مشارکت ایران در رزمایش نظامی مشترک روسیه و چین در خاک روسیه

رزمایشی که قبلا در جنوب روسیه برگزار شد- عکس از اسپوتنیک عربیالعربیه :وزارت دفاع چین اعلام کرد، ایران در رزمایش مشترک چین و روسیه شرکت خواهد کرد که قرار است در هفته‌های آینده انجام گیرد.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، وزارت دفاع جمهوری خلق چین همچنین اعلام کرده که ایران به همراه ارمنستان، بلاروس، میانمار، پاکستان و چند کشور دیگر در این رزمایش که «کاکس 2020» نام دارد و در جنوب روسیه برگزار خواهد شد، شرکت خواهند کرد.

این رزمایش از 21 تا 26 سپتامبر جاری انجام خواهد شد که در آن پارامترهای فنون دفاعی، دور زدن و محاصره و کنترل و فرماندهی میدانی نبردها مورد تمرکز قرار خواهد گرفت.

این رزمایش در حالی برگزار می‌شود که رسانه‌های بین‌المللی و ایرانی در ژوئیه گذشته از امضای قرارداد 25 ساله ایران و چین خبر دادند و بر شق نظامی و غیر علنی آن انگشت گذاشتند.

در گزارشی که «پترولیوم اکونومیست» در این باره منتشر کرد به حضور 5هزار نیروی امنیتی چین در خاک ایران برای حفاظت از پروژه‌های چین خبر داد.

روز شنبه 11 ژوئیه گذشته برابر با 21 تیر، روزنامه نیویورک تایمز نیز در گزارشی در این باره نوشته که چین در قبال مشارکت در پروژه‌های اقتصادی و نظامی یران برای مدت 25 سال با تخفیفی ویژه از ایران نفت خواهد خرید
+8
رأی دهید
-10

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۶۰
  zarduscht - فرانکفورت، آلمان
  خود چینی‌‌ها و روسا آب یخ پخش کن ندارند. وظیفه سران سپاه و بسیجی‌ این است. دنبال سربازان روسی و چینی‌ بدوند. با یک مشگ.آب یخ. سقا.‌ای به لب تشنه اصغر آب یخ. وگرنه این زیر دریاهی. صأعقه .درخش.موشکا ما که خیلی‌ خطرناک هستند. پوتین گفت.فقط آب یخ .به اندازه کافی‌ در جنگ دوم کشته دادیم.البته حساب کتاب ندارد. این مشگ اسلامی این‌ها هم.اگر بترکد. ؟
  4
  13
  جمعه ۲۱ شهریور ۱۳۹۹ - ۰۶:۱۶
  نظر شما چیست؟