دادستانی رومانی: قاضی منصوری خودکشی کرده است

ماموران پلیس در حال خارج کردن کیسه‌ای که گفته می‌شود جسد غلامرضا منصوری در آن استبی بی سی :دادستانی رومانی پس از انجام تحقیقات در خصوص مرگ قاضی غلامرضا منصوری که در هتل محل اقامتش جسدش پیدا شد، اعلام کرده که او خودکشی کرده و خودش را از طبقه پنجم هتل به پایین پرتاب کرده است.

غلامرضا منصوری قاضی سابق از متهمان پرونده فساد مالی بود و در زمان برگزاری دادگاه مشخص شد که او از ایران خارج شده است.

خبرگزاری رویترز می‌گوید دادستانی بخارست در هفته جاری پرونده مرگ آقای منصوری را مختومه اعلام کرده و در بیانیه‌ای گفته است او تنها فردی بوده که در این هتل اقامت داشته است.

آقای منصوری پس از برگزاری جلسه دادگاه اعلام کرد که قصد بازگشت به ایران را دارد و برای انجام مقدمات بازگشت به سفارت ایران مراجعه خواهد کرد، همزمان فعالان حقوق بشر و روزنامه‌نگاران خواستار محاکمه او به جرم نقض حقوق بشر در اروپا شده بودند.

در روز ۱۹ ژوئن جسد قاضی منصوری در لابی هتل محل اقامتش پیدا شد.

پس از آن برادر غلامرضا منصوری به یکی از خبرگزاری‌های ایران گفت که آقای منصوری بارها در تماس با خانواده‌ گفته بود که امنیت جانی ندارد و به نظر خانواده او "ترور شده و باید موضوع ترور او را بررسی کنند."

او در رومانی تحت نظارت دادگستری رومانی قرار داشت تا زمانیکه درخواست استردادش به ایران از سوی دادگاه بررسی شود.

آقای منصوری ۵۲ سال سن داشت و قاضی اجرائیات شهرستان لواسانات و پیش از آن بازپرس شعبه ۹ دادسرای فرهنگ و رسانه و سرپرست این دادسرا بود.

در بیانیه دادستانی بخارست آمده است: "او از طبقه پنجم و از راه‌پله داخلی و از ارتفاق ۲۰ متری افتاده است و در همان لحظه‌ای که به زمین برخورد کرده بود، فوت کرده است".

دادستانی می‌گوید که او اتاقش در طبقه ششم را تخلیه کرده بود تا مقدمات خروجش از هتل را انجام دهد و "سپس با آسانسور به طبقه پنجم رفته و از آنجا به پایین پریده است".
آقای منصوری به اتهام دریافت پانصد هزار یورو رشوه در پرونده طبری تحت تعقیب بودغلامرضا منصوری کیست؟
نام غلامرضا منصوری در پرونده فساد مالی قوه قضائیه ایران سر زبان‌ها افتاد که جلسه اول آن ۱۸ خرداد بود و متهم ردیف اول آن اکبر طبری.

اکبر طبری مدیر کل سابق امور مالی و معاون اجرایی قوه قضائیه ایران و عضو سابق هیئت رئیسه فدراسیون کنگ‌فو و هنرهای رزمی بود و نخستین مقامی بود که بعد از آغاز به کار ابراهیم رئیسی برکنار شد.

غلامرضا منصوری، قاضی پیشین اجراییات شهرستان لواسانات متهم به گرفتن رشوه ۵۰۰ هزار یورویی بود.

آقای منصوری یک روز بعد از اولین جلسه دادگاه اکبر طبری با انتشار ویدئویی در توئیتر به مطرح شدن نامش در شبکه‌های اجتماعی پاسخ داد و گفت: متواری نیست و بنا داشته هر چه سریع‌تر به ایران بازگردد اما به علت محدودیت‌های کرونا موفق به این کار نشده است.

ابتدا گزارش شد آقای منصوری در آلمان سکونت دارد اما بعد اعلام شد در رومانی است و در آنجا در ارتباط با شکایت دولت ایران بازداشت و تا رسیدگی به شکایت آزاد شده است.

