دونالد ترامپ به عنوان نامزد دریافت جایزه صلح نوبل معرفی شد

یورونیوز :دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا روز چهارشنبه از سوی یک نماینده پارلمان نروژ به عنوان نامزد دریافت جایزه صلح نوبل معرفی شد.

نامزدی آقای ترامپ برای دریافت جایزه صلح نوبل به سفارش کریستین تیبرینگ، از اعضای پارلمان نروژ صورت گرفته است.

این نماینده راست‌گرای پارلمان نروژ ضمن تقدیر از آنچه «تلاش‌های رئیس جمهوری آمریکا برای حل مناقشات طولانی و دامنه‌دار در جهان» خوانده،‌ دونالد ترامپ را به عنوان نامزد دریافت جایزه صلح نوبل معرفی کرده است.

او به شبکه فاکس نیوز آمریکا گفته: «فکر می‌کنم دونالد ترامپ بیش از اغلب دیگر نامزدهای جایزه صلح نوبل برای ایجاد صلح بین ملت‌ها تلاش کرده است.»

کریستین تیبرینگ که ریاست هیات نروژی در مجمع پارلمانی ناتو را نیز برعهده دارد در توصیه نامه خود به کمیته برگزار کننده مراسم اعطای جوایز نوبل به صورت ویژه به «نقش کلیدی» ایالات متحده در عادی سازی روابط میان اسرائیل و امارات عربی متحده اشاره کرده و تلاش‌های دونالد ترامپ و همکارانش را در این خصوص مورد تقدیر قرار داده است.

وی در این خصوص تاکید می‌کند: «درحالی که امید می‌رود دیگر کشورهای منطقه نیز مسیر حرکت امارات عربی متحده را دنبال کنند، باید گفت که این توافق نامه می تواند شرایط را به کلی تغییر دهد و خاورمیانه را به منطقه همکاری و رفاه تبدیل کند.»
اشاره این نماینده راستگرا به تغییر در خاورمیانه در واقع روندی است که با توافق همکاری و عادی سازی روابط میان امارات و اسرائیل آغاز شده است.

این روند آنگونه که تحلیلگران می‌گویند در آینده‌ای نزدیک توسط دیگر کشورهای منطقه از جمله بحرین و نیز کشور آفریقایی سودان،‌ البته پس از تحویل قدرت از سوی دولت انتقالی به نمایندگان مردم دنبال خواهد شد.

میانجی‌گری ایالات متحده برای حل اختلافات میان صربستان و کوزوو که با اعلام انتقال سفارت صربستان از تل آویو به بیت المقدس همراه شد،‌ از جمله دیگر تلاش‌هایی است که برخی هوداران دونالد ترامپ از آن برای توجیه تلاش‌های صلح‌طلبانه او استفاده می‌کنند.

برخی رسانه‌های دولتی و نزدیک به نهاد‌های حکومتی در ایران در واکنش به معرفی دونالد ترامپ به عنوان نامزد دریافت جایزه صلح این اقدام را «مضحک» خوانده و رئیس جمهوری آمریکا را مروج «تروریسم» در غرب آسیا معرفی کرده‌‌اند.

گفتنی است که کریستین تیبرینگ، نماینده راست‌گرای پارلمان نروژ در سال ۲۰۱۸ نیز برای تقدیر از تلاش‌های صلح ایالات متحده با کره شمالی، دونالد ترامپ را به عنوان نامزد دریافت جایزه صلح نوبل به کمیته برگزاری این مراسم معرفی کرده بود.

وی در گفتگو با فاکس نیوز تاکید کرده که به آنچه اعلام کرده اعتقاد دارد و در پی جلب رضایت رئیس جمهوری آمریکا نیست.
+99
رأی دهید
-95

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۰
  grizzly - برلین، آلمان

  یک سهمی هم از این جایزه به آقای خامنه ای بدهید چون رل لولو رو خوب بازی میکنه!! در منطقه همه شیخ نشین ها از ترس لولو زیر هر قراردادی رو امضاء میکنند صلح با اسرائیل که چیزی نیست
  9
  83
  ‌چهارشنبه ۱۹ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۲
  ۷۷
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  بدون هیچگونه تعصبی این بابا بعنوان رئیس جمهور امریکا کمترین خون ها را در سطح بین المللی ریخته است
  60
  45
  ‌چهارشنبه ۱۹ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۴:۴۰
  ۵۳
  ایران کهن - هوستن، ایالات متحده امریکا

  همینو کم داشتیم . یدفه یه جایزه نوبل هم برا کشف داروی کرونا ( کلورکس یا بلیچ) بهش بدند چون واقعا حقش هست خیلی رو این پروژ کار کرد. کثافت و جنگ داخلی بین سیاه و سفید چپو راست هر روز داره تو کشور خودش بدتر میشه اونوقت میخواند به این جایزه بدند. ملت ساده لوح ایران هم براش به به و چهچه میکنند.
  38
  66
  ‌چهارشنبه ۱۹ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۴:۴۵
  ۴۰
  metalrain - استکهلم، سوئد

  [::گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا::]. برعکسش متاسفانه خون و خونریزی و دشمنی در سطح ملی بین مردم رو در آمریکا به حدی بی سابقه رسانده.
  20
  50
  ‌چهارشنبه ۱۹ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۶:۱۲
  ۵۸
  فضول بک - سوئد، سوئد

