محمود صادقی: واسطه فروش صلاحیت‌ها با نوه یکی از فقهای شورای نگهبان کار می‌کرده

بی بی سی :محمود صادقی نماینده پیشین مجلس با انتقاد از عدم اطلاع‌رسانی قوه قضائیه درباره پرونده فروش صلاحیت‌ها در جریان انتخابات مجلس گفت طبق شنیده‌ها ۲۰ نفر در ارتباط با این پرونده بازداشت شده‌اند.

آقای صادقی گفته "فایل‌های صوتی عدیده و اسناد زیادی وجود دارد" که او و اکبر اعلمی، نماینده پیشین مجلس آنها را در اختیار نهادهای امنیتی از جمله اطلاعات سپاه و حفاظت اطلاعات شورای نگهبان قرار داده‌اند.

آقای صادقی در گفتگو با سایت فراز گفته است که واسطه‌های فروش صلاحیت "ارتباط کاری یا دوستی با اشخاص ذی‌نفوذ دارند". از جمله در یک مورد "فردی مدعی واسطه‌گری" بوده و "با نوه یکی از فقهای سابق شورای نگهبان کار می‌کرده است".

آقای صادقی انتقاد کرده است که "نهادهای امنیتی و نظارتی نیز تعلل‌هایی داشتند که اگر وجود نداشت می‌توانستیم به دستاوردهای بیشتری برسیم".

آقای صادقی می‌گوید وی از "سال ۹۷" پیگیر ماجرای افرادی بود که با دریافت رقم‌هایی میلیاردی از شورای نگهبان برای داوطلبان تایید صلاحیت می‌گرفتند.

او می‌گوید فروش صلاحیت پیش از انتخابات مجلس در زمستان ۱۳۹۸ هم رخ داده بود، اما در جریان این انتخابات شیوع گسترده‌ای یافت و ارقام با افزایش قابل توجه تا چهار میلیارد تومان رسید.

آقای صادقی می‌گوید که درباره "فروش صلاحیت در جریان انتخابات" نامه‌ای هم به ابراهیم رییسی، رئیس قوه قضائیه نوشته بود و از او خواسته بود موضوع را پییگیری کند. به گفته این نماینده پیشین مجلس، "متعاقب این درخواست دادستانی نیز به ماجرا ورود کرد".

در ۱۶ بهمن سال گذشته دادستانی تهران خبر از "دستگیری مدعیان نفوذ در شورای نگهبان در رابطه با تایید صلاحیت‌ انتخابات مجلس" داد و گفت: "طی روزهای گذشته ۱۲ کلاهبردار و مدعی نفوذ در شورای نگهبان، در رابطه با فرایند تأیید صلاحیت‌های انتخابات مجلس، دستگیر شدند". اما آقای صادقی می‌گوید این عدد تا ۲۰ نفر هم می‌رسد.

شورای نگهبان ارتباط این افراد را با خود رد کرده و متهمان را "کلاهبردار" خوانده بود. این شورا در ابتدا از آقای صادقی شکایت کرد، اما هیئت رسیدگی بر رفتار نمایندگان این شکایت را وارد ندانست.
+42
رأی دهید
-3

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۷۷
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا

  آخوند مادرش را هم می فروشد!
  2
  30
  دوشنبه ۱۷ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۸:۳۷
  ۵۰
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا
  روزی اخوند از تن فروشی است، حالا یا حق صیغه یا شر و ور روی منبر یا حتی فروش مادر به قیمت مناسب
  1
  14
  دوشنبه ۱۷ شهریور ۱۳۹۹ - ۲۱:۳۵
  ۵۹
  vg2000 - اسلو، نروژ
  آقای صادقی دیگر کار از این حرفا گذشته مردم ایران از ترس خودشونو زدن به خواب هر چیزی یه بهایی داره برای آزادیشان باید بهایی آن را بپردازنند
  1
  12
  دوشنبه ۱۷ شهریور ۱۳۹۹ - ۲۱:۵۸
  ۴۵
  iran2020 - تهران، ایران
  میدونستید که این خوشتیپ خودش قبلا آخوند بوده
  1
  2
  ‌سه شنبه ۱۸ شهریور ۱۳۹۹ - ۰۵:۲۶
  نظر شما چیست؟