آقای رئیس از معاونش کینه داشت

رئیس آتش‌نشانی خرمشهر، به دلیل سرقت و بازداشت از سوی پلیس آگاهی، از سمتش عزل شد و صبح یکشنبه فرد دیگری مسئولیت او را عهده‌دار شده است.
 
این مرد ٣٩ساله درحال حاضر تحت بازجویی است. هرچند هنوز انگیزه اصلی متهم از چنین اقدام عجیبی مشخص نیست، اما ظاهرا او برای انتقام و تسویه‌حساب شخصی دست به این سرقت بی‌سابقه زده است. آن‌طور که نزدیکان رئیس سابق آتش‌نشانی خرمشهر می‌گویند، او با یکی از معاونانش در همان اداره آتش‌نشانی اختلاف داشته و به همین دلیل هم تصمیم به چنین اقدامی گرفته است.

ماجرای عجیب پراید سرقت‌شده از سوی رئیس آتش‌نشانی خرمشهر روز شنبه به یکی از پربازدیدترین خبرهای فضای رسانه‌ای تبدیل شد. اینکه یک مقام مسئول شهری خودروی متعلق به شهرداری همان شهر را سرقت کند، عجیب و باورنکردنی بود. اما اظهارات رئیس شورای شهر خرمشهر درباره این حادثه و سرعت در خبرگزاری‌ها و البته فضای مجازی دست به دست شد. به گفته او، حدود دوهفته قبل پراید متعلق به شهرداری به سرقت می‌رود. با اعلام این سرقت به پلیس، پرونده‌ای تشکیل و به دستور مقام قضائی پیگیری این پرونده توسط کارآگاهان آغاز می‌شود. آن‌طور که موسی مطور جزیره به «شهروند» می‌گوید، پراید دزدیده‌شده متعلق به شهرداری بود، اما از چندماه قبل به یکی از معاونان آتش‌نشانی این شهر تحویل داده شده بود. جست‌وجوی مأموران بالاخره به نتیجه می‌رسد. پلیس بقایای این خودرو را در زمین‌های اطراف خرمشهر پیدا می‌کند. در بررسی‌های ابتدایی مشخص می‌شود سارق یا سارقان پس از اوراق‌کردن خودرو و بریدن سقف، اقدام به آتش‌زدن آن کرده بودند. با این حال، بررسی لاشه به جای مانده تأیید می‌کرد که خودروی کشف‌شده، همان پراید است که به سرقت رفته. مأموران در مرحله بعدی به سراغ مالک زمینی رفتند که پراید اوراق در آن کشف شده بود. اما در عین شگفتی مشخص شد که زمین مورد نظر متعلق به رئیس سازمان آتش‌نشانی و فرد دیگری است. مأموران با توجه به حساسیت موضوع بلافاصله به سراغ رئیس آتش‌نشانی رفتند. پلیس با توجه به مدارک و مستندات محکم پرونده به او مشکوک شدند و بعد هم به حکم قضائی او را بازداشت کردند. هرچند هنوز پلیس درخصوص این حادثه و اظهارات متهم این پرونده هیچ اظهارنظری نداشته است، اما عزل او توسط حراست شهرداری و سایر شواهد و قراین نشان می‌دهد که نفر اصلی این سرقت شخص رئیس آتش‌نشانی است. موسی مطور جزیره در توضیحاتی به «شهروند» می‌گوید: «این مرد با یکی از معاونانش اختلاف شدیدی داشت. ظاهرا درگیری آنها به قدری بالا می‌گیرد که رئیس آتش‌نشانی برای بدنام‌کردن و ایجاد دردسر برای معاونش تصمیم می‌گیرد پرایدی که تحویل او شده بود را سرقت کند.» این آقای رئیس از حدود ٨ماه پیش در این منصب قرار گرفت. البته پیش از این هم سال‌ها در آتش‌نشانی کار کرده بود و به گفته همکاران و دوستانش تاکنون هیچ مورد منفی هم در سابقه کاری‌اش وجود نداشته. اما اختلاف او با معاونش آنقدر بالا می‌گیرد که کار به این دزدی جنجالی می‌رسد. اقوام او هم در گفت‌وگو با اعضای شورای شهر اختلاف این دونفر را تأیید کرده‌اند. مادر او به یکی از فعالان رسانه‌ای خرمشهر گفته که پسرش از چندماه قبل با معاونش درگیر شد. اختلاف آنها به حدی بود که حتی در خانه‌هایشان درگیری داشتند: «او برای پسرم دردسر درست می‌کرد. پسرم هیچ‌کس را از تصمیمش مطلع نکرد. او با این کارش فقط باعث دردسر خودش و خانواده‌اش شد.»
+5
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