  اولویت اول ما ایرانی ها باید برقراری دموکراسی و رعایت حقوق بشر در ایران باشد. انتخابات۲۰۲۰ ایالت متحده امریکا در صورت پیروزی دموکرات ها ( که در بقدرت رسیدن جمهوری اسلامی نقش داشته اند) باعث بقای جمهوری اسلامی خواهد شد . (به احتمال زیاد).. کشورهای اروپا بطور کلی از روز نخست دل خوشی از دونالد ترامپ نداشتند مخالف او بودند و امروز هم به این منوال است بطوریکه بزرگترین مطبوعات وخبرنگاران باتجربه اروپای بدون ارجاع و اراعه مدارک موثق هر حرفهای را علیه ترامپ به خورد مردم خود می دهند ( اینها هم در بقدرت رسیدن جمهوری اسلامی نقش داشته اند) . من با گفته ها و سیاست پرزیدنت ترامپ شاید همفکری نداشته باشم. ولی برعکس سیاستمداران ترامپ ان چیزهای را انجام داده است که با ان ری مردم امریکا را در انتخابات ۲۰۱۶ بدست اورد بود.
  47
  10
  ‌چهارشنبه ۱۹ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۷:۱۷
  ۵۸
  فضول بک - سوئد، سوئد

  در قبل از پرزیدنت ترامپ تروریسم و امنیت مردم یک مسئله روز اروپا و امریکا بود دونالد ترامپ داعش و ابوبکر البغدادی سرکرده داعش را ازبین برد . برعکس پرزیدنت باراک اوباما که جایزه صلح را گرفت ولی جنگ لیبی را انجام داد .پرزیدنت ترامپ هیچ جنگی را شروع نکرده است . اقتصاد امریکا در ژانویه ۲۰۲۰ از شکوه بی نظیر برخوردار بود و ... تحریم های پرزیدنت دونالد ترامپ علیه جمهوری اسلامی بی شک تاثیر منفی برای مردم ایران داشته است ولی بالاتر از آن از امکانات جمهوری اسلامی برای بقای خود و نیرورهای نیابیش را با چالش جدی روبروکرده است واین یک فرصت بزرگ برای مردم ایران است که تکلیف جمهوری اسلامی یک بار برای همیشه خودشان تعین کنند. نظر مبنی به اینکه پرزیدنت ترامپ بعد از انتخابات ۲۰۲۰وارد جنگ با جمهوری اسلامی می شود درست نیست چون با سیاست و تجربه دوران ایشان هم خوانی ندارد.
  49
  12
  ‌چهارشنبه ۱۹ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۷:۱۷
  ۷۷
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا

  [::ایران کهن - هوستن، ایالات متحده امریکا::]. عزیز دلم مگر جنگ داخلی بین سیاه و سفید را ترامپ راه انداخته است؟ شما هم با من در امریکا هستید و میدانید که بسیاری از این سیاهان در کار خلاف و قلدری هستند و اعتقاد به امپراطوری سیاهان دارند که در ان خلاف جرم نباشد. نه اینکه تمام سیاهان خلاف کار باشند. من در اپارتمان سوسیال 200 واحدی زندگی میکنم که در ان من فقط من یک نفر از نژاد امریکائی افریقائی نیستم و بسیار هم نازنین و شریف و مهربانند. همیشه در درگیری خلاف کاران با پلیس ممکن هست دو نفر هم چه سیاه یا سفید اشتباها کشته شوند و بعد مافیای سیاهان ترتیب اغتشاشات مخرب را میدهد. خلاف که سفید و سیاه ندارد و وظیفه ی پلیس هم گرفتن خلافکاران هست. مگر در زمان اوباما این مافیای خون و جنایت وجود نداشت؟
  48
  12
  ‌چهارشنبه ۱۹ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۹:۴۴
  ۳۸
  Chokam - ری، ایران

  ترامپ یه بار هم جلوی حمله به ایران رو گرفت بگفته جان بولتون . بطور کلی اهل معامله است نه جنگ.
  49
  13
  ‌چهارشنبه ۱۹ شهریور ۱۳۹۹ - ۲۰:۵۴
  ۴۰
  Liberte - ارومیه، ایران

  هنگام اعطای جایزه صلح به ترامپ،بد نیست یک دیپلم افتخاری صلح هم به مرحوم آدولف هیتلر بدهید!
  15
  53
  ‌چهارشنبه ۱۹ شهریور ۱۳۹۹ - ۲۱:۰۴
  ۴۰
  henryaaaa - لوس انجلس ، ایالات متحده امریکا

  [::گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا::]. من هم بدون هیخ تعصبی این بابا در ایجاد درگیری نژادی, خون ریزی نژادی , قتلهای نژاد پرستانه و ایجاد آنارشیسم در امریکا بیشترین خونها را از زمان لغو برده دآری در امریکا ریخته هست . این بابا روز اول گفت I make america GREAT AGAIN , راست هم میگفت . هدفش آوردن دوباره برتری نژاد سفید بر سایر نژادها به امریکا بود . همان کاری که اکنون میکند. ایرانیها کاسه داغتر از اش شدند. این بابا اینقدر که بین ایرانیها طرفدار داره بین سفیدپوستان امریکا نداره.
  11
  52
  ‌چهارشنبه ۱۹ شهریور ۱۳۹۹ - ۲۲:۰۳
  ۴۰
  Raphaels Tromped - مونیخ ، آلمان

