«اعراب از گذشت روزگار درس عبرت آموختند ولی رژیم ایران هیچ نیاموخته است»

رادیو پیام اسرائیل - تفسیر سیاسی هفته،نوشته:منشه امیر : عرب‌ها از گذشت روزگار درس عبرت آموختند ولی حکومت اسلامی ایران هنوز هیچ درسی نیاموخته و همچنان فریاد مرگ بر اسرائیل سر می‌دهد و تهدید می کند که اسرائیل را نابود خواهد کرد و تهدید می‌کند که سازمان های ترور فلسطینی و عربی و اسلامی قدرت را به دست خواهند گرفت و رژیم ایران  به رهبری جهان اسلام خواهند رساند.
 
تو گویی،  ضربه ای که از سوی امارات عربی متحده با تصمیم در عادی سازی روابط با اسرائیل به آنان وارد آمد کافی نبود و اکنون می‌شنویم که دولت امیرنشین بحرین نیز تصمیم گرفته است که روابط خود را با اسرائیل علنی و عادی سازند.
 
ملت ایران بحرین را به یاد دارد که در گذشته بحرین بخشی و جزئی از خاک ایران بود که به اعراب داده شد،  در برابر سه جزیره: تنب بزرگ- تنب کوچک و ابوموسی و امروز آن کشور نیز با اسرائیل روابط عادی بر پا می سازد.
 
رژیم ایران،  تصور می‌کرد که بحرین را به آسانی می‌تواند ببلعد و سالیان دراز با استفاده از آخوندهای شیعه که مرتباً از خزانه ملت ایران حقوق می‌گرفتند ، امید داشت که بتواند فرمانروایان اهل تسنن آن جزیره را براندازد.
 
سالیان دراز کوشید،  پول های بسیار هزینه کرد،  ولی سرش به سنگ خورد و امروز بحرین اعلام می دارد که می‌خواهد روابط خود را با اسرائیل عادی سازد. در واقع از دیرباز بحرینیها-اهالی امارات -عربستان- قطر- کویت- عمان و هر کشور دیگری را که نام ببرید با اسرائیل روابط و مناسبات داشتند.
 
طرفداری  شفاهی از فلسطینیان به جای خود،  اما آنها به دنبال منافع ملی خود بودند و امروز ما می‌بینیم که بحرین به جرگه کشورهایی می پیوندد که مسلمان هستند،  عرب هستند اما با اسرائیل روابط عادی برقرار می سازند.
 
مصر در این راه پیشگام شد. مصر بزرگترین کشور عرب و یا شاید یکی از بزرگترین کشورهای  غربی و اسلامی است.
 
مصر گفت که خونریزی بس است،  جنگ بس است. ما به عنوان رهبران یک کشور باستانی،  باید به فکر منافع ملت خویش باشیم و زنده نام انور سادات با اسرائیل پیمان صلح امضا کرد و به دنبال آن دولت اردن بود که دست صلح اسرائیل را فشرد و اکنون امارات متحده عربی است که از گذشت روزگار درس می آموزد و با اسرائیل روابط عادی برقرار می کند و بحرین نیز کمتر از ۲ هفته به آن می پیوندد و دست دوستی اسرائیل را می فشارد و بی تردید اگر این رویداد سازنده به خوبی ادامه یابد و شکوفا شود ، مسلماً دیگر کشورهای عرب و اسلامی نیز به این روند خواهند پیوست.
 
رهبران همه کشورها،  به این نتیجه رسیدند که فریاد مرگ بر اسرائیل کارساز نیست و دردی را دوا نمی‌کند و مشکلی را از گره مشکلات مردم سرزمین آنها نمی گشاید.
 
دوستی و همکاری و تشریک مساعی می‌تواند بهترین راه برای تامین منافع ملت‌ها باشد ولی حتی خود فلسطینی ها نیز می‌توانستند،  اگر رهبران خوبی داشتند،  از این نعمت بهره بگیرند و راه صلح و دوستی را انتخاب کنند و دست همکاری به اسرائیل بدهند و بتوانند از این دوستی همکاری و هم‌خوانی،  یاری بگیرند و سطح زندگی ملت خود را بالا ببرد.
 
