۸۱ برنده جایزه نوبل از نامزدی بایدن حمایت کردند

یورونیوز :هشتاد و یک برنده جایزه نوبل روز چهارشنبه با انتشار نامه ای از نامزدی جو بایدن در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا حمایت کردند.

امضاکنندگان این نامه از آمادگی نامزد حزب دموکرات برای «شنیدن نظر کارشناسان» و رجوع به «علم» برای یافتن راه حل برای مشکلات ستایش کرده اند. آنها همچنین بر لزوم انتخاب فردی که تصمیمات خود را براساس داده های علمی اتخاذ می کند تاکید کرده اند.

این نامه به امضای ۸۱ برنده جایزه های نوبل شیمی، پزشکی و فیزیک رسیده است. حمایت آنها از جو بایدن در حالی صورت می گیرد که از دونالد ترامپ، رئیس جمهوری کنونی ایالات متحده و رقیب جو بایدن در انتخابات ریاست جمهوری پیش رو به دلیل نحوه مدیریت بحران شیوع ویروس جدید کرونا انتقادات زیادی شده است.

داده های دانشگاه جان هاپکینز در آمریکا نشان می دهد که تا کنون بیش از شش میلیون نفر از مبتلایان به ویروس جدید کرونا در این کشور شناسایی شده اند. از این تعداد بیش از ۱۸۰ هزار نفر جان خود را از دست داده اند. جو بایدن پیش از این ضمن انتقاد از عملکرد دونالد ترامپ در زمینه مبارزه با شیوع بیماری همه گیر «کووید ۱۹»، از او خواسته بود تا به نظر «کارشناسان پزشکی» گوش فرا دهد.

دونالد ترامپ پیش از این از مصرف داروی هیدروکسی کلروکین برای پیشگیری از ابتلا به «کووید ۱۹» و درمان این بیماری همه گیر حمایت کرده بود. این در حالی است که نتیجه پژوهش های علمی طی ماههای اخیر نشان می دهد که این دارو تاثیری بر بهبود حال مبتلایان به ویروس جدید کرونا ندارد.

همه گیری نوع جدید ویروس کرونا تنها مورد اختلاف بین رئیس جمهوری ایالات متحده و دانشمندان نیست. دونالد ترامپ طی سال های گذشته به دفعات گرمایش زمین و تغییرات آب و هوایی را زیر سوال برده است. او همچنین در سال ۲۰۱۷ تصمیم به خروج آمریکا از پیمان پاریس گرفت. این توافق در سال ۲۰۱۵ برای مقابله با تغییرات آب و هوایی امضاء شد.

انتخابات ریاست جمهوری آمریکا قرار است روز سوم نوامبر (۱۳ آبان) برگزار شود.
+17
رأی دهید
-58

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۲
  Omide por jalal - لس‌انجلس، ایالات متحده امریکا

  .....پنهان کردنِ حقیقت و دروغ پراکنی! همانطور که بار‌ها گفته ام، نصفه گفتنِ حقیقت همان دروغ است ! بله در اخبار آمده که ۸۱ برنده نوبل از جوو بیدن حمایت کرده ا‌ند این در حالیست که اکثرِ اینها وا بسته به حزبِ دموکرات هستند و اساسا به صورتِ حزبی عمل میکنند و نه تحقیقی ! قابلِ ذکر است که در ۲۰۱۶ هم تعدادِ قابلِ توجهی‌ از خوانندگان ، مخصوصا خوانندگانِ پاپ و هیپ هاپ ، از کلینتون حمایت کردند و دائماً اخبارِ این موضوع در همین سایت درج میشد اما سخنی از خوانندگانِ موسیقی‌ِ کانتری و جاز که از ترامپ حمایت میکردند به میان نمی‌آمد اما دیدید که در آخر ، ترامپ برنده شد!
  2
  27
  ‌پنجشنبه ۱۳ شهریور ۱۳۹۹ - ۰۸:۱۴
  نظر شما چیست؟