رئیسی مدعی شد که «ذات» جمهوری اسلامی «ضد فساد» است

 ابراهیم رئیسی، رئیس قوه قضاییه جمهوری اسلامیرادیو فردا :ابراهیم رئیسی، رئیس قوه قضاییه ایران، مدعی شد که «ذات» حکومت جمهوری اسلامی «ضد فساد» است.

به گزارش خبرگزاری ایسنا، او که روز دوشنبه ۱۰ شهریور در شورای عالی قضایی سخن می‌گفت، فساد را «برچسبی ناچسب» به حکومت دانست و خواستار پیگیری جدی برای مقابله با آن شد.

اظهارات ابراهیم رئیسی در حالی مطرح می‌شود که در سال‌های اخیر فساد در ساختارهای حکومتی، جزو مهم‌ترین پرونده‌های مطرح شده رسانه‌ای و سیاسی بوده‌اند.

در تازه‌ترین اظهارنظر درباره میزان فساد در سال‌های اخیر، محمدرضا یزدی، فرمانده سپاه تهران گفته است اگر تمام اختلاس‌ها طی ۱۰ سال اخیر را جمع کنیم به عددی حدود ۸۰ هزار میلیارد تومان می‌رسیم.

با گسترده‌شدن دامنه فساد در ساختارهای حکومتی و اقتصادی، به درخواست صادق لاریجانی، رئیس سابق قوه قضاییه، و موافقت رهبر جمهوری اسلامی از مرداد ۹۷ یک دادگاه ویژه برای رسیدگی به پرونده متهمان پرونده‌های اقتصادی تشکیل شد.

این دادگاه از ۲۰ مرداد ۹۷ فعالیت خود را شروع کرد و طبق حکم علی خامنه‌ای برای دو سال اعتبار فعالیت داشت که روز ۲۰ مرداد امسال به پایان رسید و تاکنون خبری درباره تمدید فعالیتش منتشر نشده است.
+8
رأی دهید
-66

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۸
  freedom of the press - تهران، ایران

  آخه ا.ل.د.ن.گ فساد و مفسد با تو و خامنه ایی و خمینی و رژیم منحوس اسلامی تون معنی و ‌‌مفهوم میگیره. این یعنی رژیم منحوس خمینی به این کلمه معنای واقعی داد . رژیم منحوس خمینی هندی تبار ضد انسانیت،اخلاق،آزادی به هر معنا و ضد صداقت و راستگویی هست و ضد صلح و صفا چون در غیر این صورت ماهیتش زیر سئوال میرفت و از بین میرفت. شما صد زندگی و ضد شادی هستید. گذشته تمامی افرادی که در راس حاکمیت رژیم منحوس بودند از روز اپل تا الان را چک کنید همگی تروریست و ضد بشریت و دروغگو و بیشزف و ضد ایرانی بودند. بغیر از رجایی که اون را هم خود رژیم منحوس کشتش.
  4
  31
  دوشنبه ۱۰ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۹:۱۱
  ۵۹
  vg2000 - اسلو، نروژ

  حرف شما کاملا صحیح است و گوسفندهای ایرانی حرف شما را باور می‌کنند
  4
  30
  دوشنبه ۱۰ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۹:۲۲
  ۵۲
  شنبلیله خانم - اسلو ، نروژ

  اره تو راست میگی به گور پدر و پدر جد آدم شیاد و دروغگو .ذات جمهوری اسلامی غرق در فساد و جنایت و خون است و فحشا ،ذات اسلام دروغ است و شیادی و کشتار و کثافت
  4
  27
  دوشنبه ۱۰ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۹:۲۳
  ۳۰
  آش با جاش - سیاهکل، ایران

  ماهی از سر گنده گردد نی ز دم.
  4
  24
  دوشنبه ۱۰ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۹:۴۸
  ۷۶
  واقع بین ایرانی - هامبورگ، آلمان

  ذات اخوند دروعگو است .فساد سرو کله رژیم را گرفته بعد این شیخ میگوید ذات جمهوری اسلامی ضد فساد است. حال می بینید که اخوند چقدر بی حیا و دروغگو است
  3
  29
  دوشنبه ۱۰ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۹:۵۴
  ۵۱
  گفتنیها کم نیست - بخارست، رومانی

  جان تو فاطی همش برام یه سواله که شماها چرا فیزیونومیتون هم عین ذاتتون اینقدر زشت و کریه هستش !! قیافه این مفتخور کلاشو ببین عین زامبی نقش اول فیلم بیشت و هشت هفته بعد هستش !!
  4
  26
  دوشنبه ۱۰ شهریور ۱۳۹۹ - ۲۰:۰۹
  ۵۰
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا
  فقط کلمه "ضد" توی این جمله زیاد هست که معنی اش درست بشه.
  4
  21
  دوشنبه ۱۰ شهریور ۱۳۹۹ - ۲۰:۱۰
  ۳۶
  javadrezazadeh - ارومیه، ایران
  اره جون جدش
  3
  21
  دوشنبه ۱۰ شهریور ۱۳۹۹ - ۲۰:۱۵
  ۳۰
  tiger.man - لوبومو، کنگو
  مگه جمهوری اصنامی از اساس ذات هم داره؟؟
  2
  21
  دوشنبه ۱۰ شهریور ۱۳۹۹ - ۲۰:۲۷
  ۱۰۳
  منوچهری - تهران، ایران
  یاد دایی جان ناپلئون و مش قاسمش افتادم! منتهی ورژن کاملا وقیحانه اش!
  3
  20
  دوشنبه ۱۰ شهریور ۱۳۹۹ - ۲۰:۴۳
  ۷۷
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا

