سناتور آمریکایی: چرا توئیتر به منبر خامنه‌ای تبدیل شده است؟

العربیه :تد کروز سناتور جمهوری‌خواه و عضو کمیته روابط خارجی مجلس سنای آمریکا به شدت از شرکت توئیتر به دلیل آنچه «استانداردهای دوگانه در قبال ایالات متحده و رهبر ایران که در فهرست تحریم‌ها قرار دارد» خواند، انتقاد کرد.

کروز در صفحه توئیترش نوشت: «چرا توئیتر آزادی بیان در آمریکا را سانسور می‌کند اما در همان زمان به مانند منبری برای دروغ‌های آمریکاستیز و یهودی‌ستیزانه علی خامنه‌ای عمل می‌کند؟»

تد کروز پیش از این هم نامه‌ای به جک دورسی مدیرعامل توئیتر نوشته و از او خواسته بود شرکت متبوعش به سرویس‌دهی به مقامات رژیم ایران از جمله علی خامنه‌ای رهبر این کشور و محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه پایان دهد، زیرا که این دو نفر در فهرست تحریم‌های آمریکا قرار دارند. سناتور تام کاتن، سناتور مارشا بلاکبرن و سناتور مارک روبیو هم از این نامه سناتور تد کروز حمایت کردند.
جک دورسی بنیانگذار و مدیر عامل توییتر در این نامه اعضای مجلس سنای آمریکا تاکید کردند که دولت باراک اوباما رئیس‌جمهوری سابق آمریکا معافیت‌هایی در زمینه تحریم مقامات ایرانی به شرکت‌های اینترنتی مانند پیام‌رسان‌ها، شرکت‌های ارائه‌کننده پست ایمیل و همچنین شبکه‌های اجتماعی قائل شده و این موضوع به گفته این سناتورها «سبب شد که رژیم ایران پروپاگاندای خود را از طریق شبکه‌های اجتماعی آمریکایی مانند توئیتر منتشر کرد و یکی از تناقض‌های خشمگین‌کننده این است رژیم ایران به ملت خود اجازه استفاده از این شبکه‌ها را نمی‌دهد.»
حساب انگلیسی خامنه‌ای در توییتراین سناتورها تاکید کرد که قانون اساسی آمریکا آزادی بیان در این کشور را تضمین می‌کند و «وبگاه توئیتر نباید اقدام به سانسور گفتمان سیاسی آمریکایی‌ها کند.»

آنها اضافه کردند که خامنه‌ای «رهبر دولت حامی تروریسم در جهان و مسئول مستقیم کشته شدن صدها شهروند آمریکایی است و هر شرکت آمریکایی که به او سرویس‌دهی کند باید تحت تحریم‌های آمریکا قرار گیرد.

موضوع این نامه به اطلاع کاخ سفید نیز رسانده شده و یک نسخه از آن به دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا، استیون منوچین وزیر امور خزانه‌داری و همچنین دادستان کل ایالات متحده ارسال شد.
+74
رأی دهید
-9

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۹
  Parinaz Iran - پراگ، چک

  خود را فریب ندهیم بزرگترین فریب تاریخ عنقلاب شکوهمند را در ذهن داریم. البته اگر خود و دیگران را فریب ندهیم. پای منبر ملایان چه کسانی هستند قسمتی بیسواد تعدادی طرفدار برای سهیم شدن در پولهای دزدیده شده از ملت و تعدادی که ناکامیهای خود در زندگی شخصی را در عزاداری و گریستن برای مشتی وحشی متجاوز به ایران تسکین می بخشند.
  3
  27
  ‌پنجشنبه ۱۳ شهریور ۱۳۹۹ - ۰۷:۳۳
  ۵۹
  Parinaz Iran - پراگ، چک
  خدایی که نیست رحم کرد..خرمنه. در مشهدکه توپش برای بازی .....بود حالا توییتر...وخدا جان عادل شما بیماری سرطان او را بهبود بخشید برای جنایت ظلم ودزدی افزونتر.
  2
  18
  ‌پنجشنبه ۱۳ شهریور ۱۳۹۹ - ۰۷:۳۷
  نظر شما چیست؟