گزارش‌ جدید درباره پیمانکاری «رانتی» پسر وزیر بهداشت

ایران اینترنشنال : اطلاعات ارسال شده به سامانه «سوت‌ بزن» ایران اینترنشنال نشان می‌دهد که فرزند سعید نمکی وزیر بهداشت ایران، با «صحنه‌سازی» در مناقصه برای دریافت پروژه‌های پیمانکاری، برنده اعلام شده است.
 
پیشتر امام جمعه شهرستان ملارد پسر وزیر بهداشت را متهم کرده بود سه پروژه بیمارستانی در شهرستان‌های غرب تهران را با «رانت»‌ در اختیار گرفته است.
 
نمکی یک روز پس از اظهارات امام جمعه ملارد با نوشتن نامه‌ای به ابراهیم رییسی،‌ رییس قوه‌قضاییه، صحت تمام این سخنان را رد کرده و خواستار پیگیری شده بود.
 
با این حال، اکنون اطلاعاتی مبنی بر پیمانکاری فرزند نمکی در دو پروژه دیگر دانشگاه علوم پزشکی در تهران به دست ایران اینترنشنال رسیده است.
 
بر اساس این گزارش،‌ رسید واریز مبلغ مشارکت فرزند سعید نمکی در مناقصه نیز دو روز بعد از انجام تشریفات و باز کردن پاکت‌ها تهیه شده است.
 
این مخاطب ایران اینترنشنال نوشته مطلع است پسر نمکی در دو پروژه علوم پزشکی در تهران نیز پیمانکار است.
 
حسین حسینی نوری،‌ امام جمعه ملارد، در خطبه‌های خود اعلام کرده بود فرزند وزیر بهداشت در بیمارستان‌های ملارد،‌ قدس و شهریار از طریق «رانت» پیمانکاری دریافت کرد، اما با وجود دریافت پول کار را پیش نبرده است.
 
گزارش‌های رسمی نهادهای دولت نیز نشان می‌دهد در سال‌های اخیر مقام‌های این سه شهرستان از پیشرفت پایین این سه پروژه بیمارستانی با وجود اختصاص مبالغی بیش از آنچه که مد نظر بود، گلایه کرده‌اند.
 
امام جمعه ملارد همچنین به معضل کمبود بیمارستان برای بیماران منطقه اشاره کرده و خواستار رسیدگی به این موضوع شده بود.
 
بر اساس گزارشی که مخاطب ایران اینترنشنال ارسال کرده،‌ برکناری حسین مبارکی از معاونت توسعه مدیریت و برنامه‌ریزی دانشگاه علوم پزشکی ایران با دستور سازمان بازرسی کل کشور نیز به دلیل «عدم رعایت تشریفات قانونی» در ارتباط با پیمانکاری فرزند وزیر بوده است.
 
تغییر مبارکی از معاونت این دانشگاه خردادماه سال گذشته صورت گرفته بود.
 
سامانه سوت‌بزن با هدف دریافت مدارک و مستندات شهروندان از فساد در ایران و ارتقا و توسعه آگاهی و توجه به مسائل مرتبط با شفافیت و پاسخ‌گویی در جامعه راه‌اندازی شده است.
 
نامه عقب‌نشینی امام جمعه امام جمعه ملارد یک روز پس از آن که اظهاراتش در نامه نمکی به رییسی مورد اعتراض واقع شد، نامه‌ای عمومی منتشر کرد و وعده عذرخواهی در تریبون نماز جمعه را داد.
 
وزیر بهداشت در نامه چهارشنبه به رییسی خود را «سرباز کوچک مرز و بوم» خوانده و از او خواسته بود تا رسیدگی کند که امام جمعه ملارد مدارکش را در این زمینه ارائه کند.
 
وزیر بهداشت به «سوء استفاده از سادگی» امام جمعه به عنوان دلیل طرح این اظهارات اشاره کرد.
 
او ضمن رد پیمانکار بودن و دریافت پول از سوی پسرش خواستار برخورد قانونی با این تریبون در صورت کذب بودن اتهام‌ها شد.
 
اکنون امام جمعه ملارد اعلام کرده اظهاراتش «خطا در قضاوت» بوده و روز جمعه در همان تریبون از وزیر و فرزندش «طلب حلالیت» خواهد کرد.
 
نوری گفته در صورتی که «پیام گذشت» نمکی را تا هفته آینده دریافت نکند از جایگاهش کناره‌گیری می‌کند.
+22
رأی دهید
-1

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۳
  همایون نروژ - اسلو، نروژ
  اولش میان یه .. میخورن بعداز دو روز میان دوباره .. میخورن که ببخشید ما یه همچین ... خوردیم .
  0
  16
  جمعه ۲۱ شهریور ۱۳۹۹ - ۰۸:۳۵
  نظر شما چیست؟