دستگیری مداح و مسئول حسینیه بهبهان که از کشته‌شدگان آبان نام بردند+ ویدیو

علیرضا حبیبی‌فر مداح حسینیه بهبهان، منبع تصویر: سایت «همبستگی ملی»العربیه :مداح و مسئول حسینیه بهبهان که هنگام برگزاری مراسم عزاداری محرم از کشته‌شدگان آبان 98 نام برده بودند، دستگیر شدند.

بر اساس گزارش هرانا، دوشنبه 31 اوت 2020، «علیرضا حبیبی‌فر» مداح و «محمدحسین صفرپور» مسئول حسینیه منطقه اسلام‌آباد سنگبری بهبهان توسط نیروهای امنیتی دستگیر شدند.

علت این بازداشت، نام بردن از کشته‌شدگان اعتراضات آبان 98 عنوان شده است. ویدیوهای منتشر شده از مراسم عزاداری نشان می‌دهد که مداح نام فرزاد انصاری‌فر، مهرداد دشتی‌نیا و محمود دشتی‌نیا از کشته‌شدگان آبان را ضمن مداحی برای مراسم عاشورا ذکر می‌کند.شهرستان بهبهان در مجاورت اهواز، در جریان اعتراضات آبان 98 که به علت گران شدن بنزین روی داد، با سرکوب شدیدی مواجه شد و تعداد بسیاری کشته شدند. نظام ایران تاکنون هیچ پاسخ و توضیحی به خانواده‌های جان‌باختگان نداده است و چندی پیش در 26 ژوئیه که اعتراضات یک بار دیگر در بهبهان در حمایت از سه جوان محکوم به اعدام، شعله‌ور شد، به شدت این تجمع را نیز سرکوب کرد.
+70
رأی دهید
-9

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۸
  freedom of the press - تهران، ایران

  ملت غیور بیایند و دشنام بدهند و نفرین کنند خامنه ایی را. یکی یکی دارند می آیند سراغمون . روزی که آمدند سراغ خودت و خانواده ات انتظار بیشتری نداشته باش ما با نفرین می کنیم و دشنام می دهیم. ایرانی جماعت فقط تو ترافیک پشت هم هستند . الانفهمیدید چرا مملکتمان به این حال و روز افتاده!! نه به خاطر رژیم و دولت که به خاطر داشتن مردمان ایران است. این مردم هستند که حکومتشان و مملکتشان را می سازند. پس الان فهمیدی مشکل اساسی و زیر بنایی ایران از چی هست!!!
  5
  35
  ‌سه شنبه ۱۱ شهریور ۱۳۹۹ - ۲۰:۲۱
  ۳۸
  Chokam - ری، ایران
  ۵۷ هم اینطوری کلید خورد توی محرم مثلا تبریز از کشته شدگان ۱۹ دی قم یاد کردند ، یعنی اون صاحب عزا امام حسین جاش رو به کشته شدگان یانشدگان شورشهای خیابانی میداد
  5
  24
  ‌سه شنبه ۱۱ شهریور ۱۳۹۹ - ۲۱:۴۶
  نظر شما چیست؟