جنجال صحنه نشستن رئیس جمهور صربستان مقابل ترامپ/ روسیه: مثل بازجویی بود

انتشار تصویری از حضور رئیس جمهوری صربستان در کاخ سفید و در مقابل ترامپ جنجالی شده است.

به گزارش عصرایران، سخنگوی وزارت خارجه روسیه، این تصویر را یادآور "بازجویی" دانست.

رئیس جمهور صربستان و نخست وزیر کوزوو در روزهای گذشته در کاخ سفید و در حضور دونالد ترامپ رئیس جمهور امریکا توافقی برای عادی سازی روابط اقتصادی میان دو طرف امضا کردند. صربستان، کشور را کوزوو را به رسمیت نمی شناسد و آن را منطقه ای از خود می داند.

در این ملاقات، عکسی از "الکساندر ووچیچ" رئیس جمهوری صربستان  مورد توجه رسانه ها قرار گرفت. در این عکس، رئیس جمهوری صربستان نشسته بر صندلی در مقابل ترامپ پشت میزنشین است.

جنجال صحنه نشستن رئیس جمهور صربستان مقابل ترامپ/ روسیه: مثل بازجویی بود

سخنگوی وزارت خارجه روسیه با انتشار این عکس در فیس بوک این تصویر را صحنه بازجویی در پلیس توصیف کرد.

در واکنش به این اقدام، رئیس جمهوری صربستان، او را به "ابتذال" متهم کرد.

صربستان نزدیک ترین هم پیمان روسیه در منطقه بالکان است اما "الکساندر ووچیچ" رئیس جمهوری صربستان بارها با تلاش برای نزدیک کردن روابط با غرب، مسکو را خشمگین کرده است.

" ماریا زاخارووا" سخنگوی وزارت خارجه روسیه در فیس بوک عکسی از رئیس جمهور صربستان در کاخ سفید و در مقابل ترامپ در کنار عکس خانم "شارون استون" بازیگر آمریکایی در فیلم "غریزه اصلی" (ساخت 1992) منتشر کرد که او را به هنگام بازجویی در پلیس نشان می داد. در این پست، او تصویر نامناسبی از حالت نشستن این بازیگر خانم منتشر کرد.

سخنگوی وزارت خارجه روسیه نوشت: "اگر شما به کاخ سفید دعوت شده اید اما صندلی شما مثل این است که بازجویی می شوید پس باید مثل عکس دوم بنشینید. هر کسی که می خواهی باش. باور کن".
در واکنش به این موضوع، رئیس جمهوری صربستان گفت: "ماریا زاخارووا تقریبا درباره خودش صحبت می کند و ابتذالی که نشان داد بیانگر خود اوست ... و بیانگر افرادی است که او را در این سمت قرار دادند".

سپس، سخنگوی وزارت خارجه روسیه پست فیس بوکی خود را به به روز کرد و با اضافه کردن یک عذرخواهی نوشت که از نوشته اش سوءبرداشت شده است.

چند ساعت بعد از این اتفاقات، رسانه ها از مکالمه تلفنی وزیر خارجه روسیه و رئیس جمهوری صربستان خبر دادند که به نظر می رسد مربوط به این اتفاقات باشد.
+63
رأی دهید
-7

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۰
  amirgheryou - تهران، ایران
  به دلیل نسل کشی مردم بوسنی و کوزوو باید هم بازجویی بشن. به زودی سیدعلی گدا و پوتین هم باید بشینن در مقابل ترامپ کبیر برای بازجویی.
  54
  59
  ‌پنجشنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۵
  ۴۰
  Liberte - ارومیه، ایران
  به نظر من که اینطور نشستن رییس جمهور صربستان نشانه ادب و نزاکتش بوده و نه چیز دیگری.
  39
  43
  ‌پنجشنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۶
  ۳۷
  raha.com - آمستردام ، هلند