فلسطینی ها ترجیح دادند که راه مبارزه را در پیش گیرند و به عملیات تروریستی علیه اسرائیل ادامه دادند و حکومت اسلامی ایران وارد صحنه شد و به سازمان‌های ترور فلسطینی پول داد و به آنها توصیه کرد و حتی دستور داد که به ترور ادامه دهند آدم بکشند خرابکاری کنند  شاید بتوانند از روند صلح جلوگیری کنند.
 
رهبران حکومت خودگردان فلسطینی نیز همین شیوه آشتی ناپذیر را در پیش گرفتند و طرح صلح پرزیدنت ترامپ را تحریم کردند.
 
از ورود به مذاکرات با اسرائیل خودداری ورزیدند و پیش شرط هایی قایل  شدند که ادامه مذاکرات صلح راغیرممکن ساخت و نتیجه آن که وضع فلسطینی‌ها در سراسر منطقه و جهان روز به روز وخیم تر شد و حکومت اسلامی ایران با شعار مرگ بر اسرائیل قدرت را در آن سرزمین باستانی سرزمینی که با اسرائیل دوستی دیرین داشت در پیش گرفت و آغاز کرد.
 
۴۱ سال است که شعار مرگ بر اسرائیل سر می‌دهند.
 
۴۱ سال است که به سازمان‌های ترور فلسطینی و اسلامی یاری می رسانند. ۴۱ سال است که در پی برنامه‌های تسلیحاتی و تعرضی هستند.
 
۴۱ سال است که آرزو می‌کنند یک آرزوی خام که بتوانند بر منطقه مسلط شوند و رهبری جهان اسلام را به دست گیرند و امروز تنها و تنهاتر شدند و می‌شوند و کشورهای عرب از آنها دور شدند و آنان را دشمن خویش و دشمن بشریت و دشمن اسلام می‌دانند و با آنها مبارزه می کنند در واقع رژیم ایران جز روسیه و چین و شاید ونزوئلا هیچ یار و یاوری در دنیا ندارند.
 
ولی ونزوئلا نفت و بنزین ایران را می خواهد،  یک کشور کمونیست است از اسلام و دین به طور کلی دور است و دست دوستی حکومت ایران را می‌فشارد تا بنزین بیشتری بگیرد و نفت بیشتری بگیرد و سودی ببرند.
 
برای حاکمان ونزوئلا،  سرنوشت ایران و ملت ایران هیچ جذابیتی ندارد.
 
از روسیه و چین سخن گفتیم ، دو کشوری که یکی در گذشته کمونیست بوده و یکی امروز همچنان کمونیست باقی مانده است،  آنها برای اسلام و برای حکومت اسلامی ایران حتی تره هم،  خورد نمی کنند.
 
چین ،  اویغورها ، آن مسلمانان را سرکوب می کند و آنان را به اردوگاه‌های آموزش جدید و یا نوآموزی می فرستد و در روسیه،  مسلمانان چچن را سرکوب می کنند.
 
نه روسیه و نه چین برای اسلام و ادامه حکومت اسلامی ارزش قائل نیستند،  آنچه آنها می خواهند آن است که چنین رژیمی در ایران بر سر قدرت باقی بماند و ذلیل و ناتوان  باشند تا چین و روسیه بتوانند تا آنجا که قدرت دارند از این حکومت پول بگیرند و از آن اخاذی کنند.
 
و رژیم ایران در صحنه بین المللی ، تنها مانده اما همچنان شعار مرگ بر اسرائیل سر می‌دهند،  شعار مرگ بر آمریکا را عنوان می‌کند.
 
و نگاهی به کشورهای عرب بیاندازیم،   به یاد داشته باشیم که پیش از استقلال دوباره اسرائیل ،  اعراب گفتند که اگر چنین کشوری برپا شود آن را نابود خواهند کرد.
 
هنگامی که اسرائیل در سال ۱۹۴۸ استقلال خود را اعلام کرد،  ارتش های هفت کشور عربی به این سرزمین حمله بردند و گفتند که پس از دو هفته اسرائیل را نابود خواهند کرد.
 
نتیجه آن شد که بیش از نیم میلیون نفر از اعراب ساکن این سرزمین ، آواره شدند و از  زمین ها و خانه های خود به دستور و دعوت سران کشورهای عرب گریختند،  به این امید که دو هفته پس از آن با پیروزی کامل به این سرزمینها بازگردند.
 
یهودیان را قتل عام کنند و بر زمین ها و املاک آنها مسلط شوند که نشد.
 
