دونالد ترامپ می‌گوید سربازان کشته و اسیر شده در جنگ را مسخره نکرده

ادعا شده که ترامپ با خودداری از رفتن به قبرستان سربازان آمریکایی در خارج پاریس گفته بازندگان را دوست نداردبی بی سی :دونالد ترامپ این اتهام را که اظهارات تحقیرآمیزی درباره سربازان آمریکایی کشته شده یا به اسارت گرفته شده داشته رد کرده است.

مجله آتلانتیک می‌گوید آقای ترامپ در سال ۲۰۱۸ بازدید از یک قبرستان سربازان آمریکایی در خارج از پاریس را لغو کرد و گفت که "این قبرستان پر از بازندگان است".

این ادعاها از آن زمان توسط دو مقام ارشد نظامی در گزارشی در خبرگزاری اسوشیتدپرس تأیید شده است.

اما رئیس جمهوری آمریکا در یک توییت این ادعاها را "ساختگی و خبر جعلی" دانسته است.

آقای ترامپ در سفر خود به فرانسه در سال ۲۰۱۸ ، بازدید از قبرستان آمریکایی آیز-مارن را لغو کرد و در آن زمان کاخ سفید دلیل این امر را آب و هوای نامناسب اعلام کرد.

با این حال چهار منبع به مجله آتلانتیک گفتند که آقای ترامپ ایده بازدید را رد کرد زیرا باران موهای او را آشفته می‌کرد و او احترام گذاشتن به کشته شدگان جنگ را مهم نمی‌دانست.
گفته شده ترامپ بازدید از قبرستان آیز-مارن را لغو کرد به این دلیل که احترام به کشته شدگان جنگ را مهم نمی دانستهمچنین ادعا شده که در همان سفر، دونالد ترامپ ۱۸۰۰ سرباز آمریکایی را که در "بلا‌ وود" جان باختند، تحقیر کرده و از آنها به عنوان " احمق" نام برده است.

این نبرد به جلوگیری از پیشروی آلمان به پاریس در طول جنگ جهانی اول کمک کرد و تفنگداران دریایی آمریکا ارج و احترام زیادی برای نیروهای دخیل در این نبرد قائل هستند.

یک ژنرال نظامی بازنشسته که نامش فاش نشده به مجله آتلانتیک گفت: "او (ترامپ) نمی‌تواند فکر انجام کاری برای شخص دیگری غیر از خودش را درک کند."

"او فکر می کند وقتی کسی کاری انجام می‌دهد که منفعت شخصی مستقیمی برایش ندارد یک "احمق" است. از نظر او خدمت به مردم پولی در بر ندارد."

آقای ترامپ در صحبت با خبرنگاران گزارش آتلانتیک را "غیر قابل تصور" خواند.

آقای ترامپ گفت: " این یک وضعیت ننگ آور توسط یک مجله وحشتناک است."فکر این که من حرف‌های منفی در مورد ارتش‌مان و قهرمانان کشته شده بزنم. من که بودجه نظامی را افزایش داده‌ام، من که برای نظامیان افزایش حقوق گرفته‌ام. کارهایی که فرد دیگری انجام نداده است.

دونالد ترامپ قبلا هم به خاطر اظهاراتش در مورد کهنه سربازان جنگ مورد انتقاد قرار گرفته بود.
اظهارات دونالد ترامپ در باره سناتور مک کین که از سربازان جنگ ویتنام بود هم باعث انتقادهای شدید از او شده بوداو در سال ۲۰۱۵ قهرمانی جان مک کین، سناتور جمهوری خواه را که در جریان جنگ ویتنام اسیر شده بود، زیر سوال برد.

او در مصاحبه‌ای در این باره گفت: "من افرادی را که اسیر نشده اند، دوست دارم."

گفته شده آقای ترامپ در طول جنگ ویتنام پنج بار معافیت از اعزام به جنگ ویتنام دریافت کرد - چهار مورد به دلایل آکادمیک و یک مورد به دلیل مشکل در پاشنه پایش.
+4
رأی دهید
-2

نظر شما چیست؟