واکنش سپاه پاسداران به عادی سازی روابط بحرین و اسرائیل: منتظر انتقام سخت باشید

سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در بیانیه‌ای با محکوم کردن "شدید برقراری روابط دیپلماتیک" بین بحرین و اسرائیل گفته است که "حاکم جلاد بحرین در انتظار انتقام سخت مجاهدان قدس و ملت مسلمان و غیرتمند این کشور باشد".

سپاه پاسداران برقراری رابطه امارات و بحرین با اسرائیل را "خلاف اراده و آرمان مردم مسلمان" این دو کشور دانسته و آن را "حماقتی بزرگ و فاقد هرگونه مشروعیت بوده" که "پاسخ‌های درخور را دریافت خواهد کرد."
واکنش تهدیدآمیز سپاه به توافق بحرین با اسرائیل: منتظر انتقام سخت باشید
یورونیوز :سپاه پاسداران ایران روز شنبه در واکنش به عادی سازی روابط بحرین با اسرائیل تهدید کرد که امیر بحرین باید منتظر «انتقام سخت» باشد.
 
وزارت امور خارجه ایران پیش از این ضمن محکوم کردن تصمیم منامه آن را «ننگین و خفت بار» توصیف کرده بود. دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا روز جمعه اعلام کرد که بحرین و اسرائیل برای عادی سازی روابط دوجانبه به توافق دست یافته اند.
 
در بیانیه روز شنبه سپاه پاسداران ایران از حمد بن عیسی آل خلیفه، امیر بحرین تحت عنوان «حاکم جلاد» یاد شده است. در این بیانیه آمده است: «حاکم جلاد بحرین در انتظار انتقام سخت مجاهدان قدس و ملت مسلمان و غیرتمند این کشور باشد.»
 
در بخش دیگری از این بیانیه که لحن آن نسبت به واکنش وزارت خارجه ایران به مراتب تندتر و تهدیدآمیزتر است، نوشته شده است: «اقدام ننگین آل خلیفه و رژیم وابسته حاکم بر بحرین در برقراری روابط با رژیم صهیونیستی که خلاف اراده و آرمان مردم مسلمان این کشور صورت پذیرفت، حماقتی بزرگ و فاقد هرگونه مشروعیت بوده و پاسخ های درخور را دریافت خواهد کرد.»
 
در بیانیه سپاه پاسداران در حالی از «انتقام سخت» در مقابل تصمیم دولت بحرین سخن گفته شده است که علی خامنه ای، رهبر ایران در پیام خود پس از کشته شدن قاسم سلیمانی، فرمانده سپاه قدس ایران در حمله آمریکا از این عبارت استفاده کرده بود.
 
رسانه های نزدیک به سپاه پاسداران ایران از حمله موشکی به دو پایگاه نیروهای آمریکایی در عراق در روز ۱۸ دی سال گذشته شمسی (هشتم ژانویه سال جاری میلادی) به عنوان «انتقام سخت سپاه» یاد کرده بودند.
 
بحرین دومین شریک آمریکا در منطقه خلیج فارس است که طی هفته های گذشته با اسرائیل برای عادی سازی روابط به توافق دست یافته است. مقامات بحرین قرار است روز سه شنبه همراه با مسئولان امارات عربی متحده در کاخ سفید توافق عادی سازی روابط با اسرائیل را امضاء کنند.
 
روابط ایران و بحرین طی سالهای گذشته به شدت تیره شده است. بحرین، ایران را به «دخالت» در امور داخلی خود و «تحریک» شیعیان این کشور علیه حکومت آل خلیفه متهم کرده است.
روابط دیپلماتیک تهران و منامه از پنج سال پیش قطع شده است.
+8
رأی دهید
-50

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۳
  Alphabet - پترس، یونان

  سه پا از این غلطها و گ . خوریها زیاد کرده و میکنه. چهار دیواری اختیاری.
  3
  39
  شنبه ۲۲ شهریور ۱۳۹۹ - ۲۳:۵۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  amirgheryou - تهران، ایران

  سپاه گاورداران بیا بخورش. واقعا این پاسدارهای بوزینه جنسشونو از کجا میخرن. همش صنعتی میزنن.
  5
  36
  یکشنبه ۲۳ شهریور ۱۳۹۹ - ۰۰:۳۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  fariba azizi - پاناما سیتی، پاناما

  من فردا با تاکسی‌های سبز رنگ از فاطمی میخوام برم انقلاب ،ترو خدا نزنین تاکسی رو
  3
  30
  یکشنبه ۲۳ شهریور ۱۳۹۹ - ۰۰:۴۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۸۱
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا

  ملا نصرالدین در میدان شهر تخم هایش را بیرون انداخته و به آن ها جوالدوز میزد و مرتب جیغ می کشید. علت پرسیدند ملا گفت که دارم از تخمم انتقام میگیرم و کیف هم می کنم! گفتند انتقام سرجای خودش ولی کیفش در چیست؟ ملا گفت وقتی جوالدوز نمی زنم خیلی کیف دارد!
  3
  32
  یکشنبه ۲۳ شهریور ۱۳۹۹ - ۰۱:۳۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۶
  hassan5 - تهران، ایران
  انتقام سخت سپاه از بحرین؟!؟ملت ایران باید تا اطلاع ثانوی از سوار شدن به هواپیما های مسئله دار خود داری نموده تا گرفتار انتقام سخت سپاه از بحرین نشوند
  0
  13
  یکشنبه ۲۳ شهریور ۱۳۹۹ - ۰۳:۲۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.