پس از آن اعراب جنگ شش روزه را علیه اسرائیل به راه انداختند در شش روز اسرائیل توانست،  سراسر شبه جزیره سینا را به دست گیرد بر بلندیهای گلان مسلط شوند و کرانه باختری رود اردن را که در تصرف کشور اردن بود و آن را بخشی از خاک خود می‌دانست مسلط شود.
 
و پس از آن جنگ یوم کیپور به راه افتاد،  ولی پیش از جنگ یوم کیپور دو سه ماهی پس از پیروزی اسرائیل در جنگ شش روزه ۱۹۶۷ در خارطوم ،  پایتخت سودان،  کنفرانس سران عرب برپا شد که طی آن تصمیم گرفتند و اعلام کردند که نه با اسرائیل وارد صلح می شوند،  نه با اسرائیل مذاکرات صلح انجام خواهند داد و نه هرگز موجودیت اسرائیل را به رسمیت خواهیم پذیرفت.
 
این در سال ۱۹۶۷ بود.
 
آبهای بسیار در رودخانه جاری شد و کشورهای عرب دریافتند که این تصمیم آنها تا چه حد نابجا و نادرست بوده و تا چه حد به زیان آنها تمام شده است و بعد زنده نام انور سادات رئیس جمهوری مصر آمد و گفت که ما یک بار دیگر بخت  خود را در میدان جنگ به آزمایش می گذاریم.
 
او آمد با یک اقدام بسیار غافلگیر کننده و قابل تحسین با ارتش سوریه در روز یوم کیپور،  روزی که همه یهودیان باورمند در نیایشگاههای خود مشغول نماز و نیایش هستند ، به اسرائیل حمله برد،  ولی همین جنگ هم با شکست اعراب به پایان رسید.
 
شکست در روزی که ارتش اسرائیل در فاصله ۱۱۰ کیلومتری از قاهره پایتخت مصر قرار داشت و در ۴۰ کیلومتری از پایتخت سوریه از دمشق.
 
زنده نام انورسادات ، دریافت که با جنگ نمی‌توان منافع ملت های عرب و فلسطینیان را تامین کرد و بهتر است راه صلح را در پیش گیرد.
 
مصر با اسرائیل صلح کرد و توانست از بودجه های جنگی خود بکاهد و درآمدی را که دارد در راه رفاه مردم خویش به کار  ببندد و این تصمیمی بسیار عاقلانه بود و ده‌ها سال است در واقع چهل سال است که این وضع ادامه دارد و مصر از جنگ و تعرض و از  خیال پردازی ها برای نابودی اسرائیل دور شده است.
 
پس از آن ، نوبت دولت اردن بود که دست دوستی اسرائیل را بفشارد و بودجه خود را صرف رفاه مردم خویش کند و از یاری اقتصادی و مالی کشورهای دیگر بهره مند گردد و از تجربیات اسرائیل استفاده کند.
 
تنها یک حکومت است که وقتی در ایران قدرت را از دست مردم ربود با شعار مرگ بر اسرائیل به میدان آمد و در این راه هزینه اضافی پرداخت.
 
همین خشم و خشونت و خصومتی که رژیم ایران و تلاش برای به دست گرفتن رهبری جهان اسلام داشت  صدام حسین را به جنگ با ایران کشاند و نتایج دردناکی را همگان  به یاد داریم.
 
در واقع هرگز از یاد ملت ایران زدوده نخواهد شد.
 
و امروز  نیز رژیم ایران از گذشت روزگار هیچ درسی نیاموخته است همچنان می‌کوشد اتم بسازد و موشک بسازد و گروه‌های خرابکاری را تشویق کند. حکومت ایران دنیا را به جنگ می‌خواند و تصور می‌کند که خواهد توانست کشورهای دیگر و قدرت های دیگر را از میدان خارج کند.
 
و نگاهی به کشورهای عرب،  بیش از نیم قرن اعراب،  وظیفه وجدانی و اخلاقی و ملی و اسلامی خود دانستند که به حمایت از فلسطینیان ادامه دهند،  همان فلسطینیانی که خود رهبران کشورهای عرب با توصیه‌های نابخردانه خود موجب آوارگی آنها شده بودند.
 
اما اکنون سالیان دراز است که کشورهای عرب از فلسطینیان جدا شدند و  آنان را دیگر برادران خود نمی‌دانند.
 
