کاهش وزن با آب کَلم

آب تازه فشرده شده میوه‌ها و سبزیجات کمتر شبیه به غذا‌های کامل نیست. به این دلیل که در این غذا‌ها فیبر وجود دارد که در آب میوه وجود ندارد. با این حال، یک استثنا وجود دارد - آب کلم.

متخصص تغذیه النا کالن در مورد مفید بودن خوردن آب کلم در رژیم غذایی مقاله‌ای منتشر نمود. به گفته وی، آب کلم به عادی سازی روند هضم و به کاهش وزن اضافی کمک می‌کند.

این متخصص تغذیه می‌گوید: "کلم حاوی فیبر درشت زیادی است. برای هضم آن، مقدار بیشتری اسید کلریدریک در معده آزاد می‌شود که می‌تواند منجر به درد شکم شما پس از خوردن شود. با این حال، با تهیه اب کلم، فیبر درشت را از بین می‌بریم و روند هضم غذا را آسان‌تر می‌کنیم. "
 
وی تأکید کرد که آب کلم تازه فشرده شده برای دیواره‌های معده و غشا‌های مخاطی مفید است. به همین دلیل، مصرف آن برای افرادی که ورم معده با اسیدیته کم دارند توصیه می‌شود. با این حال، متخصص تأکید می‌کند: با تشدید بیماری‌های معده، مصرف آن توصیه نمی‌شود و در طی ورم معده با اسیدیته بالا، آب میوه نیز توصیه نمی‌شود.
چرا آب کلم مفید است؟
النا کالن توضیح می‌دهد: "کلم حاوی اسید تارتونیک است که روند تبدیل کربوهیدرات‌ها به چربی ها. این به کاهش وزن کمک می‌کند. اما اسید تارتونیک موجود در کلم در طی عملیات حرارتی از بین می‌رود؛ بنابراین، آب کلم بهترین روش برای مراقبت از سلامت معده و کبد است. "
+2
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