  اگر قبول کنیم که فساد چون فاسد هست و فاسد دوباره فاسد نمیشود حرف های این جرثومه ی فساد هم درست هست!!!
  1
  22
  دوشنبه ۱۰ شهریور ۱۳۹۹ - ۲۱:۴۲
  ۵۴
  فضول میرزا - استکهلم، سوئد

  پس بر ذات بد آخوند لعنت!
  3
  23
  دوشنبه ۱۰ شهریور ۱۳۹۹ - ۲۱:۴۹
  ۵۳
  ایران کهن - هوستن، ایالات متحده امریکا

  یا نمیفهمی ضد یعنی چه یا نمیفهمی فساد یعنی چه یا اصلا نمیفهمی و خیلی خری. ولی خندیدن به حرفت ارزش خوندن داشت حیف یونجه
  1
  23
  دوشنبه ۱۰ شهریور ۱۳۹۹ - ۲۱:۵۹
  ۳۸
  Chokam - ری، ایران
  فساد اینجا خیلی بیشتر از کشورهای دیگه است، آنها دولت الکترونیک کامل دارن ما نه. افغانستان دولت الکترونیک کاملتره از ما،حتی عضو سازمان تجارت جهانی شده عضو FATF برای پولشویی بانک شده ، ما تازه اگه الان هم شروع کنیم ده سال دیگه عضو میشیم.
  2
  12
  دوشنبه ۱۰ شهریور ۱۳۹۹ - ۲۲:۲۵
  ۳۵
  redsky95 - تورنتو، کانادا
  قابل توجه اون بریتانیا نشینی که میگفت اماراتیها بدن. ما خوبیم. مشکل ما میدونین چیه؟ ما میگیم همه رو باید نابود کنیم چون بدن. چون فلان و بهمانن. شما حاظرین ضمانت بدین اگه اسراییل یه کشوری مثل ارمنستان بود ایا همین احترام امروزو براش میزاشتین؟. من میگم نع. چون یه زمانی با سنگ میزدین. رفتار عوض نشده. همونه . لیاقت ما رئیسی و خامنه اییه. لیاقت اماراتیها هم صلح و پیشرفت و خلاصه هرچی که خوبیه. میدونم منفی میدین میاینی فحش میدین. دلیلشم میدونم. چون اونا رسیدن به جایی که ما خوابشو نمیبینیم. بدبختی اینه اسراییل به ما ویزای توریستی هم نمیده که بریم حداقل چند روز تو سواحل تل اویو شنا کنیم. میده به سختی. خودمم نمیدونم اصلا میدن نمیدن . مصر و شرم الشیخ که یه بار هوس کردیم نشد. تور از تورنتو. اصلا ویزا نمیدن فکر کنم. اما الان اماراتیها بدونه ویزا میرن تل اویو.
  8
  3
  دوشنبه ۱۰ شهریور ۱۳۹۹ - ۲۲:۲۹
  ۲۰
  varied - ریزه، ترکیه
  مردک بیشعور خودش جرثومه فساد است میگه جمهوری اسلامی «ضد فساد» است کلا ناف اسلام با فساد بسته شده پیامبر اسلام با فساد و تزویر و نفاق افکنی قدرت یهودیان را در مدینه گرفت مدینه قبل از این شارلاتان یک شهر مدرن آنزمان بود که بدست یهودیان اداره میشد
  2
  13
  دوشنبه ۱۰ شهریور ۱۳۹۹ - ۲۲:۴۵
  ۶۱
  Walter White - آلبوکرکی، ایالات متحده امریکا
  همانطور که ذات فاضلاب استریل است.قاتل پفیوز.
  1
  6
  ‌سه شنبه ۱۱ شهریور ۱۳۹۹ - ۰۲:۱۸
  ۷۲
  hassan5 - تهران، ایران
  تئوری اسلامی مسئله دارد و جهان وطنی است،میخواهد تمام دنیا را بگیرد و از کشور ایران شروع کرده است،تمام اموال مملکت (جان و مال و ناموس ایران)متعلق به اسلام و سران نظام است،این اشخاصی را که بعنوان اختلاس گر معرفی میکنند کسانی هستند که بدون اذن رهبر(نظام)دزدی میکنند وگرنه اموال مملکت متعلق به سران نظام است
  1
  7
  ‌سه شنبه ۱۱ شهریور ۱۳۹۹ - ۰۴:۲۵
  نظر شما چیست؟