شهردار تهران برای خرید اتوبوس و واگن مترو به دفتر خامنه‌ای متوسل شد

 پیروز حناچیپیروز حناچی، شهردار تهران، در نامه‌ای به دفتر رهبر جمهوری اسلامی درخواست کرد منابع مالی خرید اتوبوس و واگن مترو از محل بازگشت منابع صندوق توسعه ملی پرداخت شود.

به گزارش روز پنج‌شنبه، ۲۰ شهریور، در خبرگزاری ایسنا، آقای حناچی این نامه را خطاب به محمد محمدی گلپایگانی، رئیس دفتر علی خامنه‌ای، محمدباقر نوبخت معاون رئیس جمهوری و محمد نهاوندیان دبیر شورای عالی هماهنگی امور اقتصادی نوشته است.

در این نامه آمده که در حال حاضر «بیش از ۷۰ درصد» ناوگان اتوبوسرانی تهران فرسوده‌ است و در سامانه مترو نیز بیش از «۵۰ درصد قطارها از مرز تعمیرات اساسی عبور کرده‌اند».

آقای حناچی در عین حال از کمبود حدود سه هزار دستگاه اتوبوس و ۱۵۰۰ دستگاه واگن مترو در شهر تهران خبر داده و نوشته است که شهرداری تهران قصد دارد یک‌هزار دستگاه اتوبوس به مبلغ ۳۰ هزار میلیارد ریال و ۲۱۰ دستگاه واگن مترو به مبلغ ۵۰ هزار میلیارد ریال خریداری کند.

شهردار تهران در نامه خود به دفتر خامنه‌ای و دو مقام دولتی نوشته تامین منابع مالی خرید اتوبوس و واگن مترو به ویژه در شرایط شیوع ویروس کرونا و ضرورت فاصله‌گذاری اجتماعی دارای اهمیت ویژه‌ای است.

در آغاز شیوع ویروس کرونا، علی خامنه‌ای، پس از ۱۱ روز، با درخواست رئیس‌ جمهوری ایران برای برداشت یک میلیارد یورو از صندوق توسعه ملی برای مبارزه با ویروس کرونا موافقت کرد.

تعلل ۱۱ روزه خامنه‌ای برای موافقت با این مبلغ در حالی صورت گرفت که تنها چهار روز بعد از کشته شدن قاسم سلیمانی، فرمانده سابق نیروی قدس، در عراق ۲۰۰ میلیون یورو از منابع صندوق توسعه ملی برای افزایش بودجه سپاه اختصاص یافت.
+23
رأی دهید
-6

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۵
  -xAdolf - اخن، آلمان
  واقعاً از ماملت البته اکثریتمون ونه همه بی غیرتر پیدا نمیشه، دودست خودمون مملکت رو با تمام داراییش دادیم دست این چلاق بی ناموس با چار تا توله سگش بعد برای گرفتن گوشه ای از دارایهای خودمون التماس این پوفیوز رو بکنیم ، ننگ از این بالاتر نمیشه که یه ملت ۴۱ سال حریف چارتا اخوند شیپیشو مذلف نمی شن
  2
  19
  ‌پنجشنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۱
  ۷۷
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  پول هی دولت و شهرداری ها ته کشیده و خامنه ای هم از امپراطوری 200 بیلیون دلاری خودش یک پاپاسی به کسی نخواهد داد. خامنه ای اگر عرق ملی داشت شرکت ها و سازمان های تابعه اش مالیات میدادند. البته برای خانه سازی در سوریه کیسه را شل میکند
  2
  15
  ‌پنجشنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۴:۰۹
  ۲۵
  آذرمیانه - آذربادگان، ایران
  شما لیاقت مدیریت یه طویله رو هم ندارید. در واقع شما باید توی اون طویله بسته بشید
  5
  13
  ‌پنجشنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۴:۲۶
  نظر شما چیست؟