وقتی فلسطینی عرب اهل تسنن می آید و با حکومت اسلامی ایران عهد دوستی می بندد  از نظر حکومت های اهل تسنن عربی مردود است زیرا رژیم ایران علنامی‌گوید که می‌خواهد حکومت‌های عربی را براندازد دولت عربستان سعودی را ساقط کنند. کلیدداران حرمین  شریفین را از قدرت بیاندازد و خود یعنی یک فرد شیعه رهبری جهان اسلام را به دست گیرد.
 
جهانی که ۹۰ درصد آن را غیر شیعه تشکیل داده است و حکومت ایران داعیه رهبری آن را دارد.
 
خواب و خیالی که تصور نمی رود هرگز بتوانند آن را عملی سازند.
 
اعراب از فلسطینیان  دور شدند و آنان را کنار گذاشتند اما حکومت ایران است که چتر حمایت خود را بر سر فلسطینیان و گروه‌های تروریستی آنها گرفته است و منافع ملی ایرانیان را قربانی می کند و پول ملت ایران را به هدر می دهد به این امید که فلسطینیان و مسلمانان افراطی گوشت دم توپ باشند کشته شوند و بکشند تا شاید رژیم ایران به آرمان‌های خود برسد.
 
اعراب از گذشت روزگار درس عبرت آموختند ولی رژیم ایران هیچ نیامده است.
 
اورشلیم – شنبه ۲۲ شهریور ماه ۱۳۹۹ ، ۱۲ سپتامبر ۲۰۲۰
+67
رأی دهید
-9

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۷۷
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا

  ایرانی ها بسیار از عرب ها بنیادگراتر بوده و کمتر اهل منطق هستند. دوباری هم که دین عوض کرده اند به زور شمشیر و جنایت و شقاوت بوده است
  5
  39
  یکشنبه ۲۳ شهریور ۱۳۹۹ - ۰۷:۲۲
  ۶۰
  zarduscht - فرانکفورت، آلمان

