناخالص داخلی [ایران] ۲۷ درصد کاهش یافته است. آنها دیگر پول چندانی برای تروریسم ندارند و این خارق‌العاده است.»

دونالد ترامپ در این سخنرانی گفت که در شبکه های اجتماعی اعلام کرده اگر ایران به آمریکا به هر شکلی ضربه بزند، دستورات مربوط برای پاسخ از هم اکنون نوشته شده است. وی گفت: «ما به آنها ضربه‌ای ۱۰۰۰ برابر شدیدتر از آن چه قبلا زده‌ایم، خواهیم زد.»

ٰرئیس جمهوری آمریکا افزود: «پس امیدوارم که آنها فقط بیایند و توافق کنند و دوباره همان کشور ثروتمندی که بودند، بشوند. اما آنها نمی‌توانند سلاح هسته‌ای داشته باشند.»

دونالد ترامپ گفت: «توافقی که اوباما [با ایران] کرد بسیار بد بود. آنها بابت هیچ، ۱۵۰ میلیارد دلار گرفتند» و ۱ میلیارد و ۸۰۰ میلیون دلار نیز پول نقد گرفتند.

رئیس جمهوری آمریکا با اشاره به اقدام خود در خروج ایالات متحده از برجام گفت: «اگر من آن توافق احمقانه را باطل نکرده بودم، توافق‌های اخیر صلح خاورمیانه به دست نمی‌آمد.»

پرزیدنت ترامپ همچنین با اشاره به کشتن رهبر داعش و نیز فرمانده نیروی قدس، گفت که «ما تروریست شماره یک جهان و قاتل دسته‌جمعی نیروهای آمریکایی و بسیاری از نیروها و افراد سراسر جهان، را از میان برداشتیم» و «قاسم سلیمانی مرده است. او مرده است.»

رئیس جمهوری آمریکا تاکید کرد که قاسم سلیمانی فرد «بسیار بدی بود.»

رئیس جمهوری آمریکا پیشتر در تاریخ ۲۵ شهریور در نخستین واکنش به گزارش‌ها درباره نقشه ایران برای ترور سفیر ایالات متحده در آفریقای جنوبی گفت هر حمله‌ای توسط ایران علیه آمریکا، با حمله‌ای به قدرت هزار برابر بزرگتر علیه جمهوری اسلامی پاسخ داده می‌شود.
+45
رأی دهید
-15

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۹
  Parinaz Iran - پراگ، چک
  هر کس نظری دارد من با نقشه ی کثیف غرب در انقلاب کثیف با همکاری خیانتکاران داخل هیچگونه نظر مثبتی به سیاست غرب ندارم چرا که جز در بعضی ویدیوهای نت نکاتی هست ولی بطور رسمی از نقشی که برای ظهور امام زمان ۵۷ دارند سخنی نمی گویند . امیدوارم روزی روزهای شادی و بهروزی بازگردد.
  1
  4
  شنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۲
  ۵۰
  لشگر ششم ورماخت - لنگرود، ایران
  جاوید ترامپ شاهنشاه آریامهرِ آمریکایی 😘😘😘😘❤❤❤❤
  4
  4
  شنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۴
  ۵۰
  لشگر ششم ورماخت - لنگرود، ایران
  [::Parinaz Iran - پراگ، چک::] . کودتای اسلامیستی مارکسیستی ۵۷ کار آمریکا نبود . درست خیانت کارتر که چپ هم بود نقش کوچکی داشت اما کار آمریکا نبود . روسها و اروپاییها و بریتانیای کثیف رو بایستی فحش کششون کرد . آمریکا اگه خائن بود هیچوقت شاهزاده رضا پهلوی و خوانواده ش رو توی دل خودش نگهداری و حمایت نمیکرد .
  3
  1
  شنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۷:۱۴
  ۴۰
  henryaaaa - لوس انجلس ، ایالات متحده امریکا
  باز این مردک دروغ های عامی پسند خود را تکرار کرد. این دروغ ۱۵۰ میلیارد دلار را اولین بار در حین مبارزات انتخاباتی با کلینتون گفت که همه فکت چکها( راستی سنجها) بجز فاکس نیوز ان را تکذیب کردند . این دروغ را برای توده بیسواد آمریکایی میگفت که اوباما پول مالیات شما و پول مردم امریکا را به ایران ترو ریست داده که رای آنها را با تقلب به دست آورد. خوب , عامی و بیسواد همه جای دنیا یک جور فکر میکنند چه امریکا چه ایران
  2
  4
  شنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۷:۵۷
  ۵۹
  Parinaz Iran - پراگ، چک
  [::لشگر ششم ورماخت - لنگرود، ایران::]. با شما موافق نیستم نقشه ی اصلی بله انگلیس پدر سیاسی امریکا بود ولی مگر همین امریکا نبود که پیکر بیمار شاه فقید را برای باج دادن به ملایان هزارپدر به پاناما فرستاد در گوادالوپ نقشه ی ورود ملایان کشیده شد با همکاری غرب حتی یهودیان افراطی در امریکا ولی ولی ولی سناریو نوشته شد. بازیگران چند میلیون ایرانی بودند که در خود ایران شاددددددددد از ورود خمینی جنایتکار. بله ما عادت داریم اشغال را زیر فرش مخفی کنیم دلیل عدم پیروزی عرعر ها پس از ۸۰۰ سال تمرگیدن در اسپانیا و ۲۰۰ ساله ی عثمانیها در یونان.همین
  1
  3
  شنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۸:۵۲
  ۵۰
  لشگر ششم ورماخت - لنگرود، ایران
  [::Parinaz Iran - پراگ، چک::] دوست عزیز خودت داری اشاره میکنی به گوادولوپ و من هم دارم میگم خیانت شخصی مثل کارترِ حیوان صفت . شما بخاطر یک کارتر بیشرف تمام تقصیرها رو نباید گردن آمریکا بندازین . تمام فرماندهان نظامی آمریکا به شاه وفادار بودن و خیلی هاشون ضد خیانت های کارترِ ملعون بودن . در ضمن جواب منو ندادین ؟ اگه آمریکا خائن بود چرا خاندان ایرانساز پهلوی رو تا الان توی دل خودش نگهداری و حمایت میکنه ؟ .
  1
  0
  یکشنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۶
  نظر شما چیست؟