بازسازی صحنه قتل نوید افکاری با جزئیات کامل اعترافات ( پخش شده از صدا و سیمای جمهوری اسلامی)

+13
رأی دهید
-131

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۱۰۳
  منوچهری - تهران، ایران

  آخه ما رو احمق فرض کردین؟ یا مثل پدرجدتون اسکول تشریف دارید؟ گیرم که اصلا قاتل بوده! خب چرا باید به این شفافیت اعتراف میکرده (اونم بدون شکنجه)؟ آیا با اعتراف در مجازات تخفیف داده میشده؟ (مگه سویسه) همه میدونن بعد از اعتراف ۱۰۰% قصاص میشه که! دومآ همه تو زندان دنبال یه برگه از پزشک قانونی هستن تا کمی پرونده شون سبک بشه, بعد ایشون به اختیار هم جرم رو قبول میکنه هم از شانس پزشکی قانونی صرف نظر میکنه؟ بابا یه چیزی بگید بگنجه! چرت و پرت هم حدی داره!!
  16
  90
  ‌چهارشنبه ۲۶ شهریور ۱۳۹۹ - ۰۶:۳۱
  ۷۷
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا

  اعترافاتی که با شکنجه های شدید توام بوده است هرگز درست نیستند و طرف هم یک مامور امنیتی بوده است و مشابهات این نوع اعتراف کردن را بسیار دیده ایم. نوید در اعتزاضات سال 88 شرکت کرده و رژیم قصد گرفتن زهر چشم داشته است که هر کس در این اعتراضات شرکت کرده هیچوقت در امان نیست
  13
  76
  ‌چهارشنبه ۲۶ شهریور ۱۳۹۹ - ۰۶:۳۱
  ۵۷
  naders - گوتمبرگ، سوئد

  یک عاشورا ایرانی نزدیک هست تا نسل ملاها از بین بره بلند شید.
  13
  85
  ‌چهارشنبه ۲۶ شهریور ۱۳۹۹ - ۰۷:۱۵
  ۵۳
  دوستدار - استهکلم، سوئد

  اخر مگر میشه بخاطر اختلاف شخصی کسی بدست کسانی بقتل برسد؟ همه با هم اختلاف شخصی پیدا میکنن . همه مردم برایشان واضح و روشن شده است که رژیم اخوندی برای بقای خودش احتیاج به این دارد جنایت کند و حتی برای سرگرم کردن مردم احتیاج به این دارد کسی بی گناهی را مثل ترکمن بکشد و بعد گناه کشتن را به گردن کسی یا کسانی بی گناه تر از مقتول به نام نوید افکاری و برادرانش اندازد.
  5
  35
  ‌چهارشنبه ۲۶ شهریور ۱۳۹۹ - ۰۸:۴۳
  ۴۷
  مسعود راستگو - تهران، ایران

  لعنت بر سیاست. به خاطر دشمنی با حکومت ایران چرا ار ی قاتل حمایت می کنید. پس تکلیف اونی که به دست قاتل کشته شده و خانوادش چی میشه؟ از نظر شما اونا انسان محسوب نمیشن؟!
  56
  12
  ‌چهارشنبه ۲۶ شهریور ۱۳۹۹ - ۰۹:۱۱
  ۶۰
  zarduscht - فرانکفورت، آلمان

  نباید حکم قصاص را فراموش کرد.وحشی‌ترین شیوه.که انسان تا کنون تجربه کرده.و مسلمان لیبرال فکر می‌‌کند. با کلمات زیبا می‌‌تواند. این را برای ما قابل هضم کند. این‌ها حتا آشکار نمی‌‌گویند. قصاص چیست؟.اگر مثلا یک توله بسیجی در خیابان. اسید به صورت یک دختر بپاشد. خانواده دختر می‌‌توانند. تقاضا کنند. خواهر این بسیجی‌ را بگیرید. و قصاص کنید. یعنی‌ به صورت خواهرش اسید بپاشید. این قانون یک به یک سوره بقره "سوره گاو" نوشته شده. یا زن در مقابل زن. اگر شما زن کسی‌ را بکشید. امکان دارد. که با خودت کاری ندارند. زن را ر قصاص می‌‌کنند. آیا این‌ها می‌‌تواند. دستور‌ها یک خدا و رسول مهربان باشد.؟ چیزی که آذری‌ها و خزعلی‌ها دوست دارند .به ما قالب کنند.تفکر قانون یک عشیره بیابان نشین. در ۱۵۰۰ سال پیش است. که هنوز تا به امروز .احمق‌ها وجود دارد. که به اسم کلام خدا به ما می‌‌فروشند. فقط قانون قصاص به ما .بی‌ معنی بودن. این دین .کتاب. امام را به ما نشان می‌‌دهد. تا روزی که موضع خود را با این کتاب و دین مشخص نکنیم. آخوند بر سر ما سوار است. بی‌ شرف تر از آخوند کسی‌. که کوشش آخوند را از اسلام جدا کند.
  9
  29
  ‌چهارشنبه ۲۶ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۰
  ۶۳
  اقای شاکی - برمن، آلمان

