شورای شهر مشهد: فقر باعث شده دختر ۱۴ساله زباله‌گرد باردار شود تا نوزادش را بفروشد

العربیه :عضو هیئت رئیسه شورای شهر مشهد با اشاره به افزایش فقر اظهار کرد که دختر 14 ساله زباله‌گرد مجبور شده باردار شود تا نوزادی را که به دنیا می‌آورد 20 تا 30 میلیون تومان برای تامین مخارج زندگی خود بفروشد.

بر اساس گزارش خبرگزاری ایمنا، سه‌شنبه 15 سپتامبر 2020 شهناز رمارم با بیان اینکه تا کار و اشتغال ایجاد نشده و مردم درآمد نداشته باشند با هزینه‌های روزافزون نمی‌توانند در نقاط برخوردار شهر ساکن شوند، تصریح کرد: «مردم به سمت حاشیه شهر می‌روند بدین ترتیب هر چه به جمعیت حاشیه شهر افزوده شود، آسیب‌های اجتماعی نیز بیشتر می‌شود».

رمام، گسترش حاشیه نشینی را باعث افزایش فقر، کودک کار و زباله گردی دانست و گفت: «اکنون زباله‌گردی شامل حال زنان نیز می‌شود؛ افزایش فقر باعث شده دختر 14 ساله زباله‌گرد مجبور به بارداری شود تا نوزادی را که به دنیا می‌آورد 20 تا 30 میلیون تومان و برای تأمین مخارج زندگی خود بفروشد».

گفتنی است، روزنامه شهروند به تازگی گزارشی درباره خرید و فروش نوزادان در اینستاگرام توسط والدینشان و تبهکاران با قیمت‌های میلیونی منتشر کرد. در این گزارش اشاره شد که پسر حدود 50 میلیون تومان و دختر حدود 70 تا 80 میلیون تومان به فروش می‌رسند.
+58
رأی دهید
-10

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۶۰
  zarduscht - فرانکفورت، آلمان

  ازری.شما که صدر اسلام خیلی‌ دوست دارید. خوب یک زنگی بزن و بگو.یک کم از ملک و ملاک این آقا رضا امام شماره ۸ که مرده. به این بچه بدهند. امام که مرده. در بهشت دور بر پر از حوری .غلام بچه .این همه ملک و املاک برای چیست؟می‌ دانستی در آمد امام شماره ۸ شما. از دولت هم بیشتر است؟ این‌ها تجار بودند یا امام؟
  4
  39
  ‌چهارشنبه ۲۶ شهریور ۱۳۹۹ - ۰۹:۵۴
  ۳۴
  gholdor - ناتینگهام، انگلستان

  کسانی که از این حکومت حمایت میکنند جواب این جانان غرق در فقر و فلاکت رو چه جور خواهند داد . ننگ و نفرت ابدی بر آنها
  1
  46
  ‌چهارشنبه ۲۶ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۵
  ۷۷
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا

  وقتی زاد و ولد زیاد شد و تامین اجتماعی صحیح هم برای مراقبت اطفال نباشد و اقایان چشم طمع روی دختر 9 ساله داشته باشند از این فجایع بسیاران رخ میدهد
  2
  32
  ‌چهارشنبه ۲۶ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۹
  ۶۱
  بینوایان1 - دوسلدورف، آلمان

  این یعنی اسلام ناب محمدی
  3
  49
  ‌چهارشنبه ۲۶ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۰
  ۳۳
  kasa-123 - وین، اتریش

  ما رکورد زدیم.فقط و فقط در نظام پر برکت جمهوری آخوندی.پشت سر هم از برکات نظام اخوندی ما ملت شریف داریم بهرمند می شویم .
  2
  33
  ‌چهارشنبه ۲۶ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۵
  ۳۸
  Chokam - ری، ایران
  اون دختر مقصر نیست که فقیره. پدرمادرش مقصرن که اون رو بدنیا آوردن. بچه آوری یعنی فقیر شدن. در تمام دنیا اینطوریه، یکی از راه های مبارزه با فقر همینه : کنترل موالید . اما اینجا بایه حقوق که راحت میتونن زندگی کنن بچه میارند فقیرمیشین ، انهم دوتا بچه نه یکی! چون میگن یکی در آینده تنها میشه!و فقیرتر
  3
  15
  ‌چهارشنبه ۲۶ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۸
  ۷۶
  واقع بین ایرانی - هامبورگ، آلمان

