قیمت روز خودروهای ایران خودرو و سایپا؛ ثبت رکوردهای جدید در بازار

بازار خریدو فروش خودرو رکورد جدیدی را ثبت و افزایش قیمت‌ها در آن به ۳۰میلیون تومان در انواع خودرو‌های داخلی و مونتاژ رسیده است. این درحالیست که وزارت صنعت همچنان سکوت کرده و نظاره گر بازار است.
 
به گزارش تسنیم، بازار خرید و فروش خودرو نسبت به روزهای گذشته با رشد بیشتر قیمت‌ها روبرو شده است. به نحوی که قیمت خودرو به صورت ساعتی در حال تغییر است و هیچ مسئول و یا واحد نظارتی پاسخگوی به هم ریختگی بازار خودرو نیست.
 
در روزهای گذشته رشد قیمت‌ها تا ۲۵ میلیون تومان در انواع خودرو‌های داخلی رسیده بود، اما امروز قیمت‌ها رکورد ۳۰ میلیون تومانی را زده است.
 
شک افزایش قیمت‌ها برای فروشندگان خودرو نیز علامت سوال بسیاری دارد که هنوز هیچ مسئولی پاسخی برای آن ندارد جالب اینجاست هیچ معاملاتی در بازار صورت نمی‌گیرد، اما روند افزایش قیمت‌ها همچنان ادامه دارد.
 
افرادی که خواستار فروش خودرو‌های خود بودند به تاسی از آگهی‌های اغوا کننده فضای مجازی رقم‌های نجومی را برای خودرو‌های خود اعلام می‌کنند این درحالی است که خریداری در بازار نیست و فقط فروشندگان با افزایش قیمت‌ها بازار را به هم ریخته‌تر از روز گذشته می‌کنند.
 
نکته قابل توجه سکوت وزارت صنعت در جولان افزایش قیمت‌ها در بازار خودرو است هنوز هیچ مرجعی از وزارت صنعت دلایل افزایش قیمت خودرو را در بازار اعلام نکرده است و این موضوع عاملی شده تا دلالان و واسطه گران به اقدامات خود ادامه داده و همچنان قیمت‌های مختلفی را برای انواع خودرو‌ها اعلام می‌کنند.
 
در بازار سمند ال ایکس با افزایش سه میلیون تومانی با قیمت ۱۷۳ میلیون تومان، سمند سورن با افزایش ۴ میلیون تومانی با قیمت ۲۱۶ میلیون تومان، پژوه ۴۰۵ با فزایش ۹ میلیون تومانی با قیمت ۱۷۴ میلیون تومان، پژو ۲۰۶ تیپ ۲ با افزایش ۵ میلیون تومانی با قیمت ۱۸۸ میلیون تومان، پژو ۲۰۶ تیپ ۵ با افزایش ۱۳ میلیون تومانی با قیمت ۲۳۳ میلیون تومان، پژو ۲۰۶v۸ با افزایش ۱۵ میلیون تومانی با قیمت ۲۳۰ میلیون تومان، رانا با افزایش ۸ میلیون تومانی با قیمت ۱۹۲ میلیون تومان و هایما با افزایش ۳۰ میلیون تومانی با قیمت ۶۶۰ میلیون تومان در بازار به ثبت رسید است.
 
همچنین پژو ۲۰۷‌i دستی با افزایش ۹ میلیون تومانی با قیمت ۲۷۵ میلیون تومان، پژو ۲۰۷i اتوماتیک با افزایش ۱۵ میلیون تومانی با قیمت ۳۹۰ میلیون تومان، دنا با افزایش ۱۳ میلیون تومانی با قیمت ۲۶۰ میلیون تومان، دنا پلاس با افزایش ۵ میلیون تومانی با قیمت ۲۸۹ میلیون تومان، پراید ۱۱۱ با افزایش ۶ میلیون تومانی با قیمت ۱۱۰ میلیون تومان، پراید ۱۳۱ با افزایش ۴ میلیون تومانی با قیمت ۹۵ میلیون تومان، پراید ۱۳۲ با افزایش ۳ میلیون تومانی با قیمت ۹۹ میلیون تومان، تیبا ۲ با افزایش ۸ میلیون تومانی با قیمت ۱۳۲ میلیون تومان، تیبا صندوقدار با افزایش ۵ میلیون تومانی با قیمت ۱۱۸ میلیون تومان، ساینا با افزایش ۸۱ میلیون تومانی با قیمت ۱۳۳ میلیون تومان، سراتو با افزایش ۳۵ میلیون تومانی با قیمت ۷۰۰ میلیون تومان به فروش می‌رسد.
+3
رأی دهید
-18