دادگاه رومانی به دولت ایران یک ماه فرصت داد مدارک معتبر برای استرداد آقای منصوری را ارائه دهد که در این میان خبر مرگ او منتشر شد.

غلامرضا منصوری از بیش از یک دهه اخیر، روزنامه‌نگاران زیادی را روانه زندان کرد.

فدراسیون جهانی روزنامه‌نگاران از مقامات رومانیایی خواسته بود او را تحت پیگرد قانونی قرار دهند چرا که "جنایات علیه روزنامه‌نگاران نباید بدون مجازات بماند."

خبرنگاران بدون مرز هم نخست از دولت آلمان و سپس از دولت رومانی خواست او را بازداشت و به اتهام نقض حقوق بشر محاکمه کند و گفت: "دادستان نباید بگذارد او از دست عدالت فرار کند. نه به بخشودگی از مجازات".
+8
رأی دهید
-36

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۷۲
  hassan5 - تهران، ایران

  یک عکس و یا یک فیلم از سقوط او وجود ندارد.دوربین های مدار بسته ان هتل مشابه دوربین های اخرین شنای رفسنجانی در استخر مربوطه قطع بوده است
  2
  37
  جمعه ۱۴ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۸:۵۱
  ۷۷
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا

  مدتی امنیتی ها با بزرگ کردن این موضوع افکار عمومی را منحرف کردند بعدا رفتند سراغ اعتراف زنان. خلاصه دائما برای شما سوژه میسازند تا به مشکلات اساسی نپردازید
  1
  36
  جمعه ۱۴ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۹:۱۳
  ۵۸
  lehrte - هانوفر، آلمان

  چقدر باج سیبیل گرفتین تا بگین خودکشی کرده...بابا خودکشی شده خودکشی نکرده
  1
  34
  جمعه ۱۴ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۹:۴۸
  ۳۸
  freedom of the press - تهران، ایران
  مقایسه کنید شخص در کاور را با هیکل مفتخور منصوری . آخه یکی با هیکل گامبو منصوری که نباید اینطوری قلمی و باریک و لاغر باشه در کاور. به مامور سمت چپیه بیشتر میخوره که منصوری باشه تا جنازه داخل کاور. شاید خودش را به جای مامور پلیس جا زده و یا وقتی افتاده پایین ترکیده پاشیده به دیوارهای هتل و اینطور قلمی شده. البته شنیده های تایید نشده ایی است که هیچ مهمانی در اون هتل نمی دونه دوام بیاره بخاطر بوی گند ترکیده شدن مفتخور منصوری که پاشیده به در و دیوار داخلی هتل
  2
  21
  جمعه ۱۴ شهریور ۱۳۹۹ - ۲۰:۰۵
  ۵۸
  فضول بک - سوئد، سوئد
  کشور رومانی یکی از ناشفاف ترین کشور در اروپاست. و جمهوری اسلامی خودتان می دانید چه جنایتکار دروغگوی است آخرین آن هواپیمای اوکراینی و کش دادن آن که شاید فراموش شود . تنها چیزی که نشان می داد قاضی منصوری مرده است. یک کیسه سفیدی بود که خبرنگار می گفت . قاضی منصوری درون کیسه است . ولی بنظر نمی رسید و غیر ممکن بود که . یک آدم ۷۰-۸۰ کیلوی درون آن کیسه باشد. اگر میخواستند می‌شد با ۱۰۰ دولار و آزمایش دی آن ای چند روزه صد در صد مدرک معتبر اثبات جسد را معین کنند . چرا نکردن. حتما دلیلی دارد. ایا مدرک معتبری وجود دارد که قاضی منصوری مرده است
  1
  16
  جمعه ۱۴ شهریور ۱۳۹۹ - ۲۲:۰۶
  ۷۲
  hassan5 - تهران، ایران
  منصوری را با دستور وپول نظام اسلامی توسط نظام مستبد رومانی خود کشی کردنند(سعید امامی ها نقشی نداشتند)
  0
  4
  شنبه ۱۵ شهریور ۱۳۹۹ - ۰۵:۴۳
  نظر شما چیست؟