سپاه از حمله به مناطقی در کردستان عراق خبر داد

رادیو فردا :معاون عملیات قرارگاه حمزه سیدالشهدا اعلام کرد نیروهای این نهاد «در پاسخ به شرارت‌ها، مقر گروهک‌های ضد انقلاب در منطقه کردستان عراق را طی سلسله عملیات‌های متعدد هدف قرار دادند».

به گزارش خبرگزاری مهر، اسماعیل خلیل‌زاده معاون عملیات قرارگاه حمزه سیدالشهدا سپاه پاسداران روز شنبه گفت عملیات اخیر سپاه در پاسخ به «شرارت ضد انقلاب در انجام یک مورد ترور در استان کردستان» بود.

وی دقیقا به جزئیات این ترور اشاره نکرد، اما قرارگاه حمزه سیدالشهدا روز سه‌شنبه ۱۶ اردیبهشت خبر داده بود که در جریان درگیری نیروهای سپاه با اعضای یک گروه مسلح ناشناس در دیواندره، یک سرهنگ و دو پاسدار دیگر کشته شدند.

این نهاد نظامی اسامی کشته‌شدگان را شکیبا سلیمی، معاون عملیات قرارگاه استانی سپاه کردستان، و جعفر نظامپور و محمد شکری، دو پاسدار این نهاد، اعلام کرده است.

آقای خلیل‌زاده افزود: «در عملیات‌های چند روز اخیر مقر ضد انقلاب کاملاً منهدم شد و علاوه بر این تعدادی از گروهک‌های تروریستی نیز که در جدار مرزی کشور ترکیه و کشورمان با هدف ایجاد اختلاف مستقر شده بودند هدف قرار گرفتند.»

وی توضیح نداد که مقر کدام گروهک در کردستان عراق مورد هدف قرار گرفته و این مناطق دقیقا کجا بودند، اما استان‌های آذربایجان غربی، کردستان و کرمانشاه طی سال‌های اخیر شاهد درگیری نیروهای امنیتی ایران با گروه‌های مسلح مخالف جمهوری اسلامی از جمله حزب دمکرات کردستان ایران و اعضای حزب حیات آزاد کردستان، موسوم به پژاک، بوده است.

جمهوری اسلامی ایران این گروه‌های مسلح کرد را به «تجزیه‌طلبی»، «تروریسم» و «ارتباط با بیگانگان» متهم می‌کند.

این گروه‌ها هم جمهوری اسلامی را به نقض حقوق کردها در ایران متهم می‌کنند و می‌گویند هدف‌شان پیگیری حقوق کردها است.
+9
رأی دهید
-11

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۱
  ebimicro - سینت نیکلاس، بلژیک
  تنها جایی که در حال حاضر جرأت داره بهش حمله کنه.
  3
  4
  یکشنبه ۲۳ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۴:۵۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  sure esrafil - مونیخ ، آلمان
  صدام، شاه ایران، صدام، اسد، داعش با کردها که در افدتادند زیاد دوان نیاوردند، حالا نوبت باند تروریستی چهار پاهای سپاه است.
  3
  3
  یکشنبه ۲۳ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۷:۲۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۵
  sahandogli - لندن، انگلستان
  عجب موش و گربه بازی کثیفی است . از یک طرف حقوق پ پ ک را تامین می کند و انها را در مقابل ترکیه مسلح می کند دو تا موشک فسقلی به طرفشان می اندازد.
  0
  0
  دوشنبه ۲۴ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۸:۱۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.