  جدا این احمق ها فکر میکنند همه مثل خودشون مونگول هستند. اگر دلایل شما دادگاه پسند بود از اول بطور شفاف انراارائه میکردید. مرحوم بدرستی گفت که انها دنبال گردنی برای طناب دارشون میگردند
  3
  38
  ‌چهارشنبه ۲۶ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۰
  ۵۳
  دوستدار - استهکلم، سوئد

  [::مسعود راستگو - تهران، ایران::]. اقای نه راستگو یا خودت را به احمقی زدید یا تو هم از همان ساندیس خورهای اخوندها هستید ! مگر تو فیلمی که به عنوان فیلم مستند, که از مازیار و همدستانش در صدا و سیما پخش شد و همه اعتراف کرده بودن که دانشمندان هسته ای را در ایران ترور کردن , ندیده بودی؟ اگر دیدی چگونه بخودت اجازه میدی بگوید که انکه بدست نوید و برادرانش کشته شد چی ؟ نظام اخوندی و مزدوران امنیتیش در این 42 سال هزاران سر بی گناه را بالا دار بردن با اتهامت واهی و اعترافاتی که از اساس دروغ بوده ! نظام اخوندی انچه را که مخالف خود میدانست تا به حال یا اعدام کرد و به قتل رساند یا زندان و تبعیدشان کرد و یا ناچارشان کرد از کشور فرار کنن و پناهنده کشورهای خارجی شوند که خود من مستثنا از انهای نیستم که ناچار شدیم کشور را رها کنیم و به غربت پناه بریم. ان بدبخت ترکمان هم خود ناکسان نیروهای امنیتی کشتنش شاید هم تصویه حسابی بوده در بین نیروهای امنیتی با مقتول ترکمن و این قتل را به گردن برادران افکاری انداختن تا هم از شر برادران افکاری خلاص شوند و هم متهمانی را برای به قتل رساندن ترکمان پیدا کنن.
  4
  36
  ‌چهارشنبه ۲۶ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۳:۵۴
  ۶۳
  اقای شاکی - برمن، آلمان
  [::مسعود راستگو - تهران، ایران::]. اقای دوستدا بدرستی جواب شما را دادند و دلیل ااینکه با این همه افشاگری درر مورد شکنجه و اعترافات اجباری هنوز به ان باور دارید خود بهتر دانید.
  2
  16
  ‌چهارشنبه ۲۶ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۶:۱۷
  ۳۸
  paksan - ایران، ایران

  اولا تو این فیلم یک چیز کاملا مشخص بود. این طرف ترکمان قطعا بازجو و یا نیروی اطلاعاتی سپاه یا وزارت اطلاعات در زندان بوده. دوما اگر کسی بخواد حرفه ای کسی رو بکشه قطعا با کارد آشپزخانه اینکار رو نمیکنه و حتما یه چاقو مناسب کارش میخره . ثانیا چطور میشه این پرونده دادگاهش پشت دربهای بسته برگزار میشه؟ بعدش صورتجلسه انصراف نوید برای شکنجه رو نگاه کنید چه کسانی امضاء کرده بودند؟ تمام عواملی که شکنجه کردند و پرونده سازی کردند امضاء کرده بودند. بعدشم این چطور پرونده قتلی هستش که صداوسیما براش برنامه کامل اعتراف گیری برگذار میکنه؟یعنی برای تمام پرونده های قتل همین موضوع هست؟ مگر اینکه این یارو ترکمان یک مهره مهم اطلاعاتی امنیتی بوده باشه. نهایتا اینکه چرا نوید شبانه و بدون اطلاع خانواده و بدون آخرین دیدار با یک اکیپ ویژه از تهران اعدام میشه؟ این موضوعات مشکوک نیست؟ اصلا چرا قوه فسادیه از اینکه خانواده مقتول رضایت بدهند نگران بوده و عجله داشته؟ مشخصه صداوسیما و نظام فاسد اسلامی دروغ میگه و قتل اصل ماجرا نبوده و پرونده چیز دیگه اس و باید اعدام میکردند.
  3
  24
  ‌چهارشنبه ۲۶ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۷:۴۲
  ۱۰۳
  منوچهری - تهران، ایران
  [::دوستدار - استهکلم، سوئد::]. ممنون از کامنت شما. نظر من هم دقیقا همین هست.
  5
  11
  ‌چهارشنبه ۲۶ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۸:۲۷
  ۴۹
  bachchetehroon - ونکوور، کانادا
  پسر مرحوم ترکمان راست میگه از اولش هم بیچاره بیپدربوده چون بچ مامور اطلاعاتی معمولا با پدر نامشخصه.
  0
  5
  جمعه ۲۸ شهریور ۱۳۹۹ - ۰۳:۵۸
  ۴۷
  مسعود راستگو - تهران، ایران
  دوستدار که نیستی ولی این رو بدون درسته ما ملت ایران خیلی مشکل داریم و لی مزدوران دشمن رو خوب تشخیص می دیم. تو اگه منطق داشتی که این طور صد در صد نظر نمی دادی پس معلومه ساندیس خور غربی ها هستی از همونایی که به مملکتشون خیانت میکنن تا تو اروپا اموراتشون بگذره. البته اگر خون آریایی داشته باشی ی روز از این کارها پشیمون میشی.
  3
  0
  شنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۹ - ۰۴:۰۱
  نظر شما چیست؟