پروبیوتیک‌ها به مدیریت چاقی کودکان کمک می‌کنند

دویچه وله :بر اساس مطالعه‌ای که نتایج آن به زودی در بیست‌ودومین کنگره غدد درون‌ریز اروپا ارائه خواهد شد، در کنار کنترل کالری، یک سویه پروبیوتیکی به نام بیفیدوباکتریوم به کودکان و نوجوانان چاق در مدیریت وزن کمک می‌کند.

به گزارش سی‌ان‌ان، پروبیوتیک‌ها "ـﺮﻭﻩ 'ﺰرگی ﺍﺯ 'ﺎﻛﺘﺮی‌ﻫﺎی میکروبیوم ﺭﻭﺩﻩ هستند که می‌توانند به تولید ویتامین و تخریب سلول‌های بیماری‌زا کمک کنند. بیفیدوباکتریوم یکی از متداول‌ترین انواع پروبیوتیک‌ها است و در تنظیم سیستم ایمنی بدن، تامین مواد مغذی برای بدن با تجزیه کربوهیدرات‌ها و فیبرها و تولید اسیدهای چرب با زنجیره کوتاه، نقش مهمی در تنظیم سلامت روده و کنترل وزن دارد.

والدینی که می‌خواهند از میکروبیوم روده کودک خود برای مدیریت وزن، کاهش حساسیت به انسولین یا حفظ سلامت کلی او مراقبت کنند، می‌توانند ضمن اجتناب از مصرف غذاهای آماده که به جمعیت میکروبی دستگاه گوارش لطمه می‌زند، منابع غذایی از جمله ماست، کفیر، شیر بز، پنیرهای کهنه، کیمچی و کلم ترش را وارد رژیم غذایی او کنند. گندم، پیاز، موز و سیر نیز می‌توانند بیفیدیوباکتریوم روده را تغذیه کنند.

یافته‌‌های این مطالعه نشان می‌‌دهد که حتی مصرف مکمل‌‌های پروبیوتیکی زیر نظر متخصص کودکان می‌تواند به کودکان چاق در کاهش وزن کمک کند و همچنین خطر ابتلای آنها به بیماری‌‌هایی از جمله دیابت نوع ۲ و بیماری‌‌‌های قلبی را کاهش دهد.
+1
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.