علی خامنه‌ای: مهدکودک‌ها در ایران به حال خود رها شده‌اند

رادیو فردا :رهبر جمهوری اسلامی می‌گوید مهدکودک‌ها در ایران، «رها» شده‌اند و بر اساس گزارش‌های رسیده به وی، وضعیت آنها «به هیچ وجه خوب نیست.»

به گزارش خبرگزاری ایلنا، علی خامنه‌ای این سخنان را روز سه‌شنبه ۱۱ شهریور در جلسه مجازی با مقام‌های آموزش و پرورش و در سی و چهارمین اجلاس این وزارتخانه بیان کرده است.

او افزوده که «نباید به مهدکودک‌ها نگاه مراکز خدماتی داشت، بلکه {این مراکز} مراکز مهم آموزشی و پرورشی هستند.»

پیش از این نیز چند روحانی از جمله امامان جمعه، شیراز، قم و بجنورد از برنامه‌های برخی مهدکودک‌ها در ایران از جمله رقص و شنا بدون جداسازی کودکان دختر و پسر انتقاد کرده بودند.

حبیب‌الله جان‌نثاری، ‌جانشین پیشین فرمانده یگان‌های ویژه ناجا، هم از منتقدان «وضعیت مهدکودک‌ها» بوده و گفته که «امروز در کودکستان‌های پایتخت کشور دست دختر پنج ساله را در دست پسر بچه قرار می‌دهند و به بهانه جشن موسیقی می‌گذارند و می‌رقصند، آیا این فرهنگ مادر شهیدی است که فرزندنش را در دامن پاک خود بزرگ کرد؟»

رهبر جمهوری اسلامی در این کنفرانس مجازی، همچنین مدعی تلاش «دشمن» برای «نفوذ» در آموزش و پرورش ایران از طریق «سند ۲۰۳۰» شده است.

آقای خامنه‌ای سال ۹۶ هم در یک سخنرانی به صراحت با اجرای سند آموزشی ۲۰۳۰ یونسکو در ایران مخالفت کرد و مدعی شد که این سند بین‌الملی «سبک زندگی معیوب و ویرانگر و فاسد غربی» را ترویج می‌کند.

این در حالی است که بخش‌های مهمی از این سند به مسائلی همچون آموزش محیط زیست، برابری جنسیتی و فرصت‌های برابراجتماعی برای زنان و مردان، حقوق بشر، رفع تبعیض از اقلیت‌ها، احترام به تنوع فرهنگی و ترویج آموزش بین فرهنگی، کنار گذاشتن گفتمان هویتی بسته، تربیت نسل جدید با نگاه شهروند جهانی، فرهنگ صلح و عدم خشونت می‌پردازد.
+7
رأی دهید
-94

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۲۵
  آذرمیانه - آذربادگان، ایران

  مهد کودکها رو بدید دست سعید طوسی براتون آباد میکنه....خخخ
  7
  50
  ‌سه شنبه ۱۱ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۶:۵۳
  ۳۰
  Pahbod666 - لندن، انگلستان

  اینها. خیلی دلشون میخواست مهد‌کودکهای ایران هم مثل مکتب های عقب مونده در پاکستان و..مشتی بچه پابرهنه کج و کوله و کم هوش (بدلیل ازدواج های زودرس و تولید مثل زیاد) بودن که در حال یادگیری و خوندن قرآن و حدیث باشند..اما در عمل مهد‌کودکها بیشتر تو مناطق مرفه تر کشور رایج هستن و برنامه هاشونم هنر و نقاشی و اسکیت و شنا و حتی رقص.تا چشم عقب مونده های اسلامی در بیاد.
  2
  52
  ‌سه شنبه ۱۱ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۶:۵۷
  ۵۰
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا

  شده این چلغوز بد مشهدی به چیزی توی این مملکت گیر نداده باشه؟ لابد عین صنعت ماشین سازی میخواد بگه سهم بیت رهبری از در آمد مهد کودک ها کجاست؟
  2
  41
  ‌سه شنبه ۱۱ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۸:۵۴
  ۴۴
  محسن ۵۵ - گنت، بلژیک

  کسانی که از وضعیت مملکت شاکی بودن وتاب و تحمل بیداد را نداشتند مجبور به مهاجرت شدن و این مساله میدان را برای تاخت و تاز سردمداران کشور باز کرده،هر کاری که دوست دارند می کنند و کسی هم جلوداراشان نیست. خوشی کودکانه را هم حرام کردند،وای به روزی که ورق برگردد.
  1
  24
  ‌سه شنبه ۱۱ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۹:۵۴
  ۳۵
  ali1g - اوسلو، نروژ

  اینها حتی به قبل از تولد بچه ها هم فکر می کنند که چه طوری اونها باید از اسراییل و تمام دنیا متنفر باشند.
  1
  23
  ‌سه شنبه ۱۱ شهریور ۱۳۹۹ - ۲۰:۱۵
  ۴۰
  amirgheryou - تهران، ایران
  مادر به خطای مترسک ملت دارن از گشنگی میمیرن تو به فکر مهدکودکهایی.
  1
  11
  ‌سه شنبه ۱۱ شهریور ۱۳۹۹ - ۲۲:۱۳
  ۵۰
  pordel - لندن، انگلستان
  حاج علی، خواهشن از مهد کودک ها چیزی نخواه، در طی این سی سال رهبری ات، اسم از هر چی بردی و یا هر سالی رو که نام گذاری کردی، دخلش اومد. بزار این طفل معصوم ها زندگیشون رو بکنن. بخدا اگر سکوت کنی، هیچ اتفاقی نمی افته.
  0
  9
  ‌سه شنبه ۱۱ شهریور ۱۳۹۹ - ۲۳:۲۸
  ۳۹
  پنجاه و هفت - ریو، برزیل
  رهبر منظومه شمسی و راه شیری کاملا فاصله اجتماعی رو با آن شخصی که در تلویزیون هست رعایت کرده و تک وتنها ماسک هم زده.
  0
  9
  ‌چهارشنبه ۱۲ شهریور ۱۳۹۹ - ۰۰:۳۶
  ۲۹
  حسنلو - باکو، آذربایجان
  #زوال_عقل_رهبر
  1
  9
  ‌چهارشنبه ۱۲ شهریور ۱۳۹۹ - ۰۲:۳۵
  ۷۲
  hassan5 - تهران، ایران
  شستشوی مغزی کودکان زیر ۷ سال!؟!فقط و فقط در تئوری اسلامی امکان پذیر است
  1
  10
  ‌چهارشنبه ۱۲ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۴
  نظر شما چیست؟