برای ارسال واکسن کرونا به سراسر جهان، ۸ هزار هواپیمای بوئینگ ۷۴۷ نیاز است

این میزان حمل و نقل، با فرض یک دوز برای یک نفر برآورد شده استبی بی سی :انجمن بین‌المللی حمل‌ونقل هوایی می‌گوید ارسال و جابه‌جایی میزان مورد نیاز 'واکسن کرونا' به سراسر جهان بزرگترین چالشی است که صنعت حمل و نقل هوایی در تاریخ خود با آن مواجه بوده است.

برای جابه‌جایی میزان کافی واکسن به سراسر جهان، دستکم به ۸ هزار هواپیمای جامبوجت (بوئینگ ۷۴۷) نیاز است.

واکسن کرونا هنوز به مرحله آخر و تولید انبوه نرسیده است اما انجمن بین‌المللی حمل‌ونقل هوایی در حال کار بر روی یک طرح بین‌المللی است تا هماهنگی لازم را میان فرودگاه‌ها، ارگان‌های بهداشتی جهان و شرکت‌های دارویی ایجاد کند.

این میزان حمل و نقل، با فرض یک دوز برای یک نفر برآورد شده است.

الکساندر دو جونیاک، مدیر اجرایی انجمن بین‌المللی حمل‌ونقل هوایی تحویل این واکسن‌ها را "رسالت قرن" صنعت حمل و نقل هوایی می‌داند.

او می‌گوید انجام این عملیات هوایی، بدون برنامه‌ریزی از قبل، ممکن نیست و اکنون زمان این برنامه‌ریزی فرارسیده است.

با وجود اینکه شرکت‌های هواپیمایی به سبب رکود شدید پروازهای مسافری، تمرکز خود را بر روی تحویل بار معطوف کرده‌اند، حمل واکسن، جابه‌جایی بسیار پیچیده‌تری می‌طلبد.

همه هواپیماها برای انتقال واکسن مناسب نیستند. برای انتقال داروها معمولا به هواپیماهایی نیاز است که محفظ داخلی در دمایی بین ۲ تا ۸ درجه سانتیگراد قابل تنظیم باشد.

علاوه بر این، برخی از واکسن ها ممکن است برای نگهداری به دمای زیر صفر نیاز داشته باشند که در این صورت تعداد کمتری هواپیماها برای جابه‌جایی وجود خواهد داشت.

گلین هیوز مسول بخش کارگو و محموله‌های انجمن بین‌المللی حمل‌ونقل هوایی می‌گوید پروازها به مناطق خاصی از جهان از جمله برخی مناطق جنوب شرق آسیا حیاتی است، زیرا این کشورها توانایی تولید واکسن را ندارند.
نیاز به استفاده از امکانات نظامی
رئیس انجمن بین‌المللی حمل‌ونقل هوایی می‌گوید در حال حاضر توزیع واکسن در آفریقای جنوبی به علت کمبود محدودیت جا برای محموله‌ها، وسعت منطقه و همچنین پیچیدگی‌ها در گذرگاه‌های مرزی "غیرممکن" به نظر می‌رسد.

در این شرایط برای حمل و نقل نیاز است از "امکانات نظامی" بهره ‌گرفته شود.

طبق اعلام سازمان بهداشت جهانی حدود ۱۴۰ واکسن آزمایشی در سراسر جهان مورد آزمایش قرار دارند اما تاکنون تحقیقات بالینی هیچ کدام از آنها کامل نشده است. از این تعداد ۳۴ مورد آن در حال حاضر بر روی افراد آزمایش شده است. در میان آن‌ها، هشت واکسن در مرحله بسیار پیشرفته و سوم قرار دارند.

انجمن بین‌المللی حمل‌ونقل هوایی از دولت‌ها خواسته تا با دقت شروع به برنامه‌ریزی کنند تا اطمینان یابند به محض تایید واکسن‌، برای توزیع هم آمادگی دارند.

این سازمان تاکید کرده که در کنار حمل و نقل و دمای لازم برای جابه‎‌جایی واکسن، باید به مسئله امنیت نیز توجه شود.

تا کنون ۷۶ کشور ثروتمند جهان متعهد شده‌اند به یک برنامه جهانی واکسن کرونا با هدایت سازمان بهداشت جهانی ملحق شوند.

هدف از این برنامه کمک به خرید و توزیع عادلانه واکسن کرونا است.
+14
رأی دهید
-3

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۳
  stockholm - استکهلم، سوئد
  تبلیغات جنجالی برای هیچ. شما اول واکسنش رو بساز بعد برای ارسالش بفکر انتقالش باش. واکسنی که بطور ازمایشی روی گروهی امتحان شد ‌دیروز اکسفورد اعلام کرد تحقیقات بکلی متوقف شد چون ازمایش شدگان به بیماری جدید و ناشناخته ای مبتلا شدند
  5
  4
  ‌پنجشنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۹ - ۰۹:۳۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.