کشته‌شدن دو سرباز ترکیه طی درگیری با نیرو‌های PKK در نزدیکی مرز ایران

العربیه :دو سرباز ترکیه روز شنبه در پی درگیری نیروهای مسلح این کشور و یک گروه مسلح حزب کارگران کردستان ترکیه در نزدیکی مرز ایران کشته شدند.

وزارت دفاع ملی ترکیه روز شنبه 29 اوت 2020 طی بیانیه‌ای اعلام کرد در پی وقوع درگیری بین اعضای «گروه پ.ک.ک» که آنها را «تروریستی» خواند و افزود «در صدد نفوذ از سمت ایران به منطقه مرزی شهرستان دوغوبایزید استان آغری بودند»، دو سرباز ترکیه شکته شدند.

در این بیانیه آمده است که جهت جلوگیری از حمله احتمالی و فرار «تروریست‌ها» منطقه تحت نفود این گروه هدف نیروهای مسلح ترکیه قرار گرفت.

در ادامه این گزارش آمده است «وزارت دفاع ملی ترکیه بر تداوم این عملیات‌ها با پشتیبانی پهپادها و نیروهای اعزامی به منطقه تاکید کرد.»

پیشتر در ژوئن سال جاری، سلیمان سویلو وزیر کشور ترکیه، در بازدید از روند احداث دیوار مرزی با ایران، به شهر «دوغوبایزید» در استان «آغری»، اعلام کرد: «هم اکنون حدود 100 تروریست «پ‌.ک.ک» در منطقه «دامبات ماکو» در شمال غربی ایران حضور دارند. این مسئولیت ایران است که آن‌جا را پاکسازی کند.»

حزب کارگران کردستان ترکیه (PKK)، از دهه هشتاد میلادی در تلاش برای خودمختاری برای کردها در جنوب شرق ترکیه با نیروهای دولتی این کشور درگیر است. این درگیری‌ها تاکنون به کشته شدن ده‌ها هزار نفر انجامیده است
+11
رأی دهید
-8

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۰
  amirgheryou - تهران، ایران
  این گروههای تروریستی کرد هم شدن بازیچه و صدمات زیادی به آینده کردها زدن. اگه اینها نبودن مطمئنم تا الان حداقل کردستان عراق مستقل شده بود و کردها صاحب کشور میشدن.
  11
  3
  یکشنبه ۹ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۷
  ۳۸
  rahjoo - فریدونکنار، ایران
  البته دلم پیش خانواده سربازای بی نوای ترک هست همونا که مثل امثال من پارتی نداشتن بچه هاشون نرن مرز سربازی و داغدار شدن!. خردوغان بدبخت اخیراً گدا، با اون طرفدارای غمپزیش مقصر اصلی این خونریزیها هستن.ترکیه هیچوقت آروم نمیشه تا اینکه بپذیره این کشور سهم صاحبان اصلیش هم هست.دیگه عهد عثمانی گذشت!
  1
  4
  دوشنبه ۱۰ شهریور ۱۳۹۹ - ۰۵:۱۱
  نظر شما چیست؟