  واقعا حقش اینه که جایزه صلح نوبل را بگیرد،چرا که اوباما بیش ازبوش پدر و پسر فقط با پهباد داد زن و بچه ملت را کشتند و دست اخر جایزه صلح نوبل را بهش دادند، ترامپ تنها رییس جمهور امریکا بود که ثابت کرد دنبال و مصلح اسایش ملت است و جنگ نمیخواد، وگرنه براش ساده بود بخاطر حمله موشکی به پهبادشون یک جنگ دیگر راه بیندازه،و یا روابط اعراب و اسراییل، هیچکدام از رییس جمهورهای امریکا از زمان تاسیس اسراییل نتونستن این کار را عملی کنند
  33
  4
  ‌چهارشنبه ۱۹ شهریور ۱۳۹۹ - ۲۳:۲۴
  ۴۰
  henryaaaa - لوس انجلس ، ایالات متحده امریکا

  این به در خواست نماینده راست گرا پارلمان نروژ بوده . همه میدانند راست گرا یعنی چه تند رو و اغلب فاشیست و نژاد پرستی هستند .فاکس نیوز هم باهاش مصاحبه کرده و خبر را منتشر کرده . آنها ارزو دآرند ترامپ جایزه نوبل ببره. چه گروه ۳ تفنگ دارجانی و فاشیستی . آرزو را به گور خواهید برد.
  1
  34
  ‌چهارشنبه ۱۹ شهریور ۱۳۹۹ - ۲۳:۴۰
  ۱۰۳
  millionaire - منچستر، انگلستان

  اینهمه کشور تو دنیا ، اینهمه رئیس جمهورهای صلح طلب هیچکس بجز این مستحق نوبل نیست ؟!به هیچ نوبل گیرنده اى دیگه نمیشه اعتماد گرد
  0
  31
  ‌چهارشنبه ۱۹ شهریور ۱۳۹۹ - ۲۳:۴۰
  ۴۰
  metalrain - استکهلم، سوئد

  [::فضول بک - سوئد، سوئد::]. فراموش کردی دولت اوباما بن لادن رو از بین برد یا که اخبار رو بنفع ترامپ گل چین میکنی؟. ترامپ سوریه رو دو دستی تقدیم به روسیه و ایران کرد اسمش جنگ طلبی نباشه حماقت میشه چرا که از همین شانه خالی کردنها جنگهای بزرگتری بعدا بوجود خواهد آمد. اقتصاد آمریکا خیلی قبل از ترامپ رو به رشد گذاشت اگر حرف من به ذائقت خوش نمیاد برو اطلاعات مرکز آمار آمریکا رو مطالعه کن (U.S. Bureau of Labor Statistics و U.S. Data and Statistics) همه چیز به صورت شفاف در اختیار عموم هست مثل همین سوئد. در ضمن همین جناب رونالد ریگان جمهوریخواه در جواب نامه سازمان سیا در مورد پیشروی نیروهی ایرانی در عراق نوشت که پیروزی ایران غیر قابل قبول است (اسناد وزارت خارجه آمریکا) و از چند روز بعد بمبارانهای شیمیایی ایرانیان به دستور صدام شروع شد و کشورهای عرب و غربی چشمشان را روی جنایت صدام بستند. جمهوریخواه و دمکرات ندارد پای منافع باشد کار لازم انجام میشود. سال 2012 هم اوباما جلوی حمله قریب الوقوع اسرائیل رو به ایران گرفت.
  2
  32
  ‌پنجشنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۹ - ۰۲:۵۴
  ۴۰
  metalrain - استکهلم، سوئد

  [::henryaaaa - لوس انجلس ، ایالات متحده امریکا::]. دقیقا در آمریکا طرفدارهای این بابا یک مشت عوام تحصیل نکرده هستند و این هم سوار همین موج بدنبال گرفتن رای و اتنخاب مجدد است.
  2
  34
  ‌پنجشنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۹ - ۰۲:۵۶
  ۵۳
  ایران کهن - هوستن، ایالات متحده امریکا

  [::henryaaaa - لوس انجلس ، ایالات متحده امریکا::]. دقیقا. ایرانیا کلا به آدم روانی و دروغگو عادت کردند
  3
  32
  ‌پنجشنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۹ - ۰۴:۳۸
  ۴۰
  metalrain - استکهلم، سوئد

  [::گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا::]. شما فکر کنم با تعصب کمتر از این بابا صحبت کنید بهتر باشد چون واقعیت را بهتر میبینید. ایشون دائم در حال تفرقه افکنی بین مردم آمریکا است. طرفدارهای برتری سفید پوستان آمدن در خیابان با طرف مقابل درگیر شدن و زدن یکی رو کشتن بعد تو سخنرانیش به جای محکوم کردن قتل میگه در هر دو طرف آدمهای خوب هستند!!
  4
  31
  ‌پنجشنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۹ - ۰۵:۴۷
  ۷۷
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا

