درگیری متقاضیان سفر به کربلا با ماموران مرزی ایران و عراق + ویدیو

 عکس از آرشیورادیو فردا :چند ویدئو که در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده نشان می‌دهد که برخی از متقاضیان سفر به کربلا که پرچم‌های سیاه در دست دارند، در ایستگاه شلمچه واقع در مرز ایران و عراق با ماموران مرزبانی ایران درگیر شده‌‌اند.

محمد حیدری، معاون استاندار و فرماندار ویژه خرمشهر، در این‌باره به خبرگزاری ایرنا گفت: «مرز بین‌المللی شلمچه به روی مسافران همچنان بسته است و عبور مسافر و زائر از آن ممنوع است.»

او در عین حال گفت «عناصر معاند و ضدانقلاب و دشمنان» قصد دارند که با «هدایت» متقاضیان پیاده‌روی اربعین «اقدام به شعله‌ور کردن و گسترش نارضایتی» کنند.

وب‌سایت عصر ایران نیز با اشاره به این ویدئوها نوشته است که این زائران «تاکنون چند بار با نیرو‌های مرزبانی و انتظامی درگیر شدند و اولین ایستگاه بازرسی مرزی را پشت سر گذاشتند».

در ویدئوهای منتشره، افرادی که بدون ماسک در این مناطق حضور یافته‌اند، با شعار «لبیک یا حسین» به بسته شدن مرز معترض هستند.
سیف‌ البدر، سخنگوی وزارت بهداشت عراق روز ۱۸ شهریور امسال اعلام کرد که با توجه به شیوع کرونا، ورود زائران خارجی اربعین به این کشور ممنوع است.

جمهوری اسلامی در سال‌های اخیر تبلیغات و بودجه عظیمی را به برگزاری مراسمی با عنوان «راهپیمایی اربعین» اختصاص داده بود، اما امسال شیوع کرونا باعث شد که امکان برگزاری چنین مراسمی فراهم نشود.
+7
رأی دهید
-59

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۰
  fariba azizi - پاناما سیتی، پاناما

  . تقویمی که دیگر بوی ایران نمی‌دهد. تعطیلاتِ رسمی کشورِ ما به جز عید نوروز، همگی مذهبی، اون هم فقط شیعی هستند. ما یک تعطیلیِ ملی نداریم که به خاطرش جشن بگیریم. گویی اصلاً اسطوره‌ای در این خاک کهن نداشته‌ایم. برای تولد امامانِ شیعه جشن می‌گیریم . روز زن از اعراب . روز مرد از اعراب . روز دختر از اعراب . روز جوان، روز ازدواج، روز. و روز فوتِ آنها روز ماتم ماست، روز عزای این مرز و بوم است. اما تولد زرتشت، بزرگداشتِ کوروش که تمام دنیا با افتخار و سربلندی بر خود می‌بالند که چنین انسان‌هایی بر این کره خاکی قدم نهاده‌اند و هم‌چنین حماسه آرش و بابک و. هیچ‌گاه در تقویمِ رسمی ما نبوده و نیست. گویی این‌جا ایران نیست و ما اصلاً هویتِ ایرانی نداریم. راستی ما چه هستیم؟ جشن مهرگان کجاست؟ جشن سده، تیرگان و. چه شد؟ . هفته بزرگداشت فردوسی، سعدی، حافظ، مولانا، امیر کبیر و هزاران هزار پهلوان و اسطوره و. کجای تقویم ماست؟ ما چند بار ایام فاطمیه داریم، صفر و محرم و. اما به یادِ بابک خرمدین کدام روز تعطیلِ رسمی است؟ بابکی که بخاطر جلوگیری از حمله اعراب به ناموسِ ایرانی قطعه قطعه شد،
  4
  66
  جمعه ۲۸ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۹:۱۲
  ۴۰
  fariba azizi - پاناما سیتی، پاناما

  به یاد جنگ قادسیه و بزگداشت کشته شدگان وطن کدام روز در تقویمِ رسمیِ ما ثبت شده؟ آیا ما واقعاً ایرانی هستیم؟ . معلوم است که حس وطن‌دوستی می‌خشکد. برای هم‌وطنِ من پاسداری از حرم اسد (البته تو بخوان زینب) مهم تر از خزر است. البته پای پیاده رفتن به اربعین مهم تر از بزرگداشتِ کوروش است. البته کربلا و نجف مهم تر از بوشهر و چابهار است. تقویمی که بوی ایران ندهد بوی بی‌تفاوتی به وطن خواهد داد
  4
  47
  جمعه ۲۸ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۹:۱۲
  ۵۰
  Anisa - ونکوور، کانادا