  ما ایرانی‌‌ها کم حافظه.بین ایران و عراق در طی‌ ۶۰ سال گذشته دو جنگ بود. جنگ اول بعد از شکست فاحش اعراب در مقابل اسراهیل بود. زمانی‌.که جمال عبدل ناصر مصری. پدر همین اسد. و آن زمان بکر عراقی. که خوزستان باید وطن فلسطینی‌ها شود.جنگ ۱۳۴۲ بین ایران و عراق.از قصر شیرین شد. با حمله تانک‌های عراقی و کمک. مصر و سوریه. جنگی که ۴ صبح شروع.۱۰ صبح تمام. نتیجه. راندن عراقی‌ها ۱۰۰ کیلومتر به داخل خاک عراق. نابود شدن همه تانکی عراقی و هزاران اسیر.تلفات ایران ۱۰ نفر هم نبود.در همان روز شکایت از ایران به سازمان ملل. .که ایران خاک کشور ما را اشغال کرده.شکایت با پشتیبانی‌ . شوروی آن زمان. "همان توده". کوبا. مصر.سوریه و بلوک شرق.تنها کشوری که نه تنها در طرف ما بود.بلکه نظامی کمک هم کرد. اسراهیل بود.می‌ دانید. آن زمان. موضع نضهت آزادی. دار و دسته بنی صدر. چپی‌ها مذهبی‌ انقلابی‌‌ها چه بود؟ ایران با حمله به برادران عرب عراقی خیانت کرد.دشمن ما عراق نیست. بلکه اسراهیل. باور ندارید. خاطرات عزت‌الله سحابی .۴۰ ساله خاطره و تجربه.
  9
  31
  یکشنبه ۲۳ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۵
  ۲۵
  آذرمیانه - آذربادگان، ایران
  [::zarduscht - فرانکفورت، آلمان::]. شما برو توی همین اینترنت سرمقاله کیهان 31 فروردین 1359 رو بخون که امام شما به ارتش عراق میگه شورش کنید!! ( ما اون موقع نبودیم شما هم که 98.5 درصد رای داده بودید پس با معیار وجودی و معیار دمکراتیک میشه امام شما ناراحت هم نشو !) صدام هم محمود دعایی سفیرتون رو صدا میکنه میگه من اولین رئیس کشوری بودم که شما رو برسمیت شناختم الان هم کشور شما تازه انقلاب کرده درست نیست به دیگران اذیت میکنید بیائید مثل آدم با هم حرف بزنیم اگر هم از من بدتون میاد یه هیئتی میفرستیم تهران با اونا حرف بزنید! ولی اینها تحریکاتشون رو متوقف نمیکنند اونهم خودش میگه من ترسی ندارم اکه ادامه بدید حمله میکنم ! اینها هم از چند ماه قبل میدونستند ولی فکر میکردند صدام مثل خودشون لاف میزنه!
  4
  15
  یکشنبه ۲۳ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۳:۲۰
  ۲۵
  آذرمیانه - آذربادگان، ایران
  [::گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا::]. شما برو با جوانان عربستانی توی اینترنت بحث بکن واقعا همه منطقی فوق العاده تحصیلکرده. الان سالها هست که اونها رو میفرسته بهترین دانشگاههای دنیا بهشون حقوق میده درس بخونند زندگیهاشون همه مرتب. هزارتا یکی توی خارج نمیمونه همه برمیگردند کشورشون چون حکومتش علم گرا هست ارزش علم و دانش رو میفهمه خودش هم میگه من با غرب دوست هستم میخوام بچه هام علم و دانش رو ازش بگیرند. مقایسه بکن با حکومت ایران امثال کاوه مدنی میره با پول خودش درس میخونه میاد کاری انجام بده همه دوستاش رو میگیرند از ترس جونش فرار میکنه ! تو میری جلوی کشته شدن پلنگ رو توی بیابون بگیری میگن جاسوس هسته ای هستی ! ایران 300 سال دیگه به عربستان و امارات نمیرسه اروپا که شاید هزار سال .
  4
  13
  یکشنبه ۲۳ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۳:۲۶
  ۳۰
  tiger.man - لوبومو، کنگو
  به عرب عجم ربطی نداره، به شعور و درک شرایط روز ربط داره که وضع موجود ثابت میکنه کی با شعورتره.
  3
  14
  یکشنبه ۲۳ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۷:۴۸
  ۵۴
  ادوینو - گوالف، کانادا
  وقتی ملت برای امامی که بخاطر قدرت هزاروچندصد سال هنوز توی سرشون میزنند چه انتظاری داری و منتظر چه معجزه ای هستید بنظر من همه ادیان ابراهیمی باید بایکوت شوند تا انسانها بتوانند با یک قانون مشخص وتمیز در کنار هم زندگی کنند.
  3
  11
  یکشنبه ۲۳ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۹:۵۱
  ۷۷
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  [::آذرمیانه - آذربادگان، ایران::]. من ایرانیان را از بنیادگرترین ملت های دنیا میدانم که هرگز با منطق اصولی را قبول نکرده اند. یکبار به ضرب شمشیر عربستانی ها و با هزاران جنایت مسلمان سنی شدند بعد هم تیغ و زنده خواری شاهان صفوی ان ها را شیعه کرد. در زمان پهلوی ها فرصت مدرنیته داشتند ولی با بنیادگرائی ذاتی به خمینی رو کردند. بنیادگرائی در ایرانیان در حد لجاجت شدید قرار دارد
  2
  16
  یکشنبه ۲۳ شهریور ۱۳۹۹ - ۲۰:۳۹
  ۲۵
  آذرمیانه - آذربادگان، ایران
