رونالدو با دوبله مقابل سوئد به باشگاه ۱۰۰ تایی‌ها پیوست؛ فقط ۸ گل برای سلام به علی دایی

یورونیوز :کریستیانو رونالدو، ستاره و کاپیتان تیم ملی فوتبال پرتغال سه شنبه شب پس از به ثمر رساندن دو گل تماشایی مقابل تیم ملی سوئد گفت برای عبور از رکورد یکصد گل ملی بسیار خوشحال است.

مهاجم نام‌آشنای تیم ملی پرتغال و باشگاه یوونتوس ایتالیا حالا نزدیک‌تر از همیشه به رکورد بیشترین گل زده ملی در جهان است که در حال حاضر علی دایی، مهاجم و کاپیتان سابق تیم ملی ایران آنرا در اختیار دارد.

علی دایی با ثبت ۱۰۹ گل ملی سال‌ها است که در این زمینه رکورد دار است و با توجه به خداحافظی وی از دنیای فوتبال به عنوان بازیکن و اینکه رونالدو همچنان در ترکیب تیم ملی پرتغال به میدان می‌رود به احتمال قوی به زودی شاهد عبور ستاره پرتغالی از رکورد ثبت شده به نام اسطوره فوتبال ایران خواهیم بود.

فیفا پیش‌تر هنگامی که گل‌های ملی رونالدو به مرز یکصد رسید و وی دومین گلزن برتر جهان در بازی‌های ملی شد، پیش‌بینی کرده بود که کاپیتان تیم ملی پرتغال به زودی به باشگاه صدتایی‌ها می‌پیوندد و رکورد علی دایی را خواهد شکست.

رونالدو در دیدار سه شنبه شب که در ورزشگاه فرندز آرنا واقع در شهر سولنا سوئد و در چارچوب رقابت‌های لیگ قهرمانان اروپا برگزار شد هر دو گل تیم ملی کشورش را مقابل تیم میزبان به ثمر رساند.
شادی گل رونالدو پس از به ثمر رساندن یکی از دو گل تیم ملی پرتغال مقابل سوئدستاره پرتغالی و دارنده پنج توپ طلا پس از این دیدار در گفتگو با یک شبکه تلویزیونی کشورش گفت: «گل‌های مهمی را زدم زیرا با آنها توانستم به رکوردی که در پی‌اش بودم دست یابم.»

مهاجم سرشناس تیم ملی پرتغال در ادامه ضمن ابراز خوشحالی از پیوستن به باشگاه صدتایی‌ها و زدن یکصد و یکمین گل ملی خود یادآور شد که با دو گل مهم به این هدف رسیدم اما پیروزی تیم مهم‌تر است.

ستاره ۳۵ ساله پرتغالی همچنین تصریح کرد که رکورد قدم به قدم به دست می‌آید و این یک وسوسه نیست زیرا رکوردها به شکل طبیعی و به تدریج شکل می‌گیرند.

نکته جالب در بازی شب گذشته این بود که رونالدو پیش‌ از این در سال ۲۰۱۳ نیز مقابل تیم ملی سوئد موفق به ثبت یک رکورد گل زنی برای تیم ملی کشورش شده بود.

او در یکی از دیدارهای انتخابی جام جهانی ۲۰۱۴ با هت‌تریک مقابل سوئد که با پیروزی ۳ بر ۲ یاران رونالدو همراه بود، ضمن خنثی کردن دوبله زلاتان ابراهیموویچ و کمک به راهیابی تیم ملی پرتغال به رقابت‌های جام جهانی، به رکورد گل ملی کشورش که در آن زمان با ۴۷ گل در اختیار پائولتا،‌ ستاره پیشین تیم ملی پرتغال بود،‌ دست یافت.

تیم ملی پرتغال سه شنبه شب با کسب پیروزی مقابل سوئد ۶ امتیازی شد و هم اکنون به دلیل تفاضل گل بالاتر از فرانسه در صدر جدول گروه ۳ این رقابت‌ها جای گرفته است.
+4
رأی دهید
-1

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۵
  redsky95 - تورنتو، کانادا
  از علی دایی هیچوقت خوشم نیومده. از اون کاسه لیسای رهبریه. علی پروین و علی دایی و یه سری دیگه خیلیا رو با همین مذهب و بسیجی و غیره تهدید کردن. همین علی دایی گیر میداد چرا طرف بسیجی نیست. تهدید میکرد بسیجی نیستی راهت نمیدیم تیم. یا یه بار که جنجالی شد یکی از بازیکنا رو تهدید کرده بود که ازت شکایت میکنیم بسیجی انقلابی نیستی. بعدم کل گلهای علی دایی در مقابل تیمهای افغانستان پاکستان عراق جزیره های ناشناخته اقیانوس هند و غیره بوده. به هرکدوم ۱۰ تا زده فکر میکنه عجب شاخی شده. خودمون اینا رو شاخ میکنیم
  7
  5
  ‌پنجشنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۰:۲۵
  ۳۵
  redsky95 - تورنتو، کانادا
  تو فوتبال هرکی به جایی رسیده با پاچه خواری بوده. با دستمال کشی برا سپاه و بسیج و سردارهای مختلف مملکت. هرکی که غیر این بوده خونه نشین شده. رفته زندان. و حتی براش شایعه ایجاد شده.
  4
  4
  ‌پنجشنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۰:۲۶
  نظر شما چیست؟