مدیر مسئول سابق کیهان: ۷۰ درصد مردم ایران مخالف الزام به حجاب هستند

العربیه :کارشناس شبکه چهار سیمای ایران در برنامه زاویه و مدیر مسئول سابق کیهان از مخالفت 70 درصدی مردم ایران با حجاب اجباری خبر داد.

مهدی نصیری با حضور در برنامه زاویه شبکه چهار سیمای ایران اعلام کرد که 70 درصد مردم ایران با الزام به حجاب مخالف هستند.
به گفته او این آمارگیری توسط وزارت ارشاد ایران انجام شده است.

نصیری تصریح کرد که در قم و خراسان جنوبی نسبت مخالفان به موافقان حجاب اجباری یا بیشتر و یا مساوی است.

او تاکید کرد که اگر جامعه‌ای به جایی رسید که اکثر مردم خواهان عریانی بودند، باید از حکومت اسلامی خداحافظی کنیم.

پیش از این نیز مرکز پژوهش‌های مجلس ایران گزارش خود درباره حجاب را منتشر کرده بود. خبرگزاری ایسنا 2 اوت 2018 گزارش داد که دامنه 60 تا 70 درصدی از زنان جامعه در گروه محجبه‌های عرفی (بدحجاب با تعریف شرعی) قرار دارند که از این میان 10-15 درصد بدحجاب هنجارشکن بوده و سایر افراد در گروهی هستند که می‌توان آنها را دارای حجاب عرفی و یا بدحجاب معمولی تلقی کرد. 30 تا 40 درصد از زنان نیز در گروه باحجاب‌ها قرار دارند.

گزارش نشان می‌دهد که فقط حدود یک‌سوم از زنان ایرانی حجاب اسلامی را رعایت می‌کنند و دو سوم آنها اصطلاحا «بدحجاب» هستند
+76
رأی دهید
-4

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۰
  grizzly - برلین، آلمان

  فرض کنید این دو سوم هم حجاب رو کاملاً رعایت کردند اونوقت اون مسئول بی لیاقت و اون وزیر دزد اختلاسگر و اون قاضی رشوه خور هم دست از فساد برمیدارند؟ یا نوه نتیجه خمینی که در کانادا در حال عشق و حالند و همینطور بقیه آقازاده ها در اروپا و آمریکا هم باحجاب می شوند؟
  2
  25
  ‌پنجشنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۰:۲۶
  ۲۵
  آذرمیانه - آذربادگان، ایران
  این فرچه دیگه چی میگه؟
  9
  6
  ‌پنجشنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۵
  ۴۵
  -xAdolf - اخن، آلمان

  .....نکن بابا وجود دارین ازاد بزارین به ۵ درصد گاگولم نمی رسه که موافق باشن ، این ۳۰ درصد من در اوردیتون هم فقط بخاطر اینه که دیگه می دونید خیلی براتون ضایع است که واقیعت رو بگین، ولی خودتونم که جر بدین هیچ کس دیگه حاضر. نیست حتی ... تو صورت شما بندازه چه برسه که بخواد چرت پر تای شما رو باور کنه. ....
  2
  22
  ‌پنجشنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۴:۳۱
  ۳۸
  paksan - ایران، ایران
  جامعه ای که مردهاش درست پرورش نیابند حجاب هیچ اثری نداره. نکته بعدی این هستش که بیش از 80 درصد کسانی که حجاب یا چادر به سردارند از کسانی که مثلا بی حجاب یا روسری ول دارند بدتر هستند و چادر فقط برای رد گم کنی هستش. حتی اگر حکومت تصمیم بگیره با زندان و اعدام هم حجاب یا چادر رو اجباری کنه بازی دردی دوا نمیشه چون چادر میشه یک وسیله مخفی شدن مثل همون 80 درصدی که گفتم که از پخش کننده مواد تا صیغه ای و کارگر جنسی و حتی معتاد سعی میکنند با چادر خودشون رو از تو چشم بودن دور نگه دارند و اگر فشارها بیشتر بشه چیزی تغییر نمیکنه و این هم اضافه میشه به عوامل طغیان مردم و ظلم و دیکتاتوری. امروز بیشتر زنها اگر میخواهند از روی لج بازی با احساس ظلم و تحقیر برعکس حرفهای رژیم عمل کنند. توجه کنید در زمان شاه شاید 30 درصد مردم بی حجاب یا کم حجاب بودند که بیشتر در بالا شهرها بودند و در شهرهای حتی پرجمعیت از نیمه شهر به پایین می آمدید حجاب و چادر (نه البته چادر سیاه) پوشش قالب بود و مردها هم چشمشون مثل الان تشنه و گرفتار نبود ولی الان حتی با چادر هم اگر باد بزنه چشم همه دنبال طرف هستش و امنیت کلا رفته
  0
  7
  ‌پنجشنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۸:۰۱
  ۵۸
  فضول بک - سوئد، سوئد
  درود به اقای عمار ملکی و کار ارزشمند ایشان در گروه مطالعات افکارسنجی ایرانیان (گمان) که یک موسسه پژوهشی مستقل (و ثبت شده در هلند) است. این امار مدرک دفن جمهوری اسلامی است . آزادی دین یک اصل در اعلامیه جهانی حقوق بشر سازمان ملل متحد است (ماده ۱۸). ولی جمهوری اسلامی از آن برای سرکوب تمام مخالفان خود استفاده می کند. برای هم این است که نزدیک ۵۰ ٪ مردم از دین داری به بی دینی رسیدند . این به احتمال قریب به یقین اول بار است که در تاریخ ایران اتفاق افتاده است. انهای که میگویند جمهوری اسلامی هیچ دستاورد مثبتی ندارد باید تجدید نظر کنند. من دین باور نیستم ولی دین داران باید دین خود را از دست جمهوری اسلامی نجات دهید.
  1
  5
  ‌پنجشنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۹:۲۳
  نظر شما چیست؟