سند تازه‌ای از اموال علیرضا پناهیان، واعظ نزدیک به خامنه‌ای، منتشر شد

علیرضا پناهیان (سمت راست) در یک مراسم عمومی در کنار علی خامنه‌ایرادیو فردا :یک روز پس از آن‌ که علیرضا پناهیان، واعظ نزدیک به رهبر جمهوری اسلامی، درباره اشتراک مالکیتش در یک مجتمع مسکونی در سعادت‌آباد تهران گفت فقط یک آپارتمان دارد و آن هم «هدیه دوستان» است، یاشار سلطانی، روزنامه‌نگار، سندی را منتشر کرد که نشان می‌دهد او زمینی گران‌قیمت را نیز به بهای بسیار کم از یک ایرانی خارج از کشور خریده است.

آقای سلطانی روز سه‌شنبه، ۱۸ شهریور، با انتشار این سند در کانال تلگرامی خود از آقای پناهیان پرسید: «ماجرای خرید زمین ۴۲۳ متری در منطقه خوش‌نشین سعادت‌آباد تهران از خانم لیلا ممتحن در سال ۹۱ چیست؟»

بر اساس این سند که تصویری از یک قولنامه است، آقای پناهیان یک قطعه زمین ۴۲۳ متری را به قیمت ۱۱ میلیون و هشتصد هزار تومان (هر متر مربع حدود ۲۸ هزار تومان) خریده است.

تصویر سندی که یاشار سلطانی منتشر کرده استیاشار سلطانی همچنین از علیرضا پناهیان پرسیده است: «چرا خانواده ممتحن که زمان انقلاب از کشور خارج شده‌اند این ملک را به یک‌چندم قیمت واقعی و با واسطه‌گری مسگرزاده به شما فروخته‌اند؟»

آقای پناهیان هنوز به این افشاگری پاسخ نداده است، اما پس از آن که سندی از اشتراک او با صاحب یک شرکت سرشناس مواد غذایی در مالکیت یک مجتمع مسکونی در سعادت‌آباد منتشر شد، ادعا کرد یک خانه بیشتر ندارد که آن هم با «هدیه رفقا» بوده است.

او همچنین گفت زندگی‌اش همانند زندگی آیت‌الله خمینی و آیت‌الله خامنه‌ای است «که با هدیه رفقایش زندگی می‌کنند» و اگر قرار باشد همه جزئیات زندگی‌اش را بگوید، «مردم برایم اعانه جمع می‌کنند».

این توضیحات آقای پناهیان واکنش‌های گسترده‌ای را در شبکه‌های اجتماعی برانگیخت و استفاده او از واژه «هدیه» باعث یادآوری دادگاه اکبر طبری، معاون اجرایی دفتر دو رئیس قوه قضاییه، به اتهام فساد گسترده مالی شد که گفته بود اموالش «هدیه دوستان» است.

علیرضا پناهیان از شاگردان علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی، و از واعظان نزدیک به اوست
+107
رأی دهید
-8

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۰
  grizzly - برلین، آلمان

  علیرضا پناهیان از شاگردان علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی، و از واعظان نزدیک به اوست!!. واعظان که این جلوه در محراب و منبر میکنند، چون به خلوت میروند آن کار دیگر میکنند!!
  6
  107
  ‌چهارشنبه ۱۹ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۶
  ۷۷
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا

  اخوندی مگر میشود که پاچه خواری خامنه ای را بکند و قسمتی از اموال عمومی را به نفع خودش تملک نکند!؟
  3
  76
  ‌چهارشنبه ۱۹ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۴:۴۱
  ۶۱
  بینوایان1 - دوسلدورف، آلمان