  [::henryaaaa - لوس انجلس ، ایالات متحده امریکا::]. نه عزیزم. لغات را به نفع خودت تفسیر نکن. ان جمله یعنی "اول امریکا" و امریکا تشکیل شده است از حداقل 200 ملیت مختلف از جمله سیاهان و چینی ها و هندی ها و شما و من. ترامپ چگونه نژاد پرستی هست که دامادش یهودی هست!؟ ممکن است بفرمائید ترامپ دیدگاه مثبتی به مسلمانان ندارد که می پذیرم اما حتی این را هم بروز نمیدهد. اما مشکل ترامپ با ابربیلیونرهای حزب دموکرات که اکثرا هم یهودی هستند چیست؟این ابر بیلیونرها از سیستم گلوبالیزیم خیلی چاق شده اند. چون منافع سرشار گلوبالیزم را این ها می برند و سوبسید یکطرفه به چین و اروپا را کارگران و کارمندان و طبقه ی متوسط امریکا با مالیات خودشان می پردازند. تنش بین سیاهان و سفیدها همیشه وجود داشته و کوچکترین ربطی به ترامپ ندارد. این را هم عرض کنم درصد بالائی از سیاهان در مواد و گنگ هستند و نظارت پلیس را هم نمی پذیرند و این جنجال ها را هم رهبران مافیای سیاهان خلافکار دامن می زنند
  32
  4
  ‌پنجشنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۹ - ۰۶:۲۰
  ۷۷
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا

  [::henryaaaa - لوس انجلس ، ایالات متحده امریکا::]. [::ایران کهن - هوستن، ایالات متحده امریکا::]. تمام ایرادهائی که تاکنون از ترامپ گرفته اند آبکی و از روی دشمنی کودکانه است. عده ای فکر میکنند که می خواهند دختر شوهر بدهند و ترامپ به خواستگاری آمده است. یکی از قیافه اش خوشش نمی اید. دیگری می گوید با یک فاحشه بوده است. ووو حتی یک نفر از ایرانیان درایت ندارند که بفهمند بزرگترین خیانت ها را کارتر و اوباما و حزب دموکرات به ایران کرده اند و ترامپ نماینده ی حزبی است که با نیکسون بزرگترین خدمت ها را به ایران کرد و مثل اوباما هواپیمای پر از دلار برای آخوندهای جنایتکار نفرستاد تا گلوله شود و مغز بیش از 1500 جوان ایرانی را نشانه رود . حزب دموکرات تیول سوپر بیلیونرهای بی وطن امریکائی و چپول بازی اش هم تاکتیک و یک پاپاسی به شما نمیدهد. اگر خمینی چیزی به مستضعفین داد بیلیونرهای بالای 50 بیلیون دلاری هم میدهند.این ها شما را وسیله میکنند. دو برابر از شما مالیات گرفته و با منت نصف مال خودتان را به خودتان بر میگردانند.وقتی بیلیونرها شعار سوسیالیزم میدهند می خواهند که مثل اخوندها جیب شما را خالی کنند
  33
  5
  ‌پنجشنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۹ - ۰۶:۲۸
  ۷۷
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا

  [::metalrain - استکهلم، سوئد::]. اشتباه شما این هست که فکر میکنید من روی ترامپ تعصب دارم. برعکس من روی منافع ملت ایران تعصب دارم و هر کس در ارتباط خدمت به میهنم باشد برایم گرامی هست و گر نه من امریکائی نیستم تا مسائل دیگر را در نظر بگیرم.
  32
  3
  ‌پنجشنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۹ - ۰۸:۲۲
  ۷۷
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا

  [::metalrain - استکهلم، سوئد::]. اگر هنوز با شکست مفتضحانه ی شوروی و کشورهای کمونیستی فکر میکنید که چپول بودن علامت روشنفکری هست متاسفانه سخت در اشتباه هستید. روشنفکری در واقعگرائی و شناخت ذات هستی هست.
  32
  3
  ‌پنجشنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۹ - ۰۸:۲۵
  ۴۰
  metalrain - استکهلم، سوئد