  چشم امام امت روشن که میگفت ما شما را بمقام والای انسانیت میرسانیم که رساند
  2
  25
  ‌چهارشنبه ۲۶ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۳:۳۷
  ۳۹
  بیگانه در بایرن - بایرن، آلمان

  تایید نمیکنم، ولی فقر جهان گیر شده و در اینجا هم کسانی هستن که در سطل زباله به دنبال شیشه های باز یافتی میگردند. چندین مورد هم دیدم که مواد غذایی باز مانده و میوه با خودشون بردند.
  25
  4
  ‌چهارشنبه ۲۶ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۱
  ۳۹
  بیگانه در بایرن - بایرن، آلمان

  تایید نمیکنم، ولی فقر جهان گیر شده و در اینجا هم کسانی هستن که در سطل زباله به دنبال شیشه های باز یافتی میگردند. چندین مورد هم دیدم که مواد غذایی باز مانده و میوه با خودشون بردند.
  24
  4
  ‌چهارشنبه ۲۶ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۱
  ۴۰
  amirgheryou - تهران، ایران
  من اگه توانشو داشتم اول تک تک طرفداران حکومت بخصوص مخفیها (اونایی که ادای مخالف رو در میارن) رو از ایران بیرون میکردم و اموال کثیفشون رو هم میگفتم ببرید گور به گور بشید. بعد تک تک آخوندها و پاسدارهایی که در قدرت بودن رو بدون دادگاه تیر خلاصی میزدم و باقی آخوندها و پاسدارها به شرط خلع لباس و توبه زنده میموندن. همونطور که یه روزی آرزوی اومدی بزرگمردی مثل ترامپ رو داشتم که اومد و خواهر خیلی ها رو مادر کرد حالا هم آرزوی روزی رو دارم که این اتفاقات بیوفته.
  6
  23
  ‌چهارشنبه ۲۶ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۵
  ۷۶
  واقع بین ایرانی - هامبورگ، آلمان
  من نمیدانم چرا همه اینگونه جنایات در بغل گوش اقا شمس الشموس اتفاق میافته. در کشور های ملحد کلیسا ها همه گونه امکانات رفاهی و اجتماعی را در اختیار مردم قرار میدهند .هر چند دولت های مقتدر انکشور ها زنده بوده و کار های خود را انجام میدهند . کلیسا ها بیمارستانهای متعدد دارند . کلیسا برای کودکان بی سرپرست و هزاران مشکل اجتماعی دیگر همراه با دولت ها مشغول سرویس دادن بمردم هستند . اما این اقای شمس الشموس با یک پا چموش و یک پا گیوه از هزاران کیلومتر انطرف تر وارد ایران شد و تمام خراسان را در اختیار دارد .درامد ایشان از در امد کشور بالا تر است حال چرا اقا از خرج کردن و دادن امکانات بمردم خودش کوتاهی میکند ؟؟مسلما اقا میترسد دوباره روزی بگدایی بیفتد . اقا از روز های بی پولی و بی سرپرستی گذشته خودش وحشت دارد. بهمین دلیل تمام امکانات را در چنگال مبارک دارد مبادا دوباره روزی بگدایی بیفتد.
  1
  14
  ‌چهارشنبه ۲۶ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۲
  ۲۵
  آذرمیانه - آذربادگان، ایران
  [::zarduscht - فرانکفورت، آلمان::]. ما که بنیاد مستعضفان داریم که تمام املاک و کارخانه های گرانقیمت را دارد ولی پولش معلوم نیست چی میشود! نصف کشور دست همین چند تا بنیاد هست فقط یه عده ریختند توشون برای خودشون حقوقهای بالا میبرند میخورند بچه هاشون رو میفرستند خارج کیف میکنند معلوم هم نیست این بنیادها چه هدفی دارند!! بنیاد مستضعفان- بنیاد 15 خرداد- بنیاد شهید- آستان قدس- بنیاد علوی که تمام املاک بنیاد پهلوی رو توی خودش جا داده! ...در کل عمو بعداز 42 سال میشه گفت ما مردم مقصر هستیم و نسل شما بیشتر از ما مقصر هست چون در بدترین حالت یه روز میتونیم بشینیم خونه کلا یه هفته بیرون نیائیم سر کار و خرید هم نریم تا خودشون جمع کنند برند
  2
  8
  ‌چهارشنبه ۲۶ شهریور ۱۳۹۹ - ۲۱:۳۵
  نظر شما چیست؟