خودروی آفرود «اواز» روسیه بازار ایران را محک می‌زند

یورونیوز :شرکت روسی «اواز» (UAZ) پس از سال‌ها تلاش برای حضور در بازار ایران قصد دارد مونتاژ خودروهای شاسی بلند خود را در این کشور آغاز کند.

خودروی آفرود اواز در چند نسخه مختلف در ایران عرضه خواهد شد. این خودرو از یک موتور بنزینی با قدرت ۱۵۰ اسب بخار استفاده می‌کند و برای سیستم انتقال قدرت در آن از گیربکس دستی و اتوماتیک استفاده خواهد شد.مونتاژ خودروهای اواز روسیه در ایران توسط یک شرکت خصوصی انجام خواهد شد. این خودرو به گفته رسانه‌های ایران با قیمت ۵۰۰ تا ۵۵۰ میلیون تومان به بازار عرضه خواهد شد.

شرکت‌های خودروسازی روسیه طی چند سال گذشته چندین بار سعی کرده‌اند در بازار ایران حضور پیدا کنند اما ناکام مانده‌اند.

تنها شرکت کامیون سازی کاماز حضور محدودی در بازار ایران داشته است. شرکت لادا هم پیش از این چندین بار سعی کرده بود در بازار خودرو ایران حضور پیدا کند که شکست خورده بود.

پس از خروج آمریکا از برجام بسیاری از شرکت های خارجی حتی شرکت های خودروسازی چینی بازار ایران را ترک کرده‌اند و در این شرایط شرکت‌های روسیه سعی می‌کنند شانس خود را برای حضور در بازار ایران محک بزنند.

بیشتر خودروهای روسی در مقایسه با خودروهای ساخت شرکت‌های به نام، به دلیل قدیمی بودن و کیفیت پایین ، موفقیت چندانی در بازارهای جهانی نداشته‌اند.
+5
رأی دهید
-19

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۵
  -xAdolf - اخن، آلمان
  ......چلاق ایرانو دو دستی تقدیم روس و چین کرده، اینام هر اشغالی که دارن و تو دنیا به هیچ جای نمی تونن بندازن چند برابر قیمت می چپونن به ملت همیشه در صحنه ای ایران. این ملتی که من می بینم احتمالاً همه رو هم تا الان پیش خرید کردن، فقط بگن یه چیزی میدن و باید ثبت نام بشه براش، دیگه تمومه ، بدونه اینکه درستو حسابی بدونن اصلاً چی هست همه رو خریدن.
  1
  17
  ‌چهارشنبه ۱۲ شهریور ۱۳۹۹ - ۰۸:۲۷
  نظر شما چیست؟