سپاه پاسداران تیم‌های ضربت در محلات تهران تشکیل می‌دهد

رادیو فردا :محمد یزدی، فرمانده سپاه محمد رسول‌الله تهران، گفته است با استفاده از ظرفیت پایگاه‌های بسیج، «تیم‌های ضربت» در محلات مختلف تهران تشکیل شده تا طرح «امنیت محله محور» را اجرایی کنند.

به گزارش روز دوشنبه ۲۴ شهریور خبرگزاری برنا، او هدف از تشکیل این تیم‌های ضربت را «مقابله با سرقت و کیف‌قاپی» و «اراذل و اوباش» در محلات دانسته است.

مقابله با جرائم در محلات طبق قانون بر عهده نیروی انتظامی است ولی در سال‌های اخیر، فرماندهان سپاه پاسداران با ادعای کمک به پلیس از ورود به این حوزه خبر داد‌ه‌اند.

در اولین دور تلاش برای راه‌اندازی این نوع گشت‌ها، اردیبهشت سال ۸۷، سپاه پاسداران از راه‌اندازی گشت‌های امنیتی پنج نفره در هزار نقطه از محلات شهری کشور خبر داد. این طرح اولیه در سال‌های بعد گسترش یافت و آذرماه سال ۹۶، سپاه پاسداران اعلام کرد که در قالب طرح «حماسه امنیت و خدمت»، گشت‌های محلات را در سراسر کشور راه‌اندازی می‌کند.

در طول سال‌های اخیر، از این گشت‌ها به عنوان «گشت رضویون بسیج» هم نام برده شده ولی نخستین بار است که گفته می‌شود این گشت‌ها در قالب «تیم ضربت» فعالیت می‌کنند.

فرماندهان سپاه پاسداران در ابتدا «شرارت‌های عناصر آمریکایی و ناامنی در شهرها » را توجیه تشکیل گشت‌های بسیج در محلات اعلام کردند ولی در اظهارنظرهای بعدی از تامین امنیت تهران و مقابله با جرائم به عنوان هدف این گشت‌ها نام بردند.

سپاه پاسداران پیش از راه‌اندازی گشت‌های ضربت در محلات، از طریق راه‌اندازی ایست‌های بازرسی، حضور امنیتی و حفاظتی خود در محلات مختلف را اعلام می‌کرد.

تاکنون تعداد گشت‌های محلات و تیم‌های ضربت تشکیل شده در تهران و سایر شهرهای ایران اعلام نشده است
+10
رأی دهید
-25

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۶۳
  Parinaz Iran - پراگ، چک
  یک مشت بی مغز بیرگ که از دولتی سر دین عرعری و پولهای دزدیده شده به نوایی رسیده و برای تشکر .اللهی .مزدور انهم با افتخار.
  1
  17
  ‌سه شنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۹ - ۰۹:۰۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۵
  وطن نام تو نام نامداران - ستکهلم، سوئد
  این حماقت سران حکومت ولایی را باید به فال نیک گرفت. با تشکیل این گشت ها در محلات مختلف شناسایی عوامل خودفروخته حکومت برای مردم راحتتر خواهد شد. هرچند این حضرات در حال حاظر هم زیر زره بین مردم ایران هستند. مسئله ای که کاملا مشخصه اینکه دایره محاصره ولایی ها هم در ایران وهم در خارج روزبه روز تنگتر میشه. مسئله ساده استک شما حکومتی ها یا به دامن مردمتون بر میگردید یا اینکه با وطن فروشها دزدان و ادمکشها به دست چنگال عدالت می افتید. البته اگر قبل از آن به دست قربانی های خود نیفتید. احتیاجی نیست بگم چه به روز شما میاورند. احتمالا بدتر از انی که شما با قربانی های خود کردید. نه میبخشیم ونه فراموش میکنیم.
  1
  14
  ‌سه شنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.