بازیکن پیشین تیم ملی فوتبال ایران: استمرار اعتراضات مردمی به‌رغم اعدام نوید افکاری

العربیه :حسن نایب‌آقا بازیکن سابق تیم ملی فوتبال ایران اعدام #نوید_افکاری قهرمان کشتی در شنبه 12 سپتامبر در زندان عادل‌آباد شیراز را محکوم کرد.

نائب‌آقا در مصاحبه‌ای با «العربیه» ضمن اعلام محکوم کردن اقدام رژیم ایران از به نمایندگی از 93 تن از قهرمانان بزرگ ملی ایران و جهان گفت: «رژیم حاکم بر ایران قهرمان کشتی نوید افکاری 27 ساله را که به جرم شرکت در اعتراضات تابستان 2018 در سراسر ایران علیه نظام در شیراز دستگیر کرده بود، امروز اعدام کرد.»

وی با یادآوری این موضوع که نوید افکاری چندین بار به «قهرمانی کشور» در رشته کشتی آزاد رسیده بود، تأکید کرد ورزشکاران ایران هر گز این اقدام نظام را فراموش نخواهند کرد.
حسن نایب‌آقاحسن نایب‌آقا گفت: «اعدام ضدانسانی نوید افکاری و نیت نظام برای اعدام‌های بیشتر جوانان نشان دهنده نیاز مبرم این رژیم برای افزایش سرکوب است ولی مردم ایران اثبات کردند که با وجود این اقدامات، رژیم نمی‌تواند روند رو به رشد اعتراضات مردمی و قیام را مهار کند، این اعدام‌ها آتش زیر خاکستر را بیشتر می‌کند».

بازیکن سابق تیم ملی ایران افزود: «اعدام نوید علیرغم اعتراضات گسترده جهانی صورت گرفت و این نشان می‌دهد که این رژیم قرون وسطائی برای جامعه جهانی و افکار عمومی هیچ ارزشی قائل نیست. رژیم حاکم بر ایران سابقه طولانی در اعدام و تیرباران قهرمانان ورزشی ایران دارد، علت هم چیزی جز عدالت‌جویی این جوانان به دلیل وظیفه ملی، انسانی و ورزشی شان نیست و رژیم بشدت از محبوبیت آنها در هراس است.»

به بیان نائب‌آقا «این رژیم در گذشته نیز بسیاری از قهرمانان ورزشی ایران از جمله حبیب خبیری کاپیتان تیم ملی ایران به‌ جرم هواداری سازمان مجاهدین خلق ایران، هوشنگ منتظر الظهور قهرمان کشتی فرنگی ایران و ورزشکارانی از قبیل فروزان عبدی، مسعود رزاقی را وحشیانه اعدام کرده ‌است.»
حسن نایب‌آقانایب‌آقا در ادامه افزود: شورای امنیت سازمان ملل‌متحد، کمیسریای حقوق‌بشر، اتحادیه اروپا و عموم مراجع مدافع حقوق‌بشر باید به اقدامات عملی علیه رژیم ایران به‌خاطر اعدام نوید و سایر اعدام‌های سیاسی دست بزنند.

این بازیکن پیشین تیم ملی فوتبال ایران خاطرنشان کرد که مسلم اسکندر فیلابی، برنده 17 مدال مسابقات کشتی جهانی و بین‌المللی و پرچم‌دار ایران در بازیهای المپیک، دکتر محمد قربانی قهرمان کشتی جهان، اصغر ادیبی ملی‌پوش فوتبال ایران، بهرام مودت ملی‌پوش فوتبال ایران، عباس نوین‌روزگار ملی‌پوش فوتبال ایران، منوچهر ارسطوپور نایب قهرمان قایقرانی بزرگسالان جهان، گلپر پرورده نایب قهرمان ژیمناستیک اروپا، سولماز ابو علی قهرمان کاراته آمریکا، فیروزه اجاق ملی‌پوش بسکتبال ایران از جمله 97 ورزشکاری هستند که او از طرف آنها این اقدام را محکوم کرده ‌است.
+68
رأی دهید
-2

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۸
  فضول بک - سوئد، سوئد

  دوست گرامی درود به شما. شرم و ننگ ابدی به این جنایتکاران اهریمن. جمهوری اسلامی و اخوند خامنه ای بار اول و اخر نیست که یک انسان بیگناه را به قتل می رساند. و به افکار مردم ایران و دنیا دهن کجی می کند. حال باید از دولت های اتحادیه اروپا و همه حامیان جمهوری اسلامی پرسید. تا کی از این اهریمن جنایتکار پشتیبانی خواهند کرد. جمهوری اسلامی کشور و مردم عزیز ایران را با خشونت ذاتی خود از روز نخست اداره کرده و می کند.اخوند خامنه ای می خواهد ترس و وحشت ایجاد کند ولی نمی داند ان طرف سکه وحشت مقاومت و مبارزه است. این عمل ضد بشری نشان داد که پایان خود را هم با خشونت تمام خواهد کرد. با سپاس
  2
  38
  یکشنبه ۲۳ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۶
  نظر شما چیست؟