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۰
  amirgheryou - تهران، ایران
  ملت ایران با اینهمه بیشعوری و حماقت که از خودشون نشون دادن در جهت واقعی شدن هر چیز عجیب و غیر قابل باوری کیس خوبی برای کوره های آدم سوزی هستن. نه اون یهودیهای باسیاست و اقتصاد دان. شرمم میشه در کشورم یه مشت آهن پاره بی خاصیت بی کیفیت صدها میلیون و میلیاردها ارزش داره. همه رو قبل مرگ شیاف کنید بعد برید تو قبرتون.
  2
  11
  ‌سه شنبه ۱۸ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۴:۲۹
  ۳۸
  paksan - ایران، ایران
  عمده این قیمت سازی ها توسط پیج های ناشناخته ولی همنام و هم ریشه در اینستاگرام و کپی این مطالب توسط عواملی در روزنامه ها و آوردن این اخبار در روزنامه ها البته با چاشنی روشنگری و بررسی قیمتها و خبرها انجام میشه. مشخصه این روزنامه ها چون فروش ندارند با این روشها سعی میکنند حداقل با آوردن این رقمها و قیمتها روزنامه بفروشن و عمده این پیج ها در امارات هستند و مشخصه با بعضی از عوامل این روزنامه ها روابطی دارند و اینطوری قیمت سازی میکنند. یک مدت برای خانه و آپارتمان هم همینطوری قیمت می ساختند اگر دقت کنید در همین سایت ایرانیان یوکی هم بعضی مواقع لیست قیمت یا خبر آپارتمانهای لوکس آورده میشد که به نظر میرسید ناخودآگاه و بدون توجه خیلی از این سایتها انگار بصورت مجانی برای اون آپارتمانهای باد کرده و قیمتهایی که کسی پول نمیده بازاربابی و قیمت سازی میکردند و قیمتی که تا قبلش غیرواقعی بود اینطوری با پخش شدن در اخبار و رسانهای مجازی میشد قیمت واقعی و بنگاهها و دلالها و روزنامه نگارهایی که اون اخبار رو ساخته بودند خودشون خریداران رو ارجاع میدادند به اخباری که خودشون پخش کرده بودند.
  0
  0
  ‌سه شنبه ۱۸ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۸:۳۱
  ۳۸
  paksan - ایران، ایران
  خیلی واضح هستش این خبر یک نوع خبرسازی برنامه ریزی شده هستش. در بازار واقعی کاملا بازاری راکت حکم فرماست و نه کسی می فروشه نه میخره ولی رسانه هایی مثل همین سایتها و روزنامه های به ظاهر شناسنامه دار و به ظاهر برای پیگیری و وادار کردن مسئولین به پاسخگویی با یکی دو پاراگراف انتقاد ابتدایی دقیقا شروع به قیمت سازی و قیمت دادن برای خودروها میکنند و مشخصه این مراکز با دلالها و حتی نمایندگی های خودرو دستشون تو دست هم هستش و هدف هم خیلی روشنه تبلیغ اینکه قیمتها داره بالا میره و بالا بردن قیمتها در نتیجه ترساندن و هدف قراردادن مردم برای اینکه در بازار بشدت راکت و ساکن اقدام به خرید با قیمتهایی که آنها دوست دارند بکنند. شک نکنید دقیقا وقتی این روزنامه ها و سایتها قیمت میذارن تو سایتهاشون و جالبه مجلسی ها اتوماتیک وارد میشن و ژستهایی میگیرند شما برید بازار حتی با همون قیمت روزنامه ای و سایتها هم کسی به شما ماشین نمی فروشه و قیمتهای بالاتر میگن. اینها همش برنامه ریزی شده هستش که دست سپاه و نیروهای امنیتی و نیمه دولتی منفعت اصلی این قیمت سازی ها رو می برند.
  0
  0
  ‌سه شنبه ۱۸ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۸:۳۸
  نظر شما چیست؟