وکیل خانواده افکاری: سه برادر زندانی به مکانی نامشخص منتقل شده‌اند

برادران افکاری از راست حبیب (محکوم به ۲۷ سال زندان) ، نوید (دو بار اعدام) و وحید افکاری (محکوم به ۵۴ سال زندان)حسن یونسی، وکیل پرونده برادران افکاری از خانواده افکاری آنها گفت "روز پنجشنبه، نوید را از بند عمومی زندان منتقل کرد‌ه‌اند" و هیچ اطلاعی از محل نگهداری او در دست نیست.

آقای یونسی همچنین گفته خانواده این زندانیان سیاسی "مدتی بعد مطلع شده‌اند که دو برادر دیگر نوید را نیز از بند عمومی اوین منتقل کرده‌اند و تاکنون هیچ اطلاعی از محل نگهداری آنها وجود ندارد. این حق خانواده زندانیان است که از وضعیت نگهداری و سلامتی اعضای خانواده خود در زندان مطلع باشند".

نوید افکاری سنگری، کشتی‌گیر ایرانی به اتهام قتل حسن ترکمان کارمند حراست اداره آبفا شیراز به اتهام محاربه و شرکت در اعتراضات سراسری مرداد ۱۳۹۷ به "دو بار اعدام" محکوم شده‌ است. برادر او وحید افکاری سنگری نیز در مجموع به ۵۴ سال زندان و برادر دیگرش حبیب افکاری سنگری به ۲۷ سال زندان محکوم شده‌اند.

به تازگی، نوید و وحید افکاری در دو فایل صوتی جداگانه از زندان شیراز، با رد اتهامات خود و تاکید بر اینکه اقرار آنها تحت شکنجه بوده، ابعاد بیشتری از روند قضایی‌شان را توضیح داده و از وکلای دادگستری درخواست کمک کرده‌‌اند.

اخبار احکام سنگین علیه برادران افکاری را اولین بار بهیه نامجو، مادر این خانواده رسانه‌ای کرد و گفت پسرانش شکنجه شده‌اند تا علیه همدیگر شهادت بدهند و یک پسرش در زندان دو بار خودکشی کرده است.

به فاصله‌ کوتاهی پس از رسانه‌ای شدن احکام، روند رسیدگی قضایی در این پرونده، کارزار گسترده‌ای در حمایت از این خانواده و به ویژه توقف حکم اعدام نوید افکاری شکل گرفت. تا کنون شماری از کشتی‌گیران و ورزشکاران مطرح جهان، دونالد ترامپ و تعداد زیادی از کاربران شبکه‌های اجتماعی و فعالان سیاسی داخلی به کارزار توقف اعدام نوید افکاری پیوسته‌اند
+30
رأی دهید
-3

نظر شما چیست؟