  [::گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا::]. شما احتمالا ماجرای ایران کنترای رونالد ریگان یادت میاد! ایشون بر حسب اتفاق جمهوریخواه بود اتفاقا شما متعصب هستی! دمکرات و جمهوریخواه در نهایت همه دنبال منافع آمریکا هستند. ریگان هم چراغ سبز به صدام برای بمباران شیمیایی ایران را داد , نیروی دریایی آمریکا بدنبال صدمه خوردن یک ناوچه آمریکایی از مین ایران یک دکل نفتی چندین ملیون دلاری رو نابود کردند, همواپیمای ایرباس رو به اشتباه یا به عمد با 273 نفر سرنشین ساقط کردند. در طول جنگ هم کمکهای اطلاعاتی آمریکا باعث کشته شدن هزاران ایرانی شد حالا شماچی رو میخای ثابت کنی؟ میخای بگی اوباما بده چون به ملاهه پول داده!؟ واقعا استدلال آوردن بعضی ایرانیا مضحکه!
  2
  31
  ‌پنجشنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۹ - ۰۹:۲۰
  ۷۷
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  [::metalrain - استکهلم، سوئد::]. حتما یادم می اید. ریگان زمانی امد که اعضای سفارت امریکا هنوز دربند و شوروی هم با اقتدار وجود داشت و محور زمان با حالا فرق میکرد. اما شما اکثراگرفتار جاذبه و دافعه های شخصی هستید.انگار قراراست هنرپیشه ی محبوب خودتان را انتخاب کنید. من گرفتارمهرایرانزمین هستم وباندازه ی سوزنی برایم اهمیت ندارد کی توی کاخ سفید می نشیند. سیاست کلی حزب دموکرات دست بلومبرگ ها و جرج سروس ها هست بااینکه یهودیان را خیلی دوست دارم اما این نوع ازیهودیان جز به انباشت سرمایه فکرنمیکنند. من میبینم کی حتی بصورت مقطعی به نفع وطنم ایران کار میکندوتاوقتی بعلت منافع مشترک بامنافع ایران هم مسیرباشد برایم گرامی هست. من به هر کس با حکومت منحوس اخوندی در بیفتد رای میدهم چون هنوز انقدر امریکائی نشده ام که گول دنبه های حزب دموکرات را بخورم. وقتی بیلیونرها شعار سوسیالیزم سر میدهند می خواهند جیب شما را بزنند. در کل نمودار سیاست سوسیالیزم در امریکا شهر دیترویت هست. با سندیکابازی کارگران بیش از حق متداول خود میگیرند ولی با ورشکسته کردن یک صنعت اوضاعشان افتضاح میشود.در کل مرگ برحکومت آخوندی و مذهبی
  18
  3
  ‌پنجشنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۱
  ۷۷
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  بجای احساسات شخصی تحت تاثیر بیلیونرهای گلوبالیزیشن پناه فقط یک عیب ترامپ را مورد سیاستش در مورد ایران بفرمائید تا من گوش بدهم چون فقط و فقط برای من نجات وطنم از دست اختاپوس اخوندی مهم هست. مگر اینکه در ضمیر ناخوداگاه شما حکومت اخوندی را تائید میکند یا مانند بعضی از چپول ها چون حکومت ایران "مرگ بر امریکا" میگوید لاجرم همه چیزش موجه هست
  18
  4
  ‌پنجشنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۷
  ۴۰
  henryaaaa - لوس انجلس ، ایالات متحده امریکا
  [::گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا::]. Part 1 مگه موضوع شخصی هست که از مسلمانان خوشش نیاید و بروز نمیدهد . مثل اینکه بگوییم از مثلا پیتزا خوشش نمیاید خوب . مگه چه اشکالی داره .این مردک پریشان حال و جانی ورود میلیونها مسلمان از جمله ایرانیان را به امریکا ممنوع کرده انهم صرفا به خاطر مذهبی که پدرانشان داشته اند نه به خاطر جرمی که مرتکب شده اند صدها هزار پدران, مادران از دیدن فرزندانشان و نو هاشان محروم شدن خیلی از آنها سالهای آخر را میگذرانند آیا این نژاد پرستی نیست ؟ این بی رحم ضد بشری صدها هزار نو جوانی که در زیر سن قانونی توسط والدینشان به آمریکا آورده شده اند و در دولت قبلی اجازه اقامت قانونی گرفته اند را یا دیپورت کرده یا در یک وظعئت کاملا نا معلوم قرار داده یا آنها را از خانواده جدا کرده. این مردک آنارشیست ضد بشری با یک حکم ناگهانی صد ها هزار دانشجوی خارجی دانشگهاهی امریکا را تهدید به دیپورت کرد و آنها را که با ویزای قانونی اینجا هستند یک شبه تبدیل شدند به غیر قانونی . حتا دانشگاههای معتبر امریکا مثل برکلی و هاروارد این مردک روانی را سو کردن .
  4
  21
  ‌پنجشنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۴:۵۶
  ۴۰
  henryaaaa - لوس انجلس ، ایالات متحده امریکا
  [::گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا::]. [::گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا::]. Part 2 همه اینها برای چیست؟ برای انی هست که سفید پوستان و راحت طلبان و اکثریت امریکایی های بی سواد و روستاییکه ظاهرا شما نماینده انها در این سایت هستی میگویند امریکا مال ماست نه نژاد و رنگهای دیگر . لطفآ فراموش کن لغات گنده مثل دموکراتها سوپر بیلیونر گلوبالیسم . غیره . اینها و لغات بی معنی چپول را . این مردک جانی و طرفدارانش که تو سنگشان را به سینه میزان اگه دستش به تو ایرانی , احتمالا مسلمان و غیر سفید برسه هفت نسلت را به باد خواهد داد
