دلار در ایران به مرز ۲۷ هزار تومان رسید؛ سکه طلا ۱۳ میلیون تومان

 با آغاز هفته جاری، قیمت دلار با شتاب بیشتری اوج گرفته است.رادیو فردا :قیمت هر دلار آمریکا در بازار آزاد ایران در روز یکشنبه ۲۳ شهریور با شکستن یک رکورد دیگر به ۲۶ هزار و ۹۵۰ هزار تومان رسید که نسبت به روز گذشته حدود هزار تومان افزایش نشان می‌دهد.

قیمت دلار آمریکا در ابتدای سال جاری خورشیدی ۱۶ هزار تومان بود.

قیمت دلار در تیرماه امسال به حدود ۲۶ هزار تومان رسید اما بانک مرکزی اعلام کرد که میلیاردها دلار به بازار تزریق کرده و نهایتا قیمت دلار برای مدت کوتاهی به رقم ۲۱ هزار تومان افت کرد و سپس با فراز و فرودهایی دوباره افزایش یافت.

با آغاز هفته جاری، قیمت دلار با شتاب بیشتری اوج گرفته است.

بر اساس گفته‌های عبدالناصر همتی، رئیس بانک مرکزی ایران، طی ۱۵ سال گذشته ۲۸۰ میلیارد دلار ارز به بازار تزریق شده است. این به معنی تزریق سالانه ۱۸ میلیارد دلار ارز برای کنترل بازار بوده است.

اما به نظر می‌رسد با توجه به افت ۴۰ درصدی صادرات غیرنفتی و سقوط درآمدهای نفتی جمهوری اسلامی، بانک مرکزی ایران توان تزریق ارز بیشتر به بازار برای حفظ ارزش ریال را ندارد.

همچنین قیمت سکه بهار آزادی در روز جاری به ۱۱ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان رسید که نسبت به روز گذشته ۱۰۰ هزار تومان افزایش نشان می‌دهد.

قیمت سکه امامی بیش از سه و نیم درصد افزایش یافت و به حدود ۱۳ میلیون تومان رسید. اما نیم ‌سکه، ربع سکه و سکه گرمی طی روز یکشنبه نسبت به روز گذشته حدود هفت درصد اوج گرفت.

در این میان، شاخص کل بورس تهران در روز یکشنبه بیش از ۵۵۰۰ واحد کاهش را تجربه کرد.

شاخص بورس ابتدای سال جاری حدود نیم میلیون واحد بود، اما در حالی که اقتصاد کشور در وضعیت بحرانی است، نیمه‌های مردادماه رکورد ۲ میلیون واحد را شکست. بسیاری از کارشناسان از دستکاری دولت در بورس و وجود حباب در آن خبر داده بودند.

از آن زمان، شاخص بورس تهران سقوط‌های سهمگین داشته و روز یکشنبه به یک میلیون و ۵۷۸ هزار واحد رسید.
+26
رأی دهید
-2

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۹
  vg2000 - اسلو، نروژ
  از ایران فقط اسمش مونده امیدوارم به ۳۵ هزار تومن هم برسه که مردم از خواب بیدار شدند
  1
  18
  یکشنبه ۲۳ شهریور ۱۳۹۹ - ۲۱:۲۰
  ۴۰
  fariba azizi - پاناما سیتی، پاناما
  جایی سراغ داری ۸۰ میلیون انسان بی‌بخار، بی‌عرضه ، بی‌تدبیر، بی‌تکلیف ، بی‌هدف ، ترسو، بی‌غیرت زندگی کنن؟!.
  3
  22
  یکشنبه ۲۳ شهریور ۱۳۹۹ - ۲۱:۲۹
  ۴۰
  henryaaaa - لوس انجلس ، ایالات متحده امریکا
  خوب این چیزی هست که طرفداران ایرانی ترامپ که اصلا کم هم نیستند به دنبالش هستند و سنگ این مردک فاشیست و دزد ترامپ را به سینه میزنند . به خیالشان ملاها با این فشار خرد کنننده بر ملت ایران از بین میروند. اگر رژیم کره شمآلی , ونزولا , سوریه و آمثال ان با فشار بر مردم از بین رفتند ملاها هم میروند. نه ملاها سر جایشان نشسته اند . اصل مشکل بی سوادی و بی فرهنگی یک ملت هست.
  12
  7
  یکشنبه ۲۳ شهریور ۱۳۹۹ - ۲۱:۳۴
  ۵۰
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا
  باید منتظر اکتبر سورپرایز بود. اخر سپتامبر snap back کار میوفته، و تا وسط اکتبر دلار عین موشکهای سوم خرداد (!) میره بالا. ترتیب خامنه ای توسط سپاه خودش داده میشه.
  3
  13
  یکشنبه ۲۳ شهریور ۱۳۹۹ - ۲۱:۵۰
  ۷۷
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  [::vg2000 - اسلو، نروژ::]. به 350 هزار تومان هم برسد بیدار نمی شوند چون در بدن این ها ویروس امام ....وجود دارد و به عشق 72 حوری هر خفتی را تحمل میکنند
  1
  11
  دوشنبه ۲۴ شهریور ۱۳۹۹ - ۰۰:۰۴
  ۵۰
  لشگر ششم ورماخت - لنگرود، ایران
  جاوید پرزیدنت دونالد ترامپ 😘😘😘😘❤❤❤
  4
  8
  دوشنبه ۲۴ شهریور ۱۳۹۹ - ۰۴:۵۴
  نظر شما چیست؟