یک هنرمند تئاتر به دلیل اعتراض به شلیک موشکی سپاه پاسداران به هواپیمای اوکراینی به زندان محکوم شد!

مسعود حکم‌آبادی:دم رفتن از منِ زندانیِ کمترین یک چیزی بشنوید؛ اینکه همه ما توی کشور عزیزمان بالقوه مجرم هستیم، حالا باید ببینیم چه وقتی و چه کسی [دقت کنید دارم درباره یک «نفر» صحبت می‌کنم، نه نهاد و اداره و سازمان] تصمیم می‌گیرد این ماجرا را بالفعل جلوه کند.کیهان لندن :مسعود حکم‌آبادی روزنامه‌نگار و تهیه‌کننده تئاتر اهل مشهد به اتهام «فعالیت تبلیغی علیه نظام» و «توهین به روح‌الله خمینی» در مجموع به تحمل ۳سال حبس تعزیری محکوم شد. وی از جمله ۱۰۰ هنرمند تئاتر مشهد است که با صدور بیانیه‌ای از شرکت در جشنواره تئاتر «فجر» انصراف دادند.

مسعود حکم آبادی روزنامه‌نگار و تهیه‌کننده تئاتر ساکن مشهد امروز دوشنبه ۱۷شهریورماه ۹۹ در حساب اینستاگرام خود خبر داد که از سوی دادگاه انقلاب استان خراسان رضوی به تحمل سه سال حبس تعزیزی محکوم شده است.

در تاریخ ۲۲ خرداد ماه ۱۳۹۹، شعبه دادگاه انقلاب مشهد، مسعود حکم آبادی را به اتهام از بابت «اتهام فعالیت تبلیغی علیه نظام» و «توهین به روح الله خمینی» در مجموع به تحمل ۳سال حبس تعزیری محکوم کرد.

این تهیه‌کننده تئاتر جزو ۱۰۰ هنرمند تئاتر مشهد است که در اعتراض به شلیک موشکی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به هواپیمای مسافربری اوکراینی که باعث جان‌باختن ۱۷۶ تن سرنشین آن شد، از شرکت در جشنواره تئاتر «فجر» انصراف دادند.

وی پس از اعلام انصراف، روز شنبه ۲۸ دی‌ماه ۱۳۹۸، توسط مأموران امنیتی بازداشت شد.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

. این تصویری که می‌بینید خانه جدید من است. جایی که برای ۲سال [شاید کم‌تر، شاید هم بیشتر] باید در ان سر کنم، بین کلی ادم دزد و معتاد و قاتل که احتمالاً وقتی دم‌خورشان شوم بفهمم شاید انسان‌های شریفی هم باشند . حالا که رفتنم توی چهاردیواری زندان قطعی شده شاید زیاد مهم نباشد که ماجرای «انصراف از جشنواره فجر» چقدر در این زندان و حکم دخیل بوده و هست، اما همین‌قدر بگویم من نه به امام خمینی(ره) توهینی کردم، نه فعالیتی علیه نظام داشتم . دم رفتن از منِ زندانیِ کمترین یک چیزی بشنوید؛ اینکه همه ما توی کشور عزیزمان بالقوه مجرم هستیم، حالا باید ببینیم چه وقتی و چه کسی [دقت کنید دارم درباره یک «نفر» صحبت می‌کنم، نه نهاد و اداره و سازمان] تصمیم می‌گیرد این ماجرا را بالفعل جلوه کند. . یعنی چی؟ یعنی ممکن است یک روزی همین شما به جرم «خواندن پست یک ادم زندانی» محاکمه شوید، منتهی چون جرمی با عنوان «خواندن پست یک ادم زندانی» وجود ندارد، با تبدیل اتهام مواجه شده و یک دفعه می‌بینید باید مثلاً برای «تشویش اذهان عمومی» دادگاهی شوید! گرفتید که چی گفتم؟ . شب بخیر و موفق باشید ✋ شانزدهم شهریورماه نود و نُه

A post shared by MaSo0d HoKmAbAd!‌ (@masood.hokmabadi) on


حکم صادره دادگاه انقلاب توسط شعبه دادگاه تجدید نظر استان خراسان رضوی تایید شده و حکم‌آبادی برای تحمل ۲ سال از مجموع ۳ سال حبس تعزیری خود با اعمال ماده ۱۳۴ از قانون مجازات اسلامی راهی زندان وکیل آباد مشهد خواهد شد.

حکم آبادی با انتشار عکسی از زندان وکیل آباد مشهد در صفحه اینستاگرام خود نوشت: «این تصویری که می‌بینید خانه جدید من است. جایی که برای ۲ سال [شاید کمتر، شاید هم بیشتر] باید در ان سر کنم، بین کلی ادم دزد و معتاد و قاتل که احتمالاً وقتی دم‌خورشان شوم بفهمم شاید انسان‌های شریفی هم باشند…»

وی همچنین اتهامات وارده علیه خود را تکذیب کرده و نوشته است: «حالا که رفتنم توی چهاردیواری زندان قطعی شده شاید زیاد مهم نباشد که ماجرای «انصراف از جشنواره فجر» چقدر در این زندان و حکم دخیل بوده و هست، اما همین‌قدر بگویم من نه به امام خمینی توهینی کردم، نه فعالیتی علیه نظام داشتم.»

حکم‌آبادی در بخش دیگری از پُست اینستاگرام‌اش نوشت: «دم رفتن از منِ زندانیِ کمتر یک چیزی بشنوید؛ اینکه همه ما توی کشور عزیزمان بالقوه مجرم هستیم، حالا باید ببینیم چه وقتی و چه کسی [دقت کنید دارم درباره یک نفر صحبت می‌کنم، نه نهاد و اداره و سازمان] تصمیم می‌گیرد این ماجرا را بالفعل جلوه کند.»

این هنرمند تئاتر در ادامه نوشت: «ممکن است یک روزی همین شما به جرم «خواندن پست یک ادم زندانی» محاکمه شوید، منتهی چون جرمی با عنوان «خواندن پست یک ادم زندانی» وجود ندارد، با تبدیل اتهام مواجه شده و یک دفعه می‌بینید باید مثلا برای «تشویش اذهان عمومی» دادگاهی شوید.»
+18
رأی دهید
-11

نظر شما چیست؟