سخنگوی قوه قضاییه: تبعیدگاه نداریم، همه ایران سرای من است

 غلامحسین اسماعیلی، سخنگوی قوه قضاییهسخنگوی قوه قضاییه جمهوری اسلامی خبر منتشرشده درباره اعلام شماری از شهرهای ایران به عنوان تبعیدگاه برای محکومان قضایی را رد کرد و گفت: «همه ایران سرای من است».

غلامحسین اسماعیلی در مصاحبه مطبوعاتی روز سه‌شنبه، چهارم شهریور، خود این خبر را «غیرواقعی و مجعول» خواند و گفت: «بر اساس ماده ۲۳ جدید قانون مجازات اسلامی، دیگر هیچ شهری را به عنوان تبعیدگاه نمی‌شناسیم. همه ایران سرای من است.»

پیشتر برخی منابع از ارسال نامه‌ای از جانب وزیر کشور به رئیس قوه قضاییه خبر داده بودند که در آن ۳۶ شهر در استان‌های گوناگون به‌عنوان تبعیدگاه محکومان معرفی شده بود.

به‌گفته آقای اسماعیلی، در قانون جدید «هیچ شهری به عنوان تبعیدگاه شناخته نشده و هیچ نقطه‌ای امروز در کشور نداریم که تبعیدگاه باشد.»

با این حال او اضافه کرد احکام تبعید که صادر می‌شود «بیشتر در قالب ممنوعیت از اقامت در یک شهر و نقطه مطرح می‌شود.»

علاوه‌ بر دادگاه‌های عمومی، دادگاه‌های انقلاب نیز در مواردی برای برخی معترضان و متهمان سیاسی که از آن‌ها با عنوان «امنیتی» یاد می‌کند، حکم تبعید به شهرهای دورافتاده از محل زندگی‌شان را صادر کرده است
+2
رأی دهید
-25

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۹
  Parinaz Iran - پراگ، چک
  زرزرها ..فقط برای دیوانگان نه عاقلان. تمام ایران را به گند کشیده اید با دزدیها اعدامها و ستمها. سرای شما ابریزگاههای عربستان است نه ایران.
  0
  2
  ‌چهارشنبه ۵ شهریور ۱۳۹۹ - ۲۱:۵۳
  نظر شما چیست؟