چطور استرس کرونا را از دانش‌آموزان دور کنیم؟

دویچه وله :شروع یک سال تحصیلی جدید می‌تواند حتی در بهترین زمان هم استرس‌زا باشد. این استرس در زمان شیوع کرونا به طور حتم بیشتر شده و کودکان تغییرات زندگی ناشی همه‌گیری ویروس سارس-کوو۲ را عمیقا احساس می‌کنند.

به گزارش پایگاه خبری یونیسف، کودکان ممکن است به روش‌های مختلفی به استرس پاسخ دهند، از جمله اضطراب جدایی از والدین، کناره‌گیری، پرخاشگری، شب‌ادراری و ... . مهم این است که شما واکنش‌های کودک خود را به روشی حمایت‌گرانه پاسخ دهید تا اضطراب او را چه در مدرسه و چه در محیط خانه کاهش یابد یا به‌طور کامل مهار شود.

والدین بایست کودکان را توجیه کنند که آنها تنها کسانی نیستند که مضطربند و این احساس اضطراب طبیعی است اما می‌توان آن را کنترل کرد.

به کودکان همچنین باید درباره سلامت فردی، سلامت سایر دانش‌آموزان و سلامت معلمان آموزش لازم داده شود. کودک باید بداند که این اقدامات ایمنی را تضمین نمی‌کند، اما احتمال بیماری را بسیار کاهش می‌دهد. به او اطمینان بدهید که میکروب‌ها وجود دارند، با وجود این‌که دیده نمی‌شوند. با این حال کودک را دچار وحشت از عفونت نکنید.

با آموزش‌دادن او برای استفاده از ماسک، احترام‌گذاشتن به دیگران را نیز به کودک خود می‌آموزید. کودکان باید بدانند که استفاده از ماسک در جمع باعث محافظت از افراد دیگر از جمله والدین، ​​پدربزرگ و مادربزرگ، همسایگان و دوستان می‌شود. کووید-۱۹ می‌تواند ابزاری برای آموزش کودکان باشد؛ این که دیگران مهم هستند، حتی اگر غریبه باشند. استفاده از ماسک به کودکان می‌آموزد که آنها بخشی از جامعه‌ای هستند که سود جمعی در آن مهم است.

کودکان به تدریج با پیروی از قوانین می‌آموزند که دنیا با وجود همه خطراتش هنوز مکانی است که می‌توان در آن محیطی سالم و مثبت ایجاد کرد.

برای کودک خود روشن کنید که پزشکان و دانشمندان باهوش، توانمند و متعهد، هر لحظه در حال تلاش برای یافتن راه‌های درمان بیماری هستند. بیشتر از همه، به آنها بگویید که برخی مسائل راه‌حل سریع ندارند و این بیماری طی چند روز، چند هفته یا چند ماه از بین خواهد رفت، به شرطی که همه ما رفتارهای هوشمندانه‌ای داشته باشیم.
+1
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.