نظر پزشکیان درباره‌ی واکنش‌های بین‌المللی به اعدام نوید افکاری

انصاف نیوز : «مسعود پزشکیان» نماینده مردم تبریز در مجلس یازدهم درباره‌ی تاثیرات احتمالی واکنش‌های بین‌المللی به اعدام «نوید افکاری» و همچنین اعلام خبر باز شدن پرونده جدید برای «نازنین زاغری» گفت: من اطلاع دقیقی از این پرونده‌ها ندارم، ولی معتقدم که با رحمت می‌شود خیلی چیزها را حل کرد. ما باید کار درست را بدون توجه به آمریکا و واکنش‌های بین‌المللی انجام دهیم.

به گزارش انصاف نیوز آمریکا قصد دارد از شنبه هفته آینده مکانیزم ماشه یا «اسنپ بک» را فعال کرده و تحریم‌هایی را علیه ایران اعمال کند. با توجه به اینکه آمریکا از برجام خارج شده و این بند مربوط به برجام است به لحاظ قانونی نمی‌تواند این کار را انجام دهد. برخی از تحلیلگران اما معتقدند که رفتارهای داخلی می‌تواند کشورهای دنیا را به سمت تصمیم آمریکا سوق دهد.

دو رفتار داخلی که در چند روز گذشته بازتاب فراوانی به خصوص در مجامع بین‌المللی داشته است یکی خبر اعدام «نوید افکاری» و دیگری خبر شروع دادگاه پرونده‌ی جدید «نازنین زاغری» بود.

مسعود پزشکیان به سوالی درباره‌ی تاثیرات این اتفاقات در روند فعال سازی مکانیسم ماشه به خبرنگار انصاف نیوز گفت: اولا که آمریکا که هر غلطی که می‌تواند دارد می‌کند. اما واقعیت این است ما در سیستم خودمان می‌توانیم با رحمت برخورد کنیم. من کارشناس قوه قضاییه نیستم. اطلاع دقیق از جرم ندارم که بتوانم قضاوت کنم؛ ولی آنچه که مشخص است این است که با رحمت می‌شود خیلی چیزها را حل کرد. اینکه ما بخواهیم با قاطعیت برخورد کنیم کارساز نیست.

وی افزود: ما صبح و ظهر و غروب در نماز «الرحمن و الرحیم» می‌گوییم. هروقت می‌نشینیم می‌گوییم «قُل یَا عِبَادِیَ الَذِینَ أَسرَفُوا عَلَى أَنفُسِهِم لَا تَقنَطُوا مِن رَحمَةِ اللَهِ » ای کسانی که به خودتان ظلم کرده‌اید از رحمت خدا ناامید نشوید. ولی ما به دنبال حداکثر برخورد هستیم. این رحمت است که بیشتر انعکاس دارد. حالا آمریکا هرکاری می‌خواهد بکند. ما اگر حق را رفتار کنیم رفتار آنها مهم نیست. ما باید از خودمان بپرسیم رفتارمان با دیگران با رحمت و گذشت است؟
+11
رأی دهید
-48

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۲
  Chokam - ری، ایران

  واقعیت داره که ضریب هوشی ایرانیان آمده پایین، با این استدلالت که تو به یه آیه است آخوندده تا آیه برعکس این برات میاره.
  2
  30
  ‌پنجشنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۷:۲۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۲
  فضول بک - سوئد، سوئد

  این اقتصاد است دیوانه . تجارت ایالات متحده با اتحادیه اروپا چقدر است؟. تجارت کالاها و خدمات ایالات متحده با اتحادیه اروپا تقریبا 1.3 تریلیون دلار در سال 2018 بوده است. صادرات 575 میلیارد دلار بوده است. واردات بالغ بر 684 میلیارد دلار بوده است. صادرات ایران به اروپا 8.6 میلیارد یورویی در 9 ماه نخست سال 2018 ،. این در سال جاری به 500 میلیون دلار کاهش یافته است (2019) با 94 درصد کاهش. خودتان نتیجه را حساب کنید .
  2
  22
  ‌پنجشنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۹:۱۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  aarian - تهران، ایران
  یک مشت گوسفند توی مجلس علف میخوردند بهتر از مخ قشنگانی مثل شماها بود که به اسم نماینده مردم حرفهای صد من یک قاز میزنید. با رحمت همه چیز حل میشه کدوم رحمت؟ جمهوری جلادان اسلامی.
  1
  16
  ‌پنجشنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۹:۴۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.