  6
  21
  ‌پنجشنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۴:۵۸
  ۷۷
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  [::henryaaaa - لوس انجلس ، ایالات متحده امریکا::]. عزیز دل من. مگر قرار هست همه از همه خوششان بیاید!؟ مطمئنم که شما هم کسانی را دوست دارید و کسانی را ندارید. چیزی هم که گفتم احساس شخصی من هست و هرگز ترامپ بعنوان رئیس جمهور امریکا یک کلمه بر ضد هیچ مسلمانی حرف نزده است. یعنی ترامپ زرنگ تر از این هست که وارد این بازی ها بشود. دوم اینکه البته مبارزه پی امد دارد. ترامپ ضد حکومت اخوندی هست. این حکومت هزاران نفر از جاسوس های خودش را در زمان اوباما وارد ایران کرد و چون سیستم تفتیش عقاید وجود ندارد تنها راهش همین بود. بعلاوه مگر حکومت اخوندی هزار ترمز و مانع جلوی مسافرت امریکائیان به امریکا نگذاشته است؟ به چه دلیل موجهی امریکا باید اتباع کشوری را بپذیرد که 40 سال شعار مرگ و نابودی اش را میدهند؟ مبارزه البته ساید افکت هم دارد. در جنگ حتما دو تا تیر هم کمانه کرده و به دو تا بیگناه می خورد. با این همه شما مدافع تمام مردم ایران نیستید تا از گنداب اخوندی نجات پیدا کنند. شما فقط نگران این هستید که ده هزار ایرانی به امریکا بیایند یا نیایند.
  17
  7
  ‌پنجشنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۷:۴۹
  ۷۷
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  [::henryaaaa - لوس انجلس ، ایالات متحده امریکا::]. صحبت بر سر ایران و مردم ایران و نجات ایران از دست حکومت جابر اخوندی هست و شما نگران مسافرت عمه خانم ها و خاله جان ها به امریکا هستید؟ اکثریت این هائی که سنگشان را به سینه میزنید دیگر مهری از وطن بر دل ندارند و به سختی بیش از یک هزارم جمعیت ایران میشوند. هدف نجات ایران و مردم اسیرش هست و گر نه من و شما چمدان به دست الان در سرزمین امن روزگار میگذاریم و مشکل شما اینست که مثلا دائی ات را ندیده ای! اینکه کاری ندارد تو برو دائی ات را ببین. تاکنون سیستم تحریم ها خوب کار کرده و ترامپ پر و بال اخوندها را چیده است و اینده هم از این قشنگتر خواهد بود. وقتی ایران نجات پیدا کرد این موانع هم بر طرف خواهد گردید. ترامپ هم مطلقا قدرت نابودی هیچ اقلیتی را ندارد و شما حرف های اخوندها را تکرار میکنی که او را دشمن مسلمانان نشان میدهند. ترامپ با بیش از 50 کشور اسلامی روابط در حد عالی دارد و در مورد ایران کرم از خود درخت هست. 40 سال مرگ بر امریکا گفتید و امریکا دست دوستی دراز کرد و حالا یک رئیس جمهور کاملا درست فهمیده است که اخوند جز زور منطقی نمی شناسد.
  16
  9
  ‌پنجشنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۸:۰۲
  ۴۰
  metalrain - استکهلم، سوئد
  [::گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا::]. با کمال احترام متاسفانه ذهن شما خیلی در هم هست این را از موضوعات نامربوطی که به هم میچسبانید میشود متوجه شد. احساسات شخص من و برچسب زدن به مخالفان نظرتان در این میان چه ربط به موضوع بحث داشت هم جای تآمل دارد. / موفق باشید
  9
  17
  ‌پنجشنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۸:۵۵
  ۷۷
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  [::metalrain - استکهلم، سوئد::]. با تمام احترام من منافع مردم ایران را می بینم و شما نمی توانید از منافع و احساسات شخصی فاصله بگیرید. اصلا هم فکر نمیکنم که حتی یک نفر از هموطنان عزیزم در اروپا باید با ترامپ همراه باشند.چون ترامپ علنا گلوبالیزم را نشانه گرفته و این به ضرر اقتصاد ممالک اروپائی هست. با این همه دوست من در این تایپک ها روی سخنم با هموطنان ایرانی در امریکا هست که مثل من حق رای دارند و حتما رای این ها در سرنوشت مردم ایران تاثیر دارد و گر نه من مگر پسرخاله ی ترامپ هستم. در جهان سکولار شما مخیر هستید که کسی را دوست داشته باشید و یا نه و حتما من انتخاب شما را محترم میشمرم
  16
  10
  ‌پنجشنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۹ - ۲۱:۰۴
  ۷۷