  کاملا درست گفته این نوع نشستن بیشتر شبیه بازجویی تا مذاکره
  32
  57
  ‌پنجشنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۹
  ۳۹
  بیگانه در بایرن - بایرن، آلمان
  فاطی بیا که لنگ و پاچه ملانیا جون تو گذاشتن
  11
  12
  ‌پنجشنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۴:۱۸
  ۲۵
  آذرمیانه - آذربادگان، ایران
  میتونه قدرتش رو داره. شما کشورای گره گوری پر فساد چی میگید این وسط ؟ شما حتی نمیتونید نفت خودتون رو بفروشید مثل آدم تقسیم کنید بعد میرید از یه ابرقدرتی که اینهمه زحمت کشیده ایراد میگیرد؟
  25
  26
  ‌پنجشنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۴:۵۱
  ۶۰
  zarduscht - فرانکفورت، آلمان
  پوتین دیگر. به نشستن دیگران ایراد.ولی‌ هر کسی‌ که چای با او نوشید. سر از بیمارستان در می‌‌وارد.ناوالنی زبون بسته مخالف پوتین. .یه چای مارک پوتین نوشید. دو هفته است. که یک بیمارستان در برلین. با مرگ دست و پنجه می‌‌کشد.عزیز پوتین دوست داری. چرن نمی روی. پیش او و با چای نمی‌‌نوشی؟. دیگر بر گشتن شما به آمستردام ولی‌ تضمینی نیست.
  20
  28
  ‌پنجشنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۶:۱۰
  ۶۱
  بینوایان1 - دوسلدورف، آلمان
  [::بیگانه در بایرن - بایرن، آلمان::]. میگن فاطی شب کاره روزا استراحت می کنه
  5
  10
  ‌پنجشنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۷:۰۹
  ۴۰
  amirgheryou - تهران، ایران
  [::بیگانه در بایرن - بایرن، آلمان::]. خخخخ
  10
  7
  ‌پنجشنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۹:۱۶
  ۱۰۳
  millionaire - منچستر، انگلستان
  یادمه کروبى تو مناظره به احمدى نژاد میگفت اگه تو خطا کنى یا بهت بى حرمتى بشه آبروى یک ملت رفته آبروى شخص تو نیست فقط ، وقتى رئیس جمهورى وارد یک کشور میشه ادب بین الملل حکم میکنه که رئیس جمهور میزبان بره حضورش ، اگه یک رئیس بانک یا فرمانده ارتش رفت هنگام ورود با فرمانده ارتش روبرو میشه ، این خود بزرگ بینى آمریکایى ها و انگلیسى ها ( حتى مردم عادى شون تو مسافرتها و فرودگاهها ) چندشه چندش
  5
  7
  جمعه ۲۱ شهریور ۱۳۹۹ - ۰۷:۳۴
  ۱۰۳
  millionaire - منچستر، انگلستان
  زیاد براى ترامپ کف و سوت نزنید ، اینها با دوستان و متحدانشون وقتى اینجور رفتار میکنند وقتى به دیگران توهین و تحقیر میکنند ، حتى بعضى از شهروندان با اخلاق خودشون هم این حرکات رو نمی پسندند و ملامت شون میکنند ، آدم آدمه همه جاى دنیا ، دوران برده دارى تموم شد هیچکى برتر نیست
  7
  9
  جمعه ۲۱ شهریور ۱۳۹۹ - ۰۷:۴۸
  ۶۰
  zarduscht - فرانکفورت، آلمان
  شما اینقدر برای پوتین. قر و قمیش نیاهید.اون نه تنها توهین و تغییر می‌‌کند. بلکه پس گردنی هم می‌‌زند. اگر گوش ندی. به زور دعوت به چا‌ی. اخر زبون بسته. احمدی و کروبی هم کسی‌ هستند. که نق قول کرد. از کی‌ تا حالا این‌ها ما را آدم حساب نمی‌‌کنند.؟ ۴۰ سال پیش پشت در ایستاده .التماس حضور. امروز، همه کشور را به چین و روسیه مفتی دادید. ولی‌ گیر به ادب ترامپ؟ تا کنون چیزی از فاصله کرنا شنیده؟ یا فکر می‌‌کنی‌. ترامپ باید او را لیس بزند.؟ پوتین دوست داری برو لیس بزن. هر کجا که دوست داری. ولی‌ حرف مفت نزن
  4
  10
  جمعه ۲۱ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۲
  ۴۰
  amirgheryou - تهران، ایران
  [::millionaire - منچستر، انگلستان::]. ترامپ مثل منه و آدمهای عوضی رو تحقیر میکنه و با مظلومین خوب رفتار میکنه. برای همینه انقدر به همدیگه علاقه داریم.
  12
  5
  جمعه ۲۱ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۴
  نظر شما چیست؟