سازمان حقوق بشر ایران فایلی صوتی از دادگاه نوید افکاری منتشر کرد

 عکس نوید افکاری در کنار خانه‌اش در شیرازسازمان حقوق بشر ایران فایلی صوتی از یکی از جلسات دادگاه نوید افکاری، کشتی‌گیر اعدام‌شده ایرانی، منتشر کرد که در آن وی از قاضی می‌خواهد فیلمی منتسب به او درباره قتل را نشان بدهند، اما قاضی نمی‌پذیرد و می‌گوید این‌ها «تشریفات» است.

در این فایل صوتی که روز چهارشنبه، ۲۶ شهریور، منتشر شده، پس از این درخواست نوید افکاری، قاضی می‌گوید که محتوای فیلم «صورتجلسه شده و در پرونده هست.»

او درباره خود نیز می‌گوید «قاضی‌ای هستم که ریز همه‌چیز را درمی‌آورم ... تا با خیال راحت طناب را بیندازم گردن شما».

در بخش دیگری از این فایل یک‌ونیم‌دقیقه‌ای که زمان ضبط آن به‌طور دقیق مشخص نیست، قاضی همچنین می‌گوید «این‌ها اصلاً برای ما تشریفات است». اعدام نوید افکاری به اتهام قتل یک مأمور امنیتی در شیراز در حالی که پرونده‌اش با ابهامات بسیاری مواجه شده بود و وکلای او در پی جلب رضایت خانواده مقتول بودند، بازتاب گستره‌ای در فضای داخلی و سطح بین‌المللی داشته است.

در واکنش به این اعتراضات و ابهامات، دادگستری استان فارس امروز گزارشی را از روند اجرای حکم نوید افکاری منتشر کرد که خود حاوی ابهامات بیشتری است.
+65
رأی دهید
-3

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۸
  mehran_pahlavichi - لندن، انگلستان
  یک سوال زهن من رو بعد از دیدن فیلم گریه های مادر نوید ذهن من رو درگیر کرده. آیا ایشان (مادر نوید) در سال ۵۷ رفته بود تظاهرات. حتی یک بار؟ لطفا از هر راهی رو که می شناسید این سال رو به گوش ایشان برسونید.
  8
  11
  ‌پنجشنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۴:۱۹
  نظر شما چیست؟