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  با این همه ما دو تا ترامپ داریم. اولی خانم باز و کاباره دار و دروغگو و هر صفتی که شما دوست دارید به او بچسبانید چون این چیزها ذره ای برای من ایرانی مهم نیستند. ترامپ دوم اخوندها را به گوشه ی رینگ برده و بعد از 40 سال یک رئیس جمهور امریکا یاد گرفته که جز با سخن زور نمیتوان با این جنایتکاران مواجه شد. این شیاطین اوباما را گول زدند و بیش از 150 بیلیون دلار گرفتند و حتی یک دلار خرج ملت ایران نشد و تماما به ثروت خامنه ای و نوکرانش اضافه شد و یا برای ایجاد بلوا هزینه شد و گر نه مطلقا برای من فرقی ندارد چه کسی توی کاخ سفید بنشیند. همین قدر که مثل اوباما پشت ملت ایران را خالی نکند برایم کافی هست. باز عرض میکنم من فقط با ایرانیانی که در امریکا حق رای دارند کار دارم تا از منافع شخصی گذشته و اندکی به فکر منافع ملت ایران باشند و گر نه هموطنان اروپائی من هر عقیده ای دارند به ان ها احترام میگذارم
  16
  10
  ‌پنجشنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۹ - ۲۱:۱۶
  ۴۰
  henryaaaa - لوس انجلس ، ایالات متحده امریکا
  [::گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا::]. استدلال شما مشابه کار صدام هست. صدام حسین را برای یک موضوع آعدام کردند. خیلی جنایت کرده بود ولی فرست رسیدگی به همه نبود . روزی از روستایی رد میشده که یکنفر از اهالی روستا به صدام سوء قصد میکنه ولی ان شخص را پیدا نمیکنند در تلافی صدام اکثریت جوانان روستا رو یا زیر شکنجه به قتل میرساند یا اعدام میکند . استدال خیلی شناخته شده و قدیمی بود. بالاخره یکی از همآن جوانها قصد ترور صدام را داشته. تر و خشک با هم میسوزند متاسفانه . مو ظوع همینهه .شما ایرانیان عوام حقوق بشر نمیفهمید . علت تنفر شما از دموکراتها اینه که دموکراتها همان گونه که از اسمشان معلومه برای حقوق بشر ارزش قائل هستند . لطفآ این آمار ساختگی راجع به دوران اوباما را دیگر تکرار نکن . اینقدر اینها چیپ و بی ارزش هستند که من حتی حاضر نیستم وقت بگذارم تا جواب دهم. البته شاید روزی جواب دادم.
  8
  17
  ‌پنجشنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۹ - ۲۳:۰۰
  ۷۷
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  [::henryaaaa - مطلقا نه ترامپ و نه صدام با هم قابل مقایسه نیستند. من به شما حق می دهم که در امریکا فقط به فکر منافع خودتان باشید. همچنان که پسران من اینگونه اند. اما من هنوز تا 95 درصد ایرانی هستم. هر چند با دلیل به شما ثابت کردم که گلوبالیزم در دراز مدت به ضرر ملت امریکا و بن نفع تعداد اندکی بیلیونر بوده است اما اکثریت مردم دنیا امتیازات ملموس فوری را به سیاست های دراز مدت ترجیح میدهند و بهمین دلیل هست که شاه رفت و خمینی امد. زیرا وعده ی چیزهای مجانی را در کوتاه مدت داد. اما وظیفه ی یک ایرانی متفاوت از نگاه یک امریکائی باید باشد. بعلاوه نفهمیدم شباهت صدام که دشمن ایران و ایرانی بود با ترامپ که تاکنون کنار ملت ایران ایستاده است در چیست!!!؟یعنی شما برای نجات مردم ایران نمی خواهید باندازه ی سفر نرفتن دو تا قوم و خویش بها بدهید؟ حقوق بشر دموکرات ها واقعی نیست. 3 بار به شما عرض کردم و دوست ندارید که بشنوید: وقتی بیلیونرها ادای سوسیالیزم در می اورند میخواهند جیب شما را بزنند. سوسیالیزم هم منحی دارد تا میزانی به نفع جامعه هست و مقدار بیشترش به دیترویت و شوروی می انجامد
  13
  4
  جمعه ۲۱ شهریور ۱۳۹۹ - ۰۲:۰۵
  ۴۰
  metalrain - استکهلم، سوئد
  [::گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا::]. ترامپ نه تنها گلوبالیسم بلکه ناتو و هر چه با متحدان آمریکا اشتراک داشته نشانه گرفته. شما احتمالن شهروند آمریکا هم هستی و تعجب میکنم از حرفهایتان که بیشتر بوی ضد آمریکایی میدهد. آدمی که بیاد به باب وودوارد خبرنار واشنگتن پست بگوید من عمدا جریان کرونا رو جلوی مردم آمریکا کوچک نشان دادم و بعد هم در توجیهش بگه برای اینکه مردم تنرسن! یعنی از یک ابله همچین جوابی رو نمیشنوید. انگار طوفانی در راه باشد و هواشناسی به مردم اطلاع ندهد و عملن مردم را در خانه هایشان به قتل برساند. یا دسته گل جدیدش به همان خبر نگار گفته من! دقت کنید من یک سلاح اتمی جدیددرست کردم و هیچکس نمداند چیست! که مقامات اسلاعاتی آمریکا از حرف زدن این دیوانه شوکه شده هاند که چطور اسرار مربوط به امنیت ملی رو میاد به همین راحتی راجع بهش اطلاع رسانی میکند. از این چیزهای این مردک دیوانه زیاد گفته. از جمله که من انتخای بشوم سریعا با حکومت ایران مذاکره میکنم یعنی ملت ایران هم ببخشید به اونجاش هم نیست این آقا به قول خودش deal maker هستن. چشمهاتون رو باز کنید که هر گردی گردو نیست.
  6
  9
  جمعه ۲۱ شهریور ۱۳۹۹ - ۰۸:۲۲
  ۷۷