  با وجودِ اینهمه بی شعور ، توقع داریم وضعیتمون خوب بشه؟؟؟؟؟
  2
  54
  جمعه ۲۸ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۹:۱۳
  ۵۰
  احتراز - دورف، آلمان

  یک مشت مفلوک بدبخت جاهل
  2
  54
  جمعه ۲۸ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۹:۳۶
  ۵۳
  دوستدار - استهکلم، سوئد
  این داستان هم سناریوی هست از طرف نظام اخوندی !
  4
  12
  جمعه ۲۸ شهریور ۱۳۹۹ - ۲۱:۵۷
  ۵۹
  Parinaz Iran - پراگ، چک
  [::fariba azizi - پاناما سیتی، پاناما::]. بله اینجاست که می گویند هر ملتی لایق حکومتیست که بر او حاکم است مراسم تهوع اور سینه زنی گل به سر مالین عرعر گریه برای قاتلانی که عقیده دارند در بهشت مشغول عشق وحال با حوری و غلامان و و و/ چنین شد که به این روز فلاکت بار سقوط کردیم اتوسا بوراندخت توراندخت و ماندانا تبدیل شد به فاطی زینب خدیجه و و و.روزهای شادی تبدیل شد به عزاداری.قران بر سر سفره ی ۷ سین و دیدار مزار کورش و تخت جمسید از یاد ها رفت و سرازیر شدن فاضلاب فکری عرعرستان به ایران و نزول اخلاقیات به صفر فحشا تبدیل به صیغه و خیانت کثیف مردان به ازدواج رخنه کرد با تعدد زوجات و صیغه..خوب به مجریان نیاز داشتند ملایان هزار پدر و فرستادن دختران خردسال به بستر نره خرها باچند جمله ی عرعری و چون عدم مطالعه در نود درصد یک بیماری عمومی است این فاجعه ادامه یافت و با تضعیف نکات مثبت ملا بر تخت نشست و ایران این شد باعث شرمندگی ایرانیان اصیل.
  2
  13
  جمعه ۲۸ شهریور ۱۳۹۹ - ۲۲:۰۲
  ۳۳
  azadi2011 - تورنتو، کانادا
  [::fariba azizi - پاناما سیتی، پاناما::]. شما درست می فرمایید، ایران راه نابودی را می پیماید، برخی از درون خودمان دارند ایران را می خورند
  1
  12
  جمعه ۲۸ شهریور ۱۳۹۹ - ۲۲:۲۴
  ۴۴
  آلونا ازنامنسکایا - مسکو، روسیه
  در ابتدای انقلاب سریالی ساخته شد به عنوان سربداران که اولین سریال تاریخی بعد از انقلاب بود جدا از بازی هنرمندانه بازیگران چیز مهمی که در این سریال بود این بود که به یک نکته مهم تاریخی اشاره می کرد این سریال به شورش دو شهر در خراسان علیه مغولان می پرداخت شهر فقیر و مذهبی باشتین که تحت رهبری شیخ حسن و شهر ثروتمند و ملی گرای نیشابور تحت رهبری خواجه غشیری علیه مغولان به پا خواستند در نهایت هم می بینیم که باشتینی ها موفق میشوند مغولان را بیرون کنند ولی زمانی که سپاه مغول به نیشابور نزدیک می شود مردم خواجه غشیری را تنها میگذارند و فرار می کنند و مغولان او را اعدام می کنند بعدها کارگردان سریال گفت منظور من از شیخ حسن خمینی و از خواجه غشیری مصدق ( و یا شاه ) بود یعنی این که ملیون فقط حرف می زنند وقتی پای عمل باشد این مذهبی ها هستند می جنگند امروز هم داریم این را می بینیم بزودی آبان و روز کوروش میرسه و اینها مقبره کوروش را می بندند و خواهیم دید که صدای از ملیون بلند نخواهد شد
  1
  11
  شنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۹ - ۰۰:۳۱
  ۳۳
  azadi2011 - تورنتو، کانادا
  [::آلونا ازنامنسکایا - مسکو، روسیه::]. جالب بود، روز کوروش چه روزی در آبان ماه است؟ لطفا
  0
  2
  شنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۹ - ۰۵:۴۲
  نظر شما چیست؟