بازپرس فیلتر کننده تلگرام به جرم دریافت رشوه به ۱۰ سال زندان محکوم شد

بیژن قاسم زاده سنگرودی، بازپرس سابق دادسرای تهران به اتهام رشوه‌گیری «به انفصال دائم از خدمات دولتی و ۱۰ سال حبس تعزیری و ضبط مال ناشی از ارتشا و پرداخت جزای نقدی» محکوم شد.

نام آقای قاسم‌زاده در پرونده یک باند فساد و ارتشا قوه قضاییه به مدیریت اکبر طبری، معاون اجرایی دفتر صادق لاریجانی در دوران ریاست قوه قضاییه مطرح شده بود.

با این حال شهرت این مقام سابق قضایی به ماجرای فیلتر شدن تلگرام در اردبیهشت ۹۷ باز می‌گردد که با دستور او اجرایی شد.

در این پرونده فساد، فرهاد مشایخ و رسول دانیال‌زاده که با اکبر طبری در جریان برخی پرونده‌های ساخت و ساز مشارکت داشتند نیز هر یک به ۱۵ سال زندان محکوم شدند.

حمیدرضا علیزاده، بازپرس وقت شعبه ۱۵ کارکنان دولت نیز از دیگر متهمان این پرونده بود که به ده سال زندان محکوم شده است.

در این پرونده اکبر طبری به اتهام «سردستگی» شبکه رشوه‌گیری و «اخذ رشوه‌های متعدد»، در چند پرونده، در مجموع به ۵۸ سال حبس تعزیری محکوم شده است که از این میزان طبق قانون مجازات اسلامی، بیشترین مجازات صادره در یکی از پرونده‌ها که ۳۱ سال زندان است، قابل اجراست.
+23
رأی دهید
-6

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۹
  -xAdolf - اخن، آلمان
  اره ارواح اون تور وحش چلاق بی ناموس ما هم که گوشامون درازه باور. کردیم. البته اگر تازگیا تو کانادا هم زدندان درست کردین ، اره خوب باور میکنیم. چون همین چار روز دیگه خبرش مییاد که از دم در زندان همچین یهوی سر از کانادا در اوردن، حیاط خلوت همه ای دزدا.
  1
  19
  شنبه ۲۲ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۳:۲۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۶
  hassan5 - تهران، ایران
  این اشغال ها تاریخ مصرف شان تمام شده است.این کار های نظام اسلامی برای خام کردن ساندیس خور های دون پایه مثل باور عمیق یا یا زهرا یا سروان و غیروه میباشد.بالاخره این ساندیس خورهای دون پایه علاوه بر ساندیس احتیاج به تغذیه روانی هم دارند
  0
  15
  شنبه ۲۲ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۴:۰۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.