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  [::metalrain - استکهلم، سوئد::]. این مردک دیوانه و هر چی شما دوست داری اسمش را بگذاری اگر دیوانه بود صندلی کاخ سفید را اشغال نمی کرد. او دیوانه نیست و شما تضاد عقیدتی شدید با او دارید چون حرکاتش مغایر با ان چیزی هست که تاکنون عادت کرده اید در کاخ سفید ببینید. با این همه این دیوانه تا وقتی در جهت منافع ملت ایران حرکت میکند از نظر من از هر شخص شسته و رفته ای که لفظ قلم حرف میزند و بر ضرر ملت ایران گام می نهد موجه تر هست. من ذره ای حب شخصی ندارم و جز سعادت ملتم هیچ چیز دیگری نمی بینم و نمی خواهم. دیگر اینکه سلاح اتمی یک سلاح پیش گیری از جنگ هست. تمام دول از این لاف ها میزنند تا دشمنی به ان ها حمله نکند. روسیه هم صدها بار از انواع سلاح مخفی گفته است. دیگر اینکه در جهان سیاست تمام دوستی ها موقت و بر اساس منافع مشترک شکل می گیرند و تا هر وقت کسی با ما بود ما هم با او هستیم. کسی را هم برای کار نکرده قصاص نمی کنند
  8
  11
  جمعه ۲۱ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۱
  ۷۷
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  دو کلمه حرف راست از حسام از اروپا: اروپا شانس اورد که ویروس چینی نازل شد چون قرار بود ترامپ بعد ازعقد قرارداد با چین در ژانویه ۲۰۲۰ سراغ اروپاییها و قراردادهای ظالمانه انها برود و به خدمتشان برسد ولی بعد از انتخابات خفتشان را خواهد چسبید. ۴۰ سال است اروپا هستم اروپا بدون شک در همه این سالها از پشت به امریکا خنجر زده مهم هم نبوده کی رییس جمهور امریکا بوده اصولا اروپا به امریکا مثل یک گاو شیرده و بادیگارد مجانی و خِنگ نگاه می کندولی بقول ترامپ: Thats not gonna happen any more
  7
  12
  جمعه ۲۱ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۱
  ۴۰
  metalrain - استکهلم، سوئد
  [::گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا::]. همانطور که گفتم شما در یک پارادایم ایرانی - آمریکایی بودن گیر کردی. بقول آمریکاییها:. !Your words just doesn't add up. یک مورد مداخله آمریکا در کار اروپا اخلال در قرار دادگاز آلمان با روسیه بوده. هر چند روسها کلان با روسیه قرار دا بستن کار اشتباهیه چون از پشت خنجر میزنند ولی آمریکا هم میخاد گاز خودشو به اروپا بفروشه. خلاصه زیاد تند نرو از این چیزها زیاده آمریکا همچین ساده لوحانه که شما فکر میکنی ننشته ازش بچاپن. اتفاقن این اخطار استفاده نکردن از گاز روسیه رو اول اوباما به برلین داد شما زیاد به اوباما تعصب داری ولی بیشتر تاریخ مطالعه کنید بهتره در ادله آوردن خطا کمتر میکنید.
  10
  6
  جمعه ۲۱ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۶:۰۴
  ۷۷
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  [::metalrain - استکهلم، سوئد::]. البته. اگر امریکا نبود که تا ته اروپا را استالین بلعیده بود. نمیتوان نمک خورد و نمکدان شکست. به هر حال ترامپ می خواهد به این دوستی یک طرفه نقش بدهد و زور هم در بین نیست خود کشورهای اروپائی باید راه خودشان را انتخاب کنند. بحث من هم در این مورد نبود. صحبت روی تاثیر زمامداران امریکا روی سرنوشت کشور ایران هست
  6
  9
  جمعه ۲۱ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۸:۲۹
  ۴۰
  henryaaaa - لوس انجلس ، ایالات متحده امریکا
  [::metalrain - استکهلم، سوئد::]. هم میهن عزیز. بحث با اینها بی فایده هست . مغز اینها پر از تیوری توطعه و امارهای ساخته پرداخته عوام هست مثل اوباما به ملاها ۲۵۰ میلیارد دلار پول داد . و در توهمات خودشان که روزی ترامپ قهرمانشان انها را از دست ملاها نجات میده غرقند . بی فایده هست . هر جور دلشان میخواهند فکر کنند .
  11
  3
  جمعه ۲۱ شهریور ۱۳۹۹ - ۲۳:۲۷
  ۷۷
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  [::henryaaaa - لوس انجلس ، ایالات متحده امریکا::]. بگو چپولم و مهر وطن ندارم و به فکر دنبه های خیالی حزب دموکرات هستم با این وجود چرا شعار میدهی و برای دوستت نوشابه باز میکنی و فکر میکنی تمام دنیا و امریکائیان به جز هم فکران تو ابلهند!!!؟ من نه خیر و شر ترامپ را می خواهم و نه بایدن را جیبم هم دوخته شده است من درست و یا غلط عاشق ملتم هستم و سال ها هست که به منافع جیبی خودم نگاه نمی کنم. فعلا که ترامپ اخوندها را آچمز کرده است. تا سیاست او در مبارزه با اخوند هست امثال من همراهش هستیم. او هم که نمیتواند برای ملت ایران تعیین تکلیف کند بقیه منوط به همت ملت هست.
  6
  9
  شنبه ۲۲ شهریور ۱۳۹۹ - ۰۲:۰۰
  ۴۰
  metalrain - استکهلم، سوئد
  [::گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا::]. عوام دیوانه زیاد هستند که به ابلهی مثل این بهش رای بدهند. از رکس تیلرسون تا و زیر دفاع سابقش و هر کی مجیز گوی این ملاهبردار نبود دارن میکن این آدم احمقیه حالا شما بیا ..... را به شقیقه وصل کن!
  0
  1
  دوشنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۹ - ۰۶:۱۱
  نظر شما چیست؟