ایران آماده ساخت مسکن برای جوانان سوریه است

ایرنا: ابراهیم محمود زاده معاون وزیر دفاع ایران و مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی نیروهای مسلح کشور (ساتا) در دیدار با “سهیل عبداللطیف” وزیر خدمات عمومی و مسکن سوریه بر سازندگی، توسعه عمرانی و ساخت مسکن در این کشور تأکید کرد.

دو طرف در این دیدار بر حضور ایران در ساخت واحدهای مسکونی برای “تأمین اجتماعی و منازل برای جوانان سوریه” و طرح های توسعه عمرانی تاکید کردند.

محمود زاده و عبداللطیف همچنین در زمینه سرمایه‌گذاری روی تکنولوژی ساخت وساز سریع واحدهای مسکونی با هزینه کم و دارای صرفه اقتصادی بیشتر گفت‌وگو کردند.

وزیر مسکن سوریه نیز اعلام کرد در این دیدار نحوه همکاری در پروژه‌های اجتماعی و سرمایه‌گذاری در املاک بررسی شد و قرار است هیأت ایرانی مذاکرات فنی را با مسؤولان “سازمان توسعه و سرمایه‌گذاری املاک” و “سازمان کل مسکن سوریه” انجام دهد.

وی تصریح کرد، پس از این گفت‌وگوها، زمان‌بندی اجرای این طرح‌ها مطابق با تکنولوژی‌های ساخت و ساز سریع و با صرفه اقتصادی بالا تعیین می‌شود.

عبداللطیف افزود: مذاکرات در زمینه مشارکت طرف ایرانی در اجرای پروژه مسکن اجتماعی شامل ساخت هشت هزار واحد مسکونی در کنار سرمایه‌گذاری در املاک و مستغلات در مناطقی خواهد بود که به نام “مناطق توسعه املاک” نامیده می‌شود و زیر نظر بخش عمومی قرار دارد.

معاون وزیر دفاع ایران نیز گفت: ایران در مرحله بازسازی سوریه و با تکیه بر امکانات و تکنولوژی‌های جدید با بالاترین کیفیت، حداکثر سرعت و کمترین هزینه آماده همکاری با این کشور است.

وی بر اهمیت حمایت از دولت دمشق و همکاری با بخش دولتی و خصوصی این کشور در اجرای پروژه‌ها تأکید کرد و گفت: فعالیت ما در محدوده شهر دمشق آغاز خواهد شد و پس از آن در دیگر استان‌های سوریه گسترش خواهد یافت.

ایران و سوریه اواخر سال ۲۰۱۹ تفاهم نامه همکاری برای توسعه عمرانی میان دو کشور امضا کردند و برنامه اجرایی آن نیز تدوین شد، اما شیوع ویروس کرونا، اجرای این توافقنامه را به تعویق انداخت.
+10
رأی دهید
-88

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۶۷
  پیکان۵۸ - مالمو، سوئد

  سران ایران با زبان بی‌ زبانی میگویند مرا تورو خدا بیرون کنید،خسته شدیم اما ملت بخار ندارند،اعدامهای خیابانی مردم را ترسانده.
  1
  28
  ‌پنجشنبه ۶ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۹:۴۸
  ۳۹
  stockholm - استکهلم، سوئد

  میلیونها چوان ایرانی بی خانمان مردم ما در فقر و بدبختی این رژیم کثیف اسلامی بفکر ساخت مسکن برای جوانان سوریه
  0
  29
  ‌پنجشنبه ۶ شهریور ۱۳۹۹ - ۲۱:۰۰
  ۵۹
  Parinaz Iran - پراگ، چک

  انقلابیون که با اقدام شرینانه ی خود باعث بزرگترین فاجعه ی تاریخ نوین ایران شدید چرا اکنون خ خون گرفته اید. بله فقر وحشتناک در اکثر نقاط دورافتاده ی ایران بعد خانه سازی در سوریه. ننگتان باد که فاجعه ی ۱۴۰۰ سال پیش عرعر ها را دوباره زنده کردید و سکوت مرگ.
  4
  25
  ‌پنجشنبه ۶ شهریور ۱۳۹۹ - ۲۱:۴۷
  ۵۳
  دوستدار - استهکلم، سوئد
  ایران عادت دارد از این ول خرجی ها را بکند!
  5
  19
  ‌پنجشنبه ۶ شهریور ۱۳۹۹ - ۲۲:۰۳
  ۵۹
  vg2000 - اسلو، نروژ

  اینا هر کاری که دلشون بخواد با این مردم می کنند و کردن میبینن که هیچکس صداش در نمیاد مردم ایران مردمان خیلی ترسو بی غیرت بابا بی غیرتی هم حدی داره چند وقت دیگه هم می گویند زن هاتون و دختراتونو باید بیارید برای عربها و خواهش می کنم توی صف نرید
  4
  26
  ‌پنجشنبه ۶ شهریور ۱۳۹۹ - ۲۲:۲۵
  ۲۰
  varied - ریزه، ترکیه

  تعجبی نداره وقتی طویله رهبری سایپا 100 میلیونی در ایران به لبنانی ها به 30 میلیون آنهم قسطی میفروشه برای سوری ها هم خونه میسازند اینها ایرانیان ضد ایران عرب پسندند
  2
  28
  ‌پنجشنبه ۶ شهریور ۱۳۹۹ - ۲۳:۲۲
  ۳۹
  Alphabet - پترس، یونان
  ایران [ آخوندهای ول, هرزه, مفتخور و مهمل گو ] غلط بیجا کرد اگر پول دارد بجای سوریه سیستان و بلوچستان, سرزمین رستم و یعقوب لیث صفاری را اباد کند.
  2
  7
  جمعه ۷ شهریور ۱۳۹۹ - ۰۱:۴۰
  ۴۰
  amirgheryou - تهران، ایران
  [::پیکان۵۸ - مالمو، سوئد::]. خودت میگی اعدامهای خیابونی مردم رو ترسونده بعد میگی ملت بی غرضه! مشکل ما شجاعت مردم نیست مشکل ما شعوره. اگر یه روزی ملت ایران خودخواهی و فرد گرایی رو کنار بزارن این حکومت 1سال دووم نمیاره. کافیه اموال دولت مثل خودرو نخرن. کافیه هر شرکتی گرون میکنه نخرن. اما مردم مت کاسب شدن. فقط دلالی.
  1
  7
  جمعه ۷ شهریور ۱۳۹۹ - ۰۱:۵۵
  ۷۷
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  یارو رو تو ده راه نمیدادند سراغ خونه ی کدخدا را میگرفت. حالا بعد از استفاده ی ابزاری این ها دیگر در سوریه جایگاه کوچکی دارند. ولی قصه ی این ساخت و سازها چیز دیگری هست. به این وسیله پولشوئی می کنند و دلار بالا می کشند
  0
  7
  جمعه ۷ شهریور ۱۳۹۹ - ۰۲:۳۶
  ۵۵
  Attila14 - استکهلم، سوئد
  جمهوریه اسلامیه دیگه!. عشق میخره!
  1
  6
  جمعه ۷ شهریور ۱۳۹۹ - ۰۳:۵۱
  ۳۵
  redsky95 - تورنتو، کانادا
  حقتونه.
  0
  0
  جمعه ۷ شهریور ۱۳۹۹ - ۲۳:۰۹
  نظر شما چیست؟