  طوری اسلام دزدی را بنحو احسن به ایادیش تعلیم میدهد که شیطان انگشت بچیز میماند
  8
  67
  ‌چهارشنبه ۱۹ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۴:۴۸
  ۴۰
  amirgheryou - تهران، ایران
  از یک ملت نادان درخواب خودخواه هرکی میدزده حلالش. خود خدا هم ایران پست و مقام داشته باشه ملت با نفهمیشون کاری میکنن خدا هم دزدی و اختلاص میکنه. ما خیلی خوبیم. به خدا که من تحمل رفتار گروه کوچیکی در محل کار رو ندارم. سرزمین ایران چطوری داره 80 میلیون مشنگ رو تحمل میکنه. اصلا هوش اجتماعی نداریم. یکی از بدترین رفتارهایی که اخیرا در مردم ایران اپیدمی و شدید شده اخلاق مدی و یا نوسانیه. عین خلها شدن. یه روز خوبن یه روز پریودن یه رو مشنگن یه روز ادعان یه روز وو. میدونید چرا تمام رذالت های انسانی وقتی شکوفا میشه که انسان خودخواه بشه. خودخواهی در ایرانیا از هر ویروسی وینگرتر شده. انسان خودخواه غیر قابل تحمله. و یک کشور آدم خودخواه چجوری همو تحمل میکنن!! کاری نداره هرکی هرکی زودتر نسبت به اونیکی خودخواهی میکنه برنده میشه (از دید خودش). همه معترض. معترض به چی! حکومتیها چکیده خودخواهان هستن. وارداتی هم نیستن. شاگرد اولهای خودخواهی میشن مدیر و حکومتی و مزدور و به باقی خودخواهان حکومت میکنن. کی میبازه! اونی که استعداد رذالت نداره. به اینا اونی که پخمه هست.
  15
  15
  ‌چهارشنبه ۱۹ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۷:۵۵
  ۵۰
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا

  بسیار خوشحالم. این ایادی دارن قبر خودشون رو میکنن. با برگشتن ورق یا اینا باید برن تو قبرستون ها یا اینکه زودتر از دار فانی برن بالا.
  4
  24
  ‌چهارشنبه ۱۹ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۹:۰۴
  ۷۲
  hassan5 - تهران، ایران

  تمام مسئولان نظام اسلامی دزد بوده و افراد سالم را در بین خودشان راه نمیدهند
  4
  25
  ‌چهارشنبه ۱۹ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۹:۲۶
  ۵۳
  دوستدار - استهکلم، سوئد
  خانواده ممتحن ان زمین را بابت ازادی کسی یا چیزی دیگر به اخوند پناهیان که کهنه بچه خامنه ای بوده است داده اند !
  4
  22
  ‌چهارشنبه ۱۹ شهریور ۱۳۹۹ - ۲۰:۳۲
  ۵۰
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا
  این خبر و تعداد منفی ها نشون میده چند نفر واقعا سر در مقعد اخوندها دارند و ازش ارتزاق میکنن. نوش جون! با ادرار شتر میل کنید خوب بره پایین
  5
  22
  ‌چهارشنبه ۱۹ شهریور ۱۳۹۹ - ۲۱:۴۸
  ۳۳
  azadi2011 - تورنتو، کانادا
  [::amirgheryou - تهران، ایران::]. منظورت از ملت نادان همان ملت خودت بود
  2
  2
  ‌پنجشنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۹:۱۸
  ۳۳
  azadi2011 - تورنتو، کانادا
  [::amirgheryou - تهران، ایران::]. [::amirgheryou - تهران، ایران::]. چون دیگر امری پنهان نیست که ترکیه ای هستی و انجا درس خواندی و شناخت خوبی از انجا داری، نسبت به ملت خودت اظهار نظر کردی و خوشبختانه ربطی به همسایه شرقی تان نداشت
  2
  2
  ‌پنجشنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۹:۲۱
  ۵۴
  ادوینو - گوالف، کانادا
  به امید خدا گور آخوندا داره گنده میشه فقط حیف کمی دیر است اما همین هم غنیمت است اما چیزی که هست وقتی این دلقکان دینی گورشان را گم کنند هرجو مرجی خواهد شد کُردها از یک طرف اسقلال میگیرند بلوچها همچنین بعد این رژیم مردم باید خیلی هوشیار باشند و متحد باشند با هم از هر قوم ونژاد تا مرزهایه ایران پابرجا بماند به امید خدا.
  0
  0
  جمعه ۲۱ شهریور ۱۳۹۹ - ۰۰:۴۱
  نظر شما چیست؟