نقشه مأمورنماها برای گروگانگیری ١٣٠٠ میلیاردی

سه آدم‌ربا  در یک نقشه از پیش طراحی شده مرد آشنا را ربودند تا ١٣٠٠‌میلیارد تومان به جیب بزنند. در عملیات پلیسی گروگان که به غرب کشور منتقل شده بود آزاد شد و متهمان در دام قانون گرفتار شدند.

صبح دوم شهریور ماه مأموران  کلانتری ١١٨ ستارخان در جریان  ربوده‌شدن مردی به نام  صفر پنجاه ساله  قرار گرفتند. پرونده با موضوع آدم‌ربایی تشکیل شد و برای رسیدگی تخصصی به دستور بازپرس شعبه نهم دادسرای ناحیه ٢٧ تهران در اختیار کارآگاهان اداره یازدهم معاونت مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.برادر شاکی با حضور در اداره یازدهم به کارآگاهان گفت: «برادرم کارخانه‌ای در جنوب تهران دارد و روز حادثه پس از خارج‌شدن از خانه در خیابان ستارخان به وسیله ٤ سرنشین یک خودروی پژو٤٠٥ ربوده شده است و در تماس تلفنی آدم‌ربایان در ازای  آزادی برادرم درخواست ١٣٠‌میلیارد تومان یا معادل آن ارز یا جواهرات کرده‌اند.» کارآگاهان پس از شنیدن اظهارات شاکی بلافاصله راهی محل وقوع جرم شدند که با انجام اقدامات پلیسی و کارآگاهی ردی از تبهکاران در یکی از شهرستان‌های غربی تهران به دست آمد.

کارآگاهان در ادامه تحقیقات جنایی خود با بهره‌گیری از روش‌های علمی کشف جرم مخفیگاه آدم‌ربایان را در محدوده غرب استان تهران  شناسایی کردند. با در اختیار گذاشتن اطلاعات به دست آمده به بازپرس شعبه نهم دادسرای امور جنایی تهران دستور دستگیری تبهکاران صادر شد.کارآگاهان در تاریخ  ششم شهریور در عملیاتی پلیسی و ضربتی موفق شدند سه آدم‌ربا را دستگیر و گروگان  را از چنگال تبهکاران آزاد کنند. در ادامه عملیات با بازرسی از مخفیگاه یک قبضه کلت کمری به همراه فشنگ جنگی، گاز اشک‌آور، شوکر و سه قبضه چاقو کشف و ضبط شد. تبهکاران در تحقیقات صورت‌گرفته به جرم خود اعتراف کردند: «با توجه به شناختی که از شاکی داشتیم با نقشه و جعل عنوان مأمور مسیر حرکت او را گرفتیم و بلافاصله ربودیم و در  تماس با خانواده‌اش درخواست ١٣٠‌میلیارد تومان کردیم که به مقصودمان نرسیدیم و دستگیر شدیم.»سردار علیرضا لطفی، رئیس‌پلیس آگاهی پایتخت با اعلام این خبر گفت:   «با تلاش همکارانم در بخش معاونت جرایم جنایی که منجر به کشف این پرونده شد، تبهکاران نیز با صدور قرار قانونی از سوی بازپرس پرونده جهت انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار کارآگاهان اداره یازدهم پلیس آگاهی قرار گرفتند.»
+6
رأی دهید
-1

نظر شما چیست؟