۶ شغل پردرآمدی که از خانه و بدون نیاز به مدرک دانشگاهی می‌توان انجام داد

یورونیوز :شیوع ویروس کرونا و اجرای سیاست قرنطینه عمومی موجب شد تا ظرفیت بسیاری از مشاغلی که امکان دورکاری دارند بیش از پیش مشخص شود؛ در این  میان ۶ شغل وجود دارد که استخدام در آن نه تنها نیازی به مدرک دانشگاهی نیست بلکه درآمد آن نیز از سطح متوسط بازار کار بالاتر است.

بررسی دانشگاه شیکاگوی آمریکا همزمان با شیوع ویروس کرونا نشان داد که ۳۷ درصد مشاغل موجود در بازار کار ایالات متحده به شیوه دورکاری قابل انجام هستند. این مشاغل به طور کلی سطح دستمزد بالاتری در مقایسه با مشاغلی دارند که به طریق دورکاری قابل انجام نیستند؛ به طوری که ۴۶ درصد کل دستمزد سالانه پرداختی در این کشور را به خود اختصاص داده‌اند.

این بررسی همچنین نشان می‌دهد که میزان مشاغلی که از خانه قابل انجام هستند با سطح درآمد کشورها ارتباط دارد. چنان که تعداد آن در کشورهای با سطح درآمد ملی پایین کم‌تر است.

در فهرست منتشر شده در بررسی دانشگاه شیکاگو ۶ شغل وجود دارد که سطح معمول حقوق و دستمزد آنها از سطح متوسط بازار کار آمریکا بالاتر است و در عین حال حداقل مدرک مورد نیاز برای انجام آنها دیپلم دبیرستان است.

صدر این فهرست از آن مدیر هماهنگی حمل و نقل تجاری و انبارداری است که با تحصیلات دیپلم سالانه به طور متوسط ۱۰۳ هزار و ۳۲۰ دلار درآمد دارد. در حال حاضر تنها در آمریکا بیش از ۱۳۲ هزارنفر مشغول به این کار هستند.

کارکنان بنگاه‌های املاک و مستغلات نیز به طور متوسط سالانه ۸۱ هزار و ۴۵۰ دلار حقوق می‌گیرند و به مدد ابزارهای اطلاع‌رسانی چندرسانه‌ای و آنلاین و نیز تماس ویدیویی قادر شده‌اند که از خانه معاملات خود را مدیریت کنند. کارمند بخش فروش تولیدات کارخانه‌ای نیز در آمریکا به طور متوسط سالانه ۷۱ هزار و ۱۰۰ دلار درآمد دارد و با دورکاری نیز از پس مسئولیت‌های خود برمی‌آید. همچنین برای این شغل نیز نیاز به تحصیلات دانشگاهی نیست.

مامور فروش بیمه نیز در این دسته‌بندی قرار می‌گیرد و درآمد متوسط سالانه آن ۶۷ هزار و ۷۸۰ دلار است.

کارمند کارگزاری سهام و پیمانکار امور خدماتی و زراعی هم به ترتیب با دریافتی سالانه ۵۵ هزار و ۱۹۰ دلار و ۶۲ هزار و ۶۰ دلار از دیگر مشاغلی هستند که بدون نیاز به تحصیلات دانشگاهی و حضور در محل کار، درآمدی بالاتر از سطح متوسط بازار کار آمریکا دارند.
+9
رأی دهید
-7

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۸
  Chokam - ری، ایران
  میزان حقوق وابسته به ایالت است . شایدنشه میانگین گرفت چون اختلاف بعضی از بقیه خیلی بیشتره .مثلا کالیفرنیا "سیلیکون ولی" خیلی بیشتر از بقیه شهرهاست. یه شغل دورکاری توی منزل بجای نزدیکی زوجین ، یک نفرواسطه از یکی گرفته و به دیگری می رساند
  0
  2
  یکشنبه ۹ شهریور ۱۳۹۹ - ۲۳:۰۰
  نظر شما چیست؟