همان کاری که ساواک کرد الآن بنیاد مستضعفین دارد با ما می کند؛ ‌فیلم سخنان مردم روستای ابوالفضل اهواز

+24
رأی دهید
-12

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۶۷
  پیکان۵۸ - مالمو، سوئد

  به سره زبان افتادنه روستای ابوالفضل همش بخاطر اینه که رئیس بنیاد مستضعفین را خراب کنند،چون به حداد عادل گیر داد،و آبرو این بی‌ آبرو هارو که در کاخ‌های شاه زندگی‌ میکنند برد.
  3
  26
  یکشنبه ۹ شهریور ۱۳۹۹ - ۰۶:۲۵
  ۴۰
  mahdi moud - تهران، ایران

  ملعون خودتی ، کار درست رو شاه انجام میداد که زمین کشاورزی رو رایگان در اختیار تون میذاشت که کار کنید و زندگی کنید و لازم نباشه پول زمین بدید و حتا در شهرهای صنعتی شرکتها رو وادار کرده بود خونه رایگان به پرسنلشون بدن و وقتی پولی بابت زمین داده نمیشد خونه ها هم خیلی ارزون در میومد نه اینکه الان یک سری از کشاورزها کاری انجام نمیدن و فقط زمینها رو میفروشن و عشق و حال میکنن ، زمین کشاورزی نباید قابل خرید و فروش باشه
  3
  66
  یکشنبه ۹ شهریور ۱۳۹۹ - ۰۶:۳۶
  ۳۳
  kasa-123 - وین، اتریش

  اگه ساواک اینکاره بود که الان اینا اینجا نبودن.و اینا نمیتونستن این همه بلا سر ملت و کشور . بیارن و ای کاش که ساواک بی رحم و جلاد بود.الان در عوض در ارامش و نعمت زندگی میکردیم.
  3
  37
  یکشنبه ۹ شهریور ۱۳۹۹ - ۰۷:۱۴
  ۴۰
  amirgheryou - تهران، ایران

  زمان شاه هم لرها رو کوچ دادن به مناطق عرب نشین خوزستان تا یکسان سازی کنن و الان هم اینکارارو در خوزستان و مناطق ترکمن نشین میکنن. حکومتهای قبلی و فعلی شدیدا فاشیست یودن و هستن
  27
  3
  یکشنبه ۹ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۰:۲۸
  ۲۱
  romano - تهران، ایران

  [::mahdi moud - تهران، ایران::]. دوست عزیز چرا شکم سیری نشستی کنج گود میگی لنگش کن مگر زمان جنگ بدبخت عربهای ایران بیشتر از همه نباختن پشت به وطن مادریشون نکردن. مگر همین سال گذشته از خونشون نیزارهای ماهشهر رو خونین نکردن. در این چهل سال پدر این بیچاره‌ها صد برابر تهران و شهرهای مرکزی در اومده. این بدبخت یک دهاتی عربه اگر یک کلمه بگه شاه عزیز در عوض شاه ملعون همون شب میان روستاشون رو مثل کردها با بلدوزر صاف میکنن بعد هم جوونهاشون رو اعدام آخرم میگن مزدور سعودی ها بودن آب هم از آب تکون نمیخوره تازه شما هم ذوق میکنی چند جدایی طلب رو اعدام کردن. پدری ملاها از عربهای ایران در آوردن که با یهودیها نشد. من خودم فامیل دارم اگر توضیح بدم که چه دردی رو این مردم شریف دارن تحمل میکنن خجالت میکشی.
  27
  6
  یکشنبه ۹ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۶
  ۲۵
  آذرمیانه - آذربادگان، ایران
  آره زمین همه جا گرون شده شما هم بفکر خودتون نیستید شما میخواهید حق مستضعفین ایران رو از بنیاد مستضعفین بگیرید بهشون بدید!!!
  13
  0
  یکشنبه ۹ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۶
  ۲۵
  آذرمیانه - آذربادگان، ایران

  [::mahdi moud - تهران، ایران::]. شاه اصلاحات ارزی رو بخاطر خودش انجام داد و 90 درصد روستائیان زمینی گیرشون نیومد و نتیچش مهاجرت بی رویه به شهرها و تخریب زندگی شهری شد. 10 درصدی هم که زمین گیرشون اومد سایز زمینها آنقدر کوچک بود که مقرون بصرفه نبود و کشاورزی نمیکردند . از آنزمان ببعد روستائیان حتی برای خرید نان به شهرهای نزدیک خود میرفتند!!.
  34
  6
  یکشنبه ۹ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۹
  ۳۰
  grizzly - برلین، آلمان
  بعضی ها از دوره شاه هیچ چیزی نمی دونند و جفنگیات احزاب و سازمان های مخالف شاه رو اینجا تکرار می کنند!! اگر از اینها سند بخواهی هیچ چیزی ندارند تا رو کنند بجز چرندیات و وقتی هم براشون دلایل تاریخی و واقعی میآوری کم میآورند چون هیچ مطالعه و پژوهشی ندارند و از گفتار و نوشته هاشون کاملا معلومه، خوزستان یک منطقه گرمسیر هستش و از نظر امکانات خیلی بهتر از لرستان نبود حتی از نظر آب و هوا لرستان وضعش خیلی بهتر بود حالا اونهایی که کوچ کردند رفتند به خوزستان بعد از چند سال ثروتمند و مالک شدند؟ و اصلاً چه دلیلی برای لرها داشته که قبول کنند بروند یک جایی که از نظر آب و هوا و امکانات بهتر از استان خودشون نبوده؟ هرکسی میتونه جفنگیات به خورد مردم بده و خیلی ها هم باور میکنند مثل همون جریان عکس خمینی توی ماه که میگفتند هر کی نبینه حـ... است! یک سری احمق هم میگفتند بله ما دیدیم!
  5
  15
  یکشنبه ۹ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۹
  ۳۰
  grizzly - برلین، آلمان
  [::romano - تهران، ایران::]. چرا چرت و پرت مینویسی؟ مگر مجبوره بگه شاه ملعون یا شاه محبوب؟ دلایلی که میآری چه ربطی داره به موضوع؟ قبل از جنگ خیلی از همین عربها دست به شورش زدند و دنبال تجزیه بودند البته همه نه ولی درصدی که این کار رو کردند کم نبودند بازرگان هم مدنی رو فرستاد و اینها رو سرکوب کردند
  5
  21
  یکشنبه ۹ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۶:۰۵
  نظر شما چیست؟