  [::گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا::]. عرب زبونش مال اسلام هست یعنی میتونه قرآن رو بخونه و همه معنیش رو بفهمه با اینهال میری سواحل دبی از اروپا و امریکا مدرن تر هست به کسی کاری نداره . فقط یه دختر انگلیسی چند سال پیش شورتش رو درآورده بود بهش تذکر داده بودند که اینجا نمیتونی لخت مادرزاد باشی همین! ایرانی اصلا عربی رو نمیفهمه باید چند تا آخوند بیاد بهش بگه چی توی یه سوره قرآن هست آخرش هم قاطی میکنه با اینحال هزار برابر اون عربها تعصب داره فکر میکنه اسلام مال این تنها هست اصلا میگه اون عربها مسلمون نیستند من مسلمون هستم!!! بدبخت اون بن سلمان با اینا گیر کرده خودش میگه اگه اینا نبودند همه نوع آزادی میدادم
  2
  4
  دوشنبه ۲۴ شهریور ۱۳۹۹ - ۰۱:۱۲
  ۲۵
  آذرمیانه - آذربادگان، ایران
  [::گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا::]. چند وقت پیش توی عربستان بحث روز ولنتاین بود مسئولینش با اینکه مرکز اسلام اونجا هست گفتند ما نگاه کردیم این جشن تضادی با دین ما نداره پس باهاش مشکلی نداریم. در صورتیکه مسئولین ایران هزارتا مشکل درست میکنن که این غربی هست مسیحی هست مال ما نیست. اصلا تکلیف مردم معلوم نمیشه یکی میره هدیه میخره یه بیسجی بهش حمله میکنه ..از اونطرف حاج آقایی خودش میره ولنتاین برگزار میکنه ...خر تو خر! برای همین هم عربستان و امارات سیاستهاشون با همه کشورها منطقی هست اینا با همه کشورها مشکل دارند! یعنی یه کشور بگو اینا باهاش خوب باشند! ونزوئلا که اونهم چون دور هست باهاش خوب هستند
  2
  5
  دوشنبه ۲۴ شهریور ۱۳۹۹ - ۰۶:۳۶
  ۷۷
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  [::آذرمیانه - آذربادگان، ایران::]. اصولا نوکران از اربابان متعصب تر و عوضی تر هستند. مسلمان ما می خواهد نشان بدهد که از عرب ها و اهالی عربستان هم مسلمان تر هستند. البته کمونیست های ما هم از کارل مارکس داغ تر هستند و با اینکه طشت رسوائی کمونیزم همه جا از بالای بام فتاده هست این ها سینه های خودشان را جر میدهند. این خاصیت نوکری هست. اصولا ایرانیان اهل افراط و تفریط هستند
  1
  2
  دوشنبه ۲۴ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۴:۲۳
  ۲۵
  آذرمیانه - آذربادگان، ایران
  [::گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا::]. الان رفتن گفتند ما قبل از مسیحیها سپندارمزگان داشتیم که اونا ولنتاین رو از روی این سپندارمذ درست کردند! خوب چی شد؟ چرا همون سپندارمذ خودتون رو جشن نمیگیرید؟ همش لافزنی هست! همین رضا پهلوی و فرشچیانش چرا پس جشن مهرگان و تیرگان و جشنهای دیگه رو برگزار نمیکنند؟ توی امریکا که آخوند نمیتونه بیاد مامور بفرسته جلوش رو بگیره؟!!! خوب سالی یه بار از اون پولایی که توی بانک داری سودش رو میگیری یه درصدی از اون سود رو بده دو هزارتا چلوکباب بخر بده مردمت بخورند جشن بگیر براشون!! چرا فقط سود رو سود میگیری بذاری برای دامادهای آیندت که احتمالا ایرانی هم نیستند چون دخترات رو با فرهنگ امریکایی بزرگ کردی!!!
  0
  5
  دوشنبه ۲۴ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۷:۴۳
  ۳۵
  کیانپور - ونکوور، کانادا
  جناب منشه امیر فراموش فرمودند که. 1) طرح دولت اسراییل در سازمان جهانی صهیونیسم در بازل سوییس توسط تئودور هرتسل بنیان گذاشته شد. 2) برخی یهودیان مذهبی با دولت اسراییل مخالفت دارند چرا که به عقیده آنان ماشیح هنوز ظهور نکرده است. 3) گروههای مذهبی مسلح یهودی نظیر هاگانا لحی هاشومیر و گردان یهودی در سالهای 1948 و قبل از آن هنگام قیمومیت بریتانیا در چه کشتارهایی از اعراب کردند نظیر کشتار دیر یاسین بمب گذاری در هتل کینگ دیوید کشتار قبیه کشتار طنطوره کشتار بیت دراس کشتار بلد الشیخ کشتار الخصاص و کشتار دوایمه را راه انداختند. صهیونیستها حتی به راشل کوری دختر آمریکایی که سر راه یک بلدوزر اسراییلی بود رحم نکردند. 4) ایشان ظاهرا باروخ گلدناشتاین مئیر کاهان عدن ناتان زادا و ایگال عمیر را نمی شناسند. 5) ایشان ظاهرا نمی دانند در سالهای دهه 1980 تا اواسط 1990 فیلمهای زیادی بر ضد اعراب و مسلمانان توسط هالیوود ساخته می شدند در حالی که عده زیادی از فلسطینیان و لبنانی ها توسط ارتش اسراییل کشته می شدند. همه می دانند که من ضد آخوندها حزب اله و حماس هستم ولی باید انصاف داشت.
  1
  5
  ‌سه شنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۹ - ۰۱:۳۶
